Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Oszczędny do 15K, 50km dziennie

  1. #1
    kwitek
    Gość

    Domyślnie Oszczędny do 15K, 50km dziennie

    Witam wszystkich,

    To mój pierwszy post na forum, w poszukiwaniu pierwszego samochodu

    Chciałbym zakupić samochód, który służyłby głównie do dojazdu i powrotu z pracy, do której mam 25km (z czego 15km dwupasem). Nie planuję żadnych dalekich wypadów, maksymalnie 100km w jedną stronę do rodziny raz w miesiącu.

    Nie planuję jeździć tym samochodem dłużej niż kilka lat, nie zależy mi na rewelacyjnych osiągach, nie mam zamiaru ścigać się ze świateł, ani chwalić się wyglądem przed kumplami. Samochód ma mnie po prostu zawieźć na miejsce i być tani w eksploatacji.

    Kilka mniej lub bardziej istotnych kwestii:
    • kwota 15 000 zł
    • klimatyzacja bardzo mile widziana
    • małe spalanie
    • wspomaganie kierownicy



    Samochody, nad którymi się wstępnie zastanawiałem (chociaż nie są to żadne wyznaczniki): Fabia 1.9 sdi, Panda

    Jeżeli planuję pojeździć tym samochodem tylko kilka lat, to może lepiej kupić nawet coś starszego o dobrym stosunku cena/jakość?

    Chętnie poznam wasze opinie i wysłucham komentarzy, ponieważ w tym temacie dopiero zacząłem się szkolić...

    Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli do budżetu dołożył byś jakieś 1500 - 2000 zł możesz pomyśleć o Peugeocie 307 (2002-2003r) najlepiej z silnikiem HDI 2.0 90KM (najbardziej opytmalne rozwiązanie) auta są z reguły dobrze wyposażone, tanie w eksploatacji,a mity o awaryjności piszą Ci co kupili takie Pugi za 10000 zł od dziadka z Raichu.

    Fiat Stilo,Renault Megane, Focus (tu problemem będzie korozja) , Astra II.

  3. #3
    ...
    Gość

    Domyślnie

    Kris ale w sumie to po co ma dokładać skoro z treści wynikałoby raczej, że 15tys. zł. to maks a chętnie pewnie nawet by kupił coś tańszego. Może coś typu Daewoo Lanos, Leganza (w gazie oba)?
    Będą tańsze, raczej mało awaryjne, tanie w eksploatacji. Silniki nie są może oszczędne ale w opcji z gazem się opłaci.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cos z 1.4HDi bez dwumasy, bez FAP:
    Peugeot 206
    Citroen C2

    Cos z 1.9SDi (jak wyzej i bez turbo):
    Seat Ibiza
    Skoda Fabia
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    macreli
    Gość

    Domyślnie

    Hyundai Getz.
    Silniki 1.1 i 1.3 dobrze znoszą gaz.
    Lepszą opcją będzie 1.3, gdyż jest mocniejszy, a różnicy w spalaniu praktycznie nie widać
    Auto bardzo tanie w eksploatacji, dużo części zamiennych, zresztą tam mało co jest do popsucia.
    Jak poszukasz to znajdziesz za 15 000 zł od 1 właściciela.
    Jak dobrze poszukasz to znajdziesz za 15 000 zł od 1 właściciela zagazowanego
    przykładowe:

    1) http://moto.allegro.pl/sprzedam-hyun...986115299.html
    To jest wersja po lifcie i ze słabszym silnikiem

    2) http://moto.allegro.pl/hyundai-getz-i1967331818.html
    Tutaj wersja przed liftem i z mocniejszym silnikiem, choć podejrzanie mały przebieg warto sprawdzić tę opcję

  6. #6
    kwitek
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi.

    Odnośnie kwoty, to 15 000 zł jest kwotą maksymalną, wcale nie obraziłbym się za coś tańszego

    Dość istotną kwestią jest, aby samochód który kupię i będę jeździł przez parę lat był mało awaryjny (tzn. bazując na doświadczeniach rzadko kiedy w takich, a takich latach coś się będzie psuło).

    Zauważyłem, że nie piszecie o samochodach najmniejszych - rozumiem, że wielkość nie ma aż takiego znaczenia, jak myślałem?

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Fiat Stilo,Renault Megane, Focus (tu problemem będzie korozja) , Astra II.
    Stilo - chyba ciężko będzie znaleźć coś w tej cenie
    Astra II, Megane - muszę spojrzeć, wcześniej kompletnie nie brałem pod uwagę
    Focus - rozumiem, że korozja, to jest pewniak?
    Cytat Napisał ... Zobacz post
    Może coś typu Daewoo Lanos, Leganza (w gazie oba)?
    Te samochody są strasznie duże, brzydkie i starożytne - chyba musiałbym posłuchać większej ilości argumentów, które za nimi przemawiają...
    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Peugeot 206
    Citroen C2

    Cos z 1.9SDi (jak wyzej i bez turbo):
    Seat Ibiza
    Skoda Fabia
    206 - bardzo ciekawe, na pewno spojrzę
    C2 - dla mnie jest to niestety brzydkie paskudztwo, do którego brzydziłbym się wsiąść
    Fabia i Ibiza - to nie jest przypadkiem prawie to samo?

    Cytat Napisał macreli Zobacz post
    Hyundai Getz.
    dzięki, na pewno wezmę pod uwagę

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Fabia i Ibiza - to nie jest przypadkiem prawie to samo?
    PRAWIE robi wielką różnicę na plus ibizy (wygląd,wykonanie).

    Z moich propozycji:
    -Punto
    -Stilo
    -Astra II
    -Nissan almera (z silnikami benzynowymi, najlepiej 1.4 90KM-łańcuch i ogólna bezawaryjność)

  8. #8
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    W Almerę szedłbym na Twoim miejscu w ciemno. N16 z silnikiem 1.5 (także na łańcuchu) już za tę kwotę znajdziesz nawet z okolic 2002. Moim zdaniem także dobry a na pewno młodszy niż Japończyk. Demonem prędkości raczej nie jest ale jak powachlujesz to daje radę.

  9. #9
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Nie opłaca się diesel, ciężko będzie znaleźć za 15 tys. niezajeżdżonego no i przy obecnych cenach ropy oraz preferowanym modelu auta (mały, ekonomiczny) oszczędność na ropie będzie żadna. Lepiej kupić coś z prostym silnikiem benzynowym który dobrze znosi gaz i jest tańszy w naprawach, jak chcesz tanio eksploatować używane auto to obecnie dla LPG nie ma alternatywy. Generalna zasada też jest taka, że im nowsze auto tym droższe w eksploatacji. No i sugeruję coś segmentu B marki mniej renomowanej, np. Polo czy Yaris za bardzo trzymają cenę, ale np. Clio czy C3 może też Punto, Fiesta, Rio, Corsa - powinno się nadać.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Z diesla to niezajeżdżonego znajdzie np w brava/punto JTD.
    Z benzyny polecam w punto czy bravie (ta fajniejsza bo większa i często dobrze wyposażona) silnik 1.2 80KM. Mam w punciaku żony i naprawdę fajnie śmiga, spalając przy tym 6,5-7l/100km (żona) i 7.7 (max które ja zanotowałem, a jeżdżę żwawo ale nie pałuję) LPG-a więc jazda tania.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pilsener Zobacz post
    Nie opłaca się diesel, ciężko będzie znaleźć za 15 tys. niezajeżdżonego no i przy obecnych cenach ropy oraz preferowanym modelu auta (mały, ekonomiczny) oszczędność na ropie będzie żadna. Lepiej kupić coś z prostym silnikiem benzynowym który dobrze znosi gaz i jest tańszy w naprawach, jak chcesz tanio eksploatować używane auto to obecnie dla LPG nie ma alternatywy. Generalna zasada też jest taka, że im nowsze auto tym droższe w eksploatacji. No i sugeruję coś segmentu B marki mniej renomowanej, np. Polo czy Yaris za bardzo trzymają cenę, ale np. Clio czy C3 może też Punto, Fiesta, Rio, Corsa - powinno się nadać.
    Właśnie do miasta powstały 1.4HDI. Auto małe, mało pali 4,5l po mieście przy odpowiednim stylu jazdy. Podobna benzyna spali w ok. 6-7l po mieście. LPG montaż 2,5tys zł, spalanie około 7-8l LPG. Przy LPG wychodzi na chwilę obecną jakieś 4zł taniej na 100km. Sama instalacja zwróci się pomiędzy 60, a 70tys km.
    W tej cenie można dostać niezajeżdżone mało auto miejskie np. C2, Peugeota 206.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    ...
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał macreli Zobacz post
    Hyundai Getz.
    Silniki 1.1 i 1.3 dobrze znoszą gaz
    1.3 w Getzie jest takim samym silnikiem jak w Accencie? Jeśli tak to jeszcze o tym aucie można pomyśleć. Chociaż to już trochę większe auto jest a z tego co widzę to autor szuka czegoś małego.

  13. #13
    Bywalec
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Postów
    20
    Podziękowano Thanks Given 
    7
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Właśnie do miasta powstały 1.4HDI. Auto małe, mało pali 4,5l po mieście przy odpowiednim stylu jazdy. Podobna benzyna spali w ok. 6-7l po mieście. LPG montaż 2,5tys zł, spalanie około 7-8l LPG. Przy LPG wychodzi na chwilę obecną jakieś 4zł taniej na 100km. Sama instalacja zwróci się pomiędzy 60, a 70tys km.
    W tej cenie można dostać niezajeżdżone mało auto miejskie np. C2, Peugeota 206.
    Dokładnie tak samo uważam. Ford z tym silnikiem - fiesta 1.4 TDCi 4,5-5 l ON w mieście. Do 15tys. można wyszukać dobry egzemplarz koło 2003r.

  14. #14
    ...
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Właśnie do miasta powstały 1.4HDI. Auto małe, mało pali 4,5l po mieście przy odpowiednim stylu jazdy. Podobna benzyna spali w ok. 6-7l po mieście. LPG montaż 2,5tys zł
    Jeżeli zostanie zakupione z instalacją to montaż odpada. Opcja z dieslem na pewno wygodniejsza - chociażby odpada dodatkowy, zajmujący miejsce zbiornik. Ropa jest już jednak droższa od benzyny nie wspominając o gazie a różnica może się jeszcze zwiększać. Silniki benzynowe nagrzewają się szybciej a zimny silnik to "głodny silnik" Poza tym naprawy w przypadku diesla są zazwyczaj znacznie kosztowniejsze więc suma sumarum wybór nie jest taki oczywisty jakby mógł się wydawać tylko i wyłącznie biorąc pod uwagę spalanie.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Ale jakie droższe naprawy w dieslu 1.4 HDi? Jest to praktycznie goły diesel, tylko tyle, że ma turbosprężarkę i to prostą jak budowa cepa bez zmiennej geometrii
    Ja jestem bardzo zadowolony. Już 170tys km na liczniku i zero usterek, średnie spalanie koło 4,5l, na jednym baku 900-1000km i brak zapachu LPG. Wymieniam tylko olej co 15tys km i nawet jeszcze nie był ruszany rozrząd (dopiero wymaga tego interwencja przy 240tys km).
    Części tanie jak barszcz (filtry, jakieś łączniki itp), no i z bagażnika zostaje sporo.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •