Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Sprawdzenie auta - Szwecja

  1. #1
    BurriToS
    Gość

    Question Sprawdzenie auta - Szwecja

    Witam

    Mam na oku SAAB 9-5 o numerze rej UDU519, czy to auto w ogole jest godnym uwagi.

    Sprawdzalem na stronie https://fordonsfraga.transportstyrel...natfordon.aspx i widze ze auto od poczatku 2017 nie jezdzi w Szwecji, a ma zrobione z licznika wynika prawie 20 tys do dnie dzisiejszego (obecnie ma na liczniku 250 tys) ??
    Przeraziło mnie tez w pierwszej rubryce, zapisano ze auto jest "skradzione"?

    Panowie o co chodzi ?

    Dzieki i pozdrawiam.

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    "Skylt stulen" oznacza że nóg dostała tylko tablica rejestracyjna a nie cały samochód
    Przebieg 232583 km zarejestrowany został podczas kontroli technicznej w dniu 2016-03-02, a tylko w Szwecji samochód formalnie mógł jeździć do dnia 2016-12-27 także 20 tys.km w szwedzkich warunkach przez 9 miesięcy to nic takiego Również 2016-12-27 został odkupiony przez znaną firmę A1 oraz wycofany z ruchu w Szwecji a przy znikomym popycie na ten model u nich mógł zaparkować na dłuższy czas Dobra rada zweryfikuj stan silnika u kogoś kto ma o tym pojęcie bo samochody są tanie a wymiana silnika i przygotowanie go tak żeby pojeździł przekracza koszty zakupu tych "okazyjnych" egzemplarzy w Polsce.

  3. #3
    BurriToS
    Gość

    Domyślnie

    Dziekuje Ci bardzo, chcialem do Ciebie na PW ale z racji ze jestem świerzy na forum nie mogle tego zrobic.

    A czy to nie dziwne ze auto mialo az 9 wlascicieli ?

    Pozdrawiam BurriT

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Liczba "Właścicieli" w szwedzkim rejestrze to wirtual w stosunku do polskiego rozumienia tego terminu. To jest liczba wpisów dokonanych w pozycji "Właściciel" rejestru pojazdów i obejmuje także leasing czy dealerów włącznie z tym który sprzedał w Szwecji nowy samochód.

  5. #5
    Khore
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    przymierzam się do zakupu autka Alfa Romeo Giulietta i natknąłem się na taką ofertę: https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6zI41u.html

    W autoDNA za dużo informacji niestety nie uzyskałem. Może Panowie coś pomożecie? Auto sprowadzone ze Szwecji, dlatego w tym dziale napisałem.

    VIN ZAR94000007142136

    Dzięki z góry. Pozdrawiam

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    To nie jest dział do oceny konkretnego auta

  7. #7
    dziaddziad
    Gość

    Domyślnie Odp: Sprawdzenie auta - Szwecja

    Dzien dobryrozwazam zakup samochodu w Szwecji, ale wiekszosc samochodow ktore znajduje ma adnotacje: Fordonsstatus: Avställd (i tu jakas data).Co oznacza w praktyce taka adnotacja? Czy mozna takim samochodem jechac do Polski i tu go bez problemow zarejrestrowac?Czy bede mogl na miejscu zrobic jazde probna?Dzieki i pozdrawiamBartek

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Sprawdzenie auta - Szwecja

    Avställd znaczy czasowo wycofany z ruchu, wtedy zwracany jest właścicielowi podatek drogowy i ubezpieczenie za niewykorzystany okres. Włącznie/wyłącznie z ruchu ogranicza się do SMS-A lub logowania na stronie urzędu i oznaczenia odpowiedniej opcji. Samochód z takim statusem formalnie nie powinien się poruszać po Szwedzkich drogach, chociaż z pewnymi wyjątkami.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •