Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Polecane auto do 40 tys

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Polecane auto do 40 tys

    Cześć,
    na wstępie przepraszam za całe zamieszanie - to już trzeci temat gdzie pytam o auto w tak krótkim czasie. Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych budżet uległ zmianie (w dół). W tym momencie szukam auta do 40 tys i raczej na tym pozostanie. Jeśli chodzi o samochód to wiadomo - oczekuję żeby nie było z nim problemów (aby był bezawaryjny i nie skończyło się na ciągłym inwestowaniu w części). Interesują mnie tylko i wyłącznie auta z silnikami benzynowymi. Co do pojemności silnika to powiem tak, że nie potrzebuję demona szybkości, ale chciałbym aby jazda autostradą była komfortowa, a auto nie było przy tym przesadnie głośne (myślę, że 6-stopniowa skrzynia byłaby najbardziej optymalna). Poza tym chciałbym aby auto było w miarę możliwości przestronne (by nawet w pięć osób dało się podróżować w miarę komfortowo), tak samo aby bagażnik pomieścił torby podróżne. Ja sam jako maniak technologii chciałbym, żeby auto miało różne fajne opcje wyposażenia (może bluetooth, podgrzewane siedzenia z przodu, automatyczna klimatyzacja), ale nie wiem czy w takim budżecie coś się znajdzie.
    Moje typy to:
    Honda Accord VIII 2.0 - nie wiem, czy w takim budżecie jest to realne, zwłaszcza jakbym chciał odrobinę bogatsze wyposażenie
    Mazda 6 II 2.0 - tutaj taka propozycja z mojej strony, wiem że Mazdy miały problemy z rudą, ale ktoś gdzieś napisał, że od II gen problem nie występuje
    Ford Focus III - w tym wypadku nie wiem jak z przestronnością i nie wiem jaki silnik byłby polecany oraz, czy samo auto jest sensowne (w tym wypadku zapewne musiałbym się skupić na kombi żeby bagażnik był w miarę pojemny)
    To są moje typy, nie wiem czy realne, nie wiem czy warte zainteresowania. Oczywiście jak macie analogiczne propozycje to z chęcią się o nich dowiem (te trzy podałem jako przykład jakiej wielkości auto bym szukał, chociaż ford zapewne jest z nich najmniejszy).
    Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelką pomoc.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Mazda 6 II problem z rudą na progach i drzwiach ma rozwiązany.
    Do tego dodałbym Ford Mondeo Mk4 2.0 benzyna, Opel Insignia 1.4T lub 1.8 benzyna. Citroen C5 CX7 2.0 benz też jest mało zawodny. Focus może być za mały. O Hondę z normalnym przebiegiem i 2.0 w fajnej wersji będzie ciężko.
    Jeśli może być coś mniejsze to Audi A4 1.8T (przy czym tutaj jest dwumasa i turbina tak samo jak przy 1.4T)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    @tradelux
    a jeśli chodzi o koszty poszczególnych aut (ceny części oraz spalanie samego auta) - które z tych zaproponowanych przez Ciebie i mnie byłyby ciekawszą propozycją? Żeby nie mylić - nie szukam auta z najtańszymi częściami - wolę auto gdzie części mogą być trochę droższe, ale musiałoby się naprawdę coś zdarzyć, żeby trzeba coś robić (patrz Honda). No chyba, że są auta, które mają zarówno tanie części jak i są bardzo dobre w kontekście bezawaryjności. Jak też wygląda spalanie w tych autach? Jeśli chodzi o Mazdę 6 - byłoby to dobre auto w kontekście spalania/cen części, a także wyposażenia i możliwości? Co do samej Mazdy, to jaki silnik byłby polecany w II generacji? 2.0? 1.8?
    Ostatnio edytowane przez trawel ; 06-11-17 o 10:04

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Podałem Ci modele, które mają tanie części i mało awaryjne (te konkretne silniki). Silnik w M6 II bez znaczenia czy 1.8 czy 2.0 - obydwa jeżdżą podobnie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A czy na przykład coś z Toyoty? Corolla podejrzewam, że może być raczej mała i dość ciasna (coś w rodzaju focusa), a jak przykładowo Avensis? Warto szukać? Czy na III generację się upoluje, czy raczej tylko II z końca produkcji? Jaki silnik do tego? 1.8? 2.0?

  6. #6
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    I jeszcze może zapytam, czy Honda VIII 2.0 porównując z podanymi wyżej modelami byłaby ciekawszą opcją mimo trochę wyższej ceny, czy nie warto do niej dokładać, bo wcale nie wypada jakoś lepiej od Mondeo/Insignii/Mazdy 6/C5?

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Na fajną Avensiskę raczej za mało. Najlepiej siądź do każdego i zobacz co Ci najlepiej odpowiada, bo każde auto jest inne
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A jeszcze nawiązując do mojego wcześniejszego pytania - warto dopłacać do Accorda. Chodzi mi o to, czy auto jest na tyle lepsze od Twoich propozycji, że warto też brać pod uwagę i ewentualnie lekko przekroczyć budżet, czy różnica na plus w stosunku do Twoich propozycji nie jest warta zainteresowania, bo za kilka tys więcej dostajemy w zasadzie to samo tylko pod innym znaczkiem (w kontekście bezawaryjności)?

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Awaryjność bardzo podobna w w/w modelach. Wykonanie i prowadzenie w każdym aucie jest jednak inne. Najlepiej potestuj każde i zobacz co Ci najbardziej pasuje.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Prawdopodobnie zdecyduję się na mazdę, tylko mam jeszcze jedno nietypowe pytanie - natrafiłem na artykuł gdzie podają że na 5. Miejscu jeśli chodzi o najczęściej kradzione auta w Polsce jest Mazda 6. Czy należy się tego obawiać? Czy może łupem *******i padają przede wszystkim auta nowe (III generacja mazdy), a o auto 6-7 letnie poprzedniej generacji nie ma co się martwić za bardzo?

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Raczej nowsze i raczej mazowieckie. Zawsze możesz wykupić AC tylko od kradzieży.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    MD13
    Gość

    Domyślnie

    W łódźkim aktualnie kradną głównie francuzy ( peugeoty przede wszystkim ) i mazdy. Wejdź na skradzione samochody to zobaczysz gdzie i jakie giną.

    Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

  13. #13
    AlaS12
    Gość

    Domyślnie Odp: Polecane auto do 40 tys

    Hej, Ja mam bardzo dobre auto - Kia Ceed z silnikiem 1.4 w benzynie. Dałam 35.000 ale myślę że nie przepłaciłam - w wyborze pomagał mi mąż który zna się na rzeczy . Autko sprawuje się perfekcyjnie - gdybyście chcieli o coś podpytać to śmiało

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •