Cześć,
na wstępie przepraszam za całe zamieszanie - to już trzeci temat gdzie pytam o auto w tak krótkim czasie. Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych budżet uległ zmianie (w dół). W tym momencie szukam auta do 40 tys i raczej na tym pozostanie. Jeśli chodzi o samochód to wiadomo - oczekuję żeby nie było z nim problemów (aby był bezawaryjny i nie skończyło się na ciągłym inwestowaniu w części). Interesują mnie tylko i wyłącznie auta z silnikami benzynowymi. Co do pojemności silnika to powiem tak, że nie potrzebuję demona szybkości, ale chciałbym aby jazda autostradą była komfortowa, a auto nie było przy tym przesadnie głośne (myślę, że 6-stopniowa skrzynia byłaby najbardziej optymalna). Poza tym chciałbym aby auto było w miarę możliwości przestronne (by nawet w pięć osób dało się podróżować w miarę komfortowo), tak samo aby bagażnik pomieścił torby podróżne. Ja sam jako maniak technologii chciałbym, żeby auto miało różne fajne opcje wyposażenia (może bluetooth, podgrzewane siedzenia z przodu, automatyczna klimatyzacja), ale nie wiem czy w takim budżecie coś się znajdzie.
Moje typy to:
Honda Accord VIII 2.0 - nie wiem, czy w takim budżecie jest to realne, zwłaszcza jakbym chciał odrobinę bogatsze wyposażenie
Mazda 6 II 2.0 - tutaj taka propozycja z mojej strony, wiem że Mazdy miały problemy z rudą, ale ktoś gdzieś napisał, że od II gen problem nie występuje
Ford Focus III - w tym wypadku nie wiem jak z przestronnością i nie wiem jaki silnik byłby polecany oraz, czy samo auto jest sensowne (w tym wypadku zapewne musiałbym się skupić na kombi żeby bagażnik był w miarę pojemny)
To są moje typy, nie wiem czy realne, nie wiem czy warte zainteresowania. Oczywiście jak macie analogiczne propozycje to z chęcią się o nich dowiem (te trzy podałem jako przykład jakiej wielkości auto bym szukał, chociaż ford zapewne jest z nich najmniejszy).
Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelką pomoc.