Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: opinie na temat renault megane II kupic nie kupic?

  1. #1
    Thorus
    Gość

    Question opinie na temat renault megane II kupic nie kupic?

    Witam mam okazje kupić renault megane II (hatchback) rok produkcji 2003 przebieg 103 000 km silnik 1.9 Dci 130 koni cena 14tys
    drugi wlaściciel kupiona w salonie w polsce do zrobienia końcówki drążków i za jakiś czas tarcze chamulcowe z tyłu cena za jedną chyba ok. 300zł z tego co mechanik mi mowił to prawda??? Na dobrych letnich oponach z alusami i dodatkowo 4 opony zimowe tez w b.dobrym stanie

    Chciałem was zapytać o opinie na temat tego auta:spalania,niezawodnosci i wszystko co wiecie dziekuje z góry...
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    W 2003 1.9dCi powinien mieć 120KM, dopiero po FL były 130KM... z awaryjnością jest różnie, bo z tego co wiem, to dopiero po FL usunięto wiele bolączek tego auta... na pewno warto sprawdzić stan taśmy kierownicy i łożyska MacPhersona, bo tu możesz mieć dodatkowe koszty.

    Moim zdaniem Megane II to jedno z największych i najbezpieczniejszych aut z tamtego okresu, sam użytkuję kombi, ale po FL, więc mogę to auto opisać tylko w pozytywach...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Problemy przysparzała blokada kierownicy,a nie taśma. Jeżeli ulegnie uszkodzeniu nie da się uruchomić samochodu. Koszt około 250 zł + montaż.
    Tarcze tylne kosztują 300 zł za sztukę,ponieważ są zespolone z Łożyskiem. Można kupić osobno tarcze i łożysko ale po doliczeniu kosztów złożenia wszystkiego razem wychodzi na to samo.
    Za 2003 1.9 dci 14000 zł jest ceną w miarę normalną. Nie za tania nie za droga.

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Mówisz, że taśma nie sprawia problemów? To chyba nigdy nie użytkowałeś tego auta dłużej... już raz wymieniałem... nie wiem ile razy była zmieniana wcześnie, ale to tzw. błąd w sztuce i wymiana czeka każdego... im więcej kręci kierą, tym szybciej. Blokada podejrzewam, że szybciej przestanie działać, niż się całkowicie zablokuje.

    Wystarczy zobaczyć na alledrogo ile kosztują używane przełączniki z taśmą airbagu... nawet starocie sprzed 9-10 lat, a co lepsze, przełączniki z taśmą (nie da się tego kupić osobno, pomimo, że jest rozbieralne) kosztują ok.980zł w ASO...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thorus Zobacz post
    Witam mam okazje kupić renault megane II (hatchback) rok produkcji 2003 przebieg 103 000 km silnik 1.9 Dci 130 koni cena 14tys
    W tym okresie auto miało 90,115 i 120 KM...

  6. #6
    Thorus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    W 2003 1.9dCi powinien mieć 120KM, dopiero po FL były 130KM... z awaryjnością jest różnie, bo z tego co wiem, to dopiero po FL usunięto wiele bolączek tego auta... na pewno warto sprawdzić stan taśmy kierownicy i łożyska MacPhersona, bo tu możesz mieć dodatkowe koszty.

    Moim zdaniem Megane II to jedno z największych i najbezpieczniejszych aut z tamtego okresu, sam użytkuję kombi, ale po FL, więc mogę to auto opisać tylko w pozytywach...
    A to auto jest z grudnia 2003 roku to moze byc juz po Fl???

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nie, FL był od 2006r... możliwe, że ostatnie modele 2005 też już się łapią. Może lepiej sprawdź w ASO jaki silnik, z jaką mocą wyjechał z fabryki... W każdym razie, nawet 120KM w Megance powinno być całkiem nieźle
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Mpdante, taśmę da się naprawić w dość banalny sposób Psująca się blokada nie powoduje braku ruchów kierownicą,a brak możliwości zapalenia samochodu.

    1.9 dci w megance to jest rakieta. W tym okresie 2003-2006 występowały jedynie 120 KM słabsze wersje mocowe były przed 2003. Jeżeli trafiła Ci się z silnikiem 1.9 dci to ewentualnie sprawdź ją w ASO i bierz. Jest to naprawdę fajne zestawienie.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    W tym okresie 2003-2006 występowały jedynie 120 KM słabsze wersje mocowe były przed 2003
    O piwko że jest inaczej jak mówisz? 90KM był 11.2002-12.2005, 115 KM też był w 2003.

  10. #10
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Wysyłam kurierem
    Tyle,że w wersji na PL nigdy takiego nie spotkałem. Prędzej już w Lagunie II. Jakiś zaćmiony dzisiaj jestem

  11. #11
    Thorus
    Gość

    Domyślnie

    Dobrze czyli powiedzcie jak jutro sprawdzic to auto krok po kroku jak te łozyska na MacPhersonie sprawdzić jak listwe kierowniczą sprawdzic i wszystkie wady tego auta gdzie zaglądac itp jak w tych autach z zawieszeniem?moze jutro bee chciał sie dokladnie przyjzec temu autku tak ze doradzcie co i jak bo nie chce dokladać potem.

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @Kris: Naprawa taśmy jest możliwa, ale nieopłacalna - przerabiałem to. Można się za to brać tylko jak ktoś zrobi to samodzielnie, tzn. zdemontuje przełączniki, taśmę, przylutuje gniazda i POPRAWNIE złoży zwijacz, a potem poskłada do kupy - jakby ktoś miał to robić w warsztacie to koszty będą podobne jak używanego zwijacza

    Przerabiałem też zakupy i zwroty używanych części, które miały być w idealnym stanie, a okazywały się tak zajechane, że nawet tego nie montowałem... gdyby nie to, że w ostatniej chwili trafiłem używkę, z 2010r, to kupiłbym w ASO...

    @Thorus: Jeżeli łożyska są do wymiany, to będą stukać... musisz ruszać energicznie kierą w lewo i prawo (ok. ćwierć-pół obrotu) - jak usłyszysz stuki, to w trzeba robić łożyska - w ASO płaciłem ok.200zł na gotowo, sama część ok.75zł. Taśma będzie ocierać przy obracaniu... ale tutaj już trzeba sprawdzać na pełnych obrotach kierownicy - w lewo i prawo. Zawieszenie sprawdzisz na stacji diagnostycznej.

    Nie wiem jak w wersjach przed FL, ale ja mam aktualnie przebieg ok.195tys.km i zaraz po sprowadzeniu auta miałem do wymiany amortyzatory z tyłu (kombi), po roku zrobiłem łożysko, a w tym roku taśmę... i tyle...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    Thorus
    Gość

    Domyślnie

    ktos jeszcze ma cenne wskazówki?a jak z tym sprawdzeniem auta w aso?dorgie takie sprawdzenie?dzwoniac do wlasciciela ten powiedział ze to jest 130 konny silnik rok 2003 z grudnia

  14. #14
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Spytaj się czy nikt nie wymieniał silnika (choćby po rozbieganiu turbiny) bo z fabryki taki nie wyszedł. Może sam nie wie co ma

  15. #15
    Thorus
    Gość

    Domyślnie

    a jesli jednak sie myli i ma 120 konną meganke moz jutro go pooglądam dokładniej i moze cos napisze i zapytam jak mnie cos zmartwi

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •