Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Masz numer VIN - KONIECZNIE do sprawdzenia w ASO !

  1. #1
    Kris75
    Gość

    Domyślnie Masz numer VIN - KONIECZNIE do sprawdzenia w ASO !

    (AŚ, 23 marzec 2009)

    Kupujesz używane auto i chcesz poznać jego prawdziwą historię? W ASO na podstawie kodu VIN dowiesz się, jaki jest jego prawdziwy przebieg, czy i kiedy było serwisowane, jakie naprawy w nim wykonano.

    To dość typowa sytuacja: kupujemy używane auto z przebiegiem, powiedzmy, 140 tys. km. Nie do końca ufamy jednak, że przed sprzedażą auto przeszło porządny przegląd, więc jedziemy do autoryzowanej stacji obsługi, aby zlecić wymianę oleju, filtra i ogólny przegląd auta.
    Nasze zadowolenie z udanego zakupu znika, gdy dowiadujemy się, że ostatni raz na przeglądzie w ASO (np. w Hamburgu) nasz samochód był półtora roku temu.
    To jeszcze nic.
    Gorzej, że już wówczas miał na liczniku 250 tys. km!


    Uwaga:nie mamy gwarancji, że dane o historii serwisowej dostępne w autoryzowanym warsztacie są pełne.
    Ale warto spróbować spytać o nie, zanim kupimy auto!!


    Ilość danych dotyczących używanych samochodów, do jakich mają dostęp autoryzowane serwisy, jest różna w zależności od marki. Na ogół w przypadku każdego samochodu dowiemy się sporo, kontaktując się z warsztatem, w którym naprawiano nasz pojazd. Jednak ASO niektórych marek wprowadzają informacje o naprawach do europejskiej bazy danych. Wówczas każdy autoryzowany serwis na wniosek właściciela może udostępnić te informacje. To, co dla nas najważniejsze, to dane o poważnych naprawach (np. blacharskich) oraz przebieg podczas ostatniej wizyty w serwisie. Takie dane w sposób pewny demaskują oszu*st*wa polegające na cofaniu liczników.

    Warto także wiedzieć, że nawet jeśli na podstawie danych z warsztatu już po kupnie dowiemy się, że nasz samochód ma przekręcony licznik, możemy żądać od sprzedawcy obniżenia ceny lub nawet odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy. Jeżeli to komis lub inna firma zajmująca się handlem samochodami, będzie nam dość łatwo dochodzić swoich praw. W przypadku prywatnego sprzedawcy mamy szanse tylko wtedy, gdy da się udowodnić mu oszu*st*wo.

  2. #2
    Bart-Car
    Gość

    Domyślnie

    Posiadamy w sprzedaży pojazd marki Renault Laguna z 2007 roku. Samochód krajowy z polskiego salonu od pierwszego właściciela, serwisowany w autoryzowanym serwisie Renault. Dlaczego piszemy o tym samochodzie?
    Oto krótka historia:
    Przez telefon podaliśmy klientowi zainteresowanemu kupnem numer vin owego pojazdu. Dodam tylko, że samochód ma 112000 km przebiegu, a ostatnia wizyta miała miejsce w Renault w Nysie przy przebiegu 111000 km w kwietniu 2013.
    Klient przed przyjazdem do naszego salonu mając numer vin pomaszerował do serwisu Renault w Opolu. Gdzie jeden z pracowników salonu przekazał mu informację, że samochód miał w 2010 roku 137000 km przebiegu.
    Nasze zdziwienie było więc ogromne.. jak to jest możliwe? Postanowiliśmy to sprawdzić.
    Jeszcze raz przejrzeliśmy historię serwisu renówki:
    1. 08.2008 17500km przebiegu
    1. 12.2009 20500km przebiegu
    2. 11.2011 51000km przebiegu
    3. 11.2012 82000km przebiegu
    4. 04.2013 111000km przebiegu

    No i udało się. Pracownik serwisu wpisał w 2010 roku 137000km przebiegu zamiast 37000 km.
    Oczywiście serwisant sprawdzający klientom historię przebiegu w ASO powiedział tylko o tym, że: "samochód w 2010 roku miał 137000 km przebiegu" i nie było to dla niego dziwne, że zrobił 110000 km przez niecały rok.
    Nasza rada jest taka: sprawdzać całą historię przebiegów, a nie tylko skrajne wartości.

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Zgadza sie zdarzja sie bledy i powyzsze ma sens. Nawiasem to jakas **** a nie pracownik skoro sam nie wpadl na to ze cos nie halo.

    Nie wiem czy to historia przykladowa czy prawdziwa ale te 37tys/137tys powinny byc tez widoczne w ogolnym zestawieniu serwisow tego auta w innym ASO

  4. #4
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Może być historia prawdziwa. Sam miałem taki przypadek (też w Renault) do dziś mam wydruk na którym widnieje podobny błąd.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ja z Renault miałem troszkę inną historię mimo pełnej książki serwisowej z pieczątkami z serwisu Renault - żadna wizyta auta nie była odnotowana w bazie Renault.
    Po małym dochodzeniu okazało się że auto było serwisowane u partnera Renault który miał autoryzację ale nie miał dostępu do bazy europejskiej - wszystkie inspekcje widoczne były tylko u niego w systemie.
    Oczywiście ze strony klienta padły zarzuty o podrabianiu książki serwisowej itp.
    Takie pomyłki jak opisana wyżej zdarzają się wszędzie - przebiegi wpisywane są z ręki każdy może się pomylić :-).
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    To by sie zgadzalo czemu nie widac tych przebiegow w ogolnej bazie, ja do swojej Renaty nie mam zadnej ksiazki (wpisow) wszystko jest w bazie Reanult mam tylko wydrukowane kilka stron wazniejszych

  7. #7
    adaś
    Gość

    Domyślnie

    Mi też się zdarzyło, że w salonie renault wpisali zły przebieg - zamiast 91.800 wpisali 98.100, czy jakoś tak.

  8. #8
    Bart-Car
    Gość

    Domyślnie

    W serwisie wyglądało to mniej więcej tak

    1. 12.2009 20500km przebiegu
    2. 10.2010 137000km przebiegu
    2. 11.2011 51000km przebiegu
    3. 11.2012 82000km przebiegu
    4. 04.2013 111000km przebiegu

    Serwis w Nysie obiecał, że wyśle pismo do Warszawy o zmianę w rejestrze, że zna samochód i kojarzy właścicieli. Takie podejście nam się podoba.
    Serwis w Opolu niestety, wykonuje naszej renówce krecią robotę. Nie fair jest podawanie tylko skrajnej wartości Panie kierowniku

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •