Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Temat: autko w okolicach 16-18K

  1. #1
    satanek
    Gość

    Domyślnie autko w okolicach 16-18K

    Jak w temacie, co byście drodzy forumowi bracia i siostry poradzili w tej kwocie?
    W tej chwili udaje mi się kręcić przebiegi w granicach 12-16tys km głównie z racji tego, że obecny wóz jest prawie pełnoletni i czasem brak komfortu psychicznego (tzn niby jeździ niby spoko, ale od czasu do czasu niedomaga przez co nie zawsze chce człowiek się z tym babrać... już nie wspomnę o niecałych 40KM pod maska a teraz to i pewnie tyle nie ma...) hamuje wycieczkowe podboje :/

    Jeżeli chodzi o trasa/miasto to różnie bywa, czasem pół na pół a czasem jedno ze śladową ilością drugiego...

    Wracając do wątku na co mogę liczyć (mniej więcej rocznik, silnik) jeżeli brałbym pod uwagę:
    - megane II
    - pug 307
    - focus
    - a 147 - podoba mi się jak cholera, ale silniki benzynowe z tego co wywiedziałem się są takie sobie, a 1,9jtd średnio widzę w takiej kwocie..
    -... coś innego ? (oprócz vw bo mam awersję do znaczka nic nie poradzę...)

    Autkiem będą jeździć od 1 do w porywach 4 osób plus bagaż (teraz to ledwie udaje mi się upchnąć 3 osoby plus bagaż prawie jakbym w tetrisa grał) a żeby jeszcze naprowadzić to nie wiem czy benzyna czy diesel Kombi za duże, wydaje mi się, że hatchback w zupełności styknie...

    btw: jak wygram w totka to biorę pod uwagę c4 (tradelux miał chyba 2 ładne sztuki), ale że wczoraj mi się nie udało to na chwilę obecną jest jak jest

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Astra II
    Fiat Punto
    Chevrolet lacetti
    Będą to auta tanie w utrzymaniu, dość ładne,młode i nieźle wyposażone.

    Puga 307 bym sobie darował bo będzie częściej niedomagał niż Twój pełnoletniak.

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    1 Toyota Avensis
    2 Fiat Stilo
    3 Ford Focus
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  4. #4
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    kup 147. ładna i wcale nie taka awaryjna. Jak kupisz 1.6 105KM bez wariatora faz rozrządu jeden z droższych wydatków masz z głowy. A obok focusa i astry wygląda o niebo lepiej.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    dołączę się do kolegi apacza-zapomniałem całkiem po stilonie...tylko tam 1.6 lub 1.9 jtd-oba w zasadzie bezproblemowe. Focus-wspaniałe zawieszenie, prowadzenie super, ale jeśli autko na kilka lat to możesz mieć pasażera na gapę "ruda dama".

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dodaj 156, schodząc z rocznika na pewno uda się dostać coś z jtd. Tyle tylko, że w Polsce rynek jest skopany przez trupy ściągnięte z Włoch i Niemiec z przebiegiem +350 tyś , a przy tym kursie Euro sprowadzenie dla siebie mało opłacalne.
    Do AR 147 jak wsiądziesz to możesz się wyleczyć z innych opcji . Bardzo fajne według mnie wnętrze, minus za słabej jakości niektóre materiały.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #7
    satanek
    Gość

    Domyślnie

    dzięki za propozycje, wczytuje się właśnie i analizuje
    @carl23 - astrolot jakiś taki sam nie wiem - postaram się przyjrzeć bardziej przychylnym okiem... chevy wogole nie kojarze co to za smok - poszukam
    hmm a myślałem, że 307 nie jest taka zła - chyba, że w założonym budżecie jest...

    toyota avensis - ciut za duże chyba, że mi się wydaje - wolałbym szczerze mówiąc typowego hatcha

    @takietam, @carpasja od ar147 to ja się próbuje właśnie wyleczyć... a raczej otoczenie mnie z niego leczy już od pewnego czasu ale z różnym skutkiem - wszyscy odradzają bo alfa i pukają się w głowę, szczególnie benzynę, podobnież udany jest diesel. 1.9jtd to ja widziałem nawet za 12500 ale bałbym się do takiego wsiąść... nawet w wyższych kwotach z danego rocznika (sortowanie od najwyższej ceny) przed liftem jtd maja po 175tys km tak, że podejrzanie to wygląda...

    stilon 3d nawet znośny choć ostatnio widuje jak co rusz w najbliższym miejsca zamieszkania egzemplarzu coś sie dzieje, a to nie mogą go otworzyć, a to targają gdzieś akumulator albo stoją przy nim i gaworzą do niego nieparlamentarnymi śpiewkami.

    Nikt nic nie pisał o megane II - rozumiem, że budżet nie ten czy autko legendarne jak laguna?

    pożyjemy zobaczymy jakby co to będę dopytywał

    Jeszcze raz dzięki za sugestie
    Ostatnio edytowane przez satanek ; 01-12-11 o 20:29 Powód: dopisek

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Co do modlitw nad autami to...jak kupisz lub jak dbasz tak masz, jak aku padł to ciężko mieć pretensje do marki Fiat, jak kupił ktoś złom to ciężko mieć pretensje do marki Fiat itd itd...Stilon 3D jest ładny, silnik 1.6 może nie jest demonem prędkości i mocy, ale sprawnie da się poruszać, a autko jest dość obszerne.

    Megane jak megane, benzyn jest mało, większość to dci a te z początku produkcji na bakier miały z układem paliwowym, więc...więc nie polecamy.Astra nie ma polotu, designu ładnego itd-ale to taki wołek roboczy z pkt A do B.
    Ostatnio edytowane przez carl23 ; 02-12-11 o 06:17 Powód: literówka

  9. #9
    satanek
    Gość

    Domyślnie

    nie mówię, że stilon be bo fiat, sam na razie jeżdżę CC900 a zaczynałem na fiaciku 126p i nigdy w życiu mnie zawiódł palił nawet o 2 w nocy przy -20st , obecny za czasów "świetności" był jak najbardziej ok..

    stilon czasem ma swoje kaprysy - a opinię o marce można sobie wyrobić nie będąc użytkownikiem a tylko "patrząc na parking" niekoniecznie słuszną...

    Czyli mówisz, że renówki z 2003-2004 roku w dci nie bardzo... a te problemy o których wspominasz zostały wyeliminowane dopiero po lifcie?

  10. #10
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Problemy z układem paliwowym,a dokładniej z pompą paliwa która wytwarzała podczas pracy zbyt dużą ilość opiłków które w końcowym efekcie zabijały wtryski miał jedynie silnik 1.5 Dci. 1.9 dci jeżeli bym serwisowany na czas nie powinien przysparzać problemów. Problem turbiny (które padały jak muchy) z pewnością został rozwiązany przy przebiegu poniżej 100 000km. Po za tym przy odpowiednim dbaniu, auto nie powinno przysparzać większych problemów.

    Ja bym Ci raczej polecał 307. Problemy z elektryką to bajki opowiadane przez ludzi którzy naczytali się za dużo for internetowych na których swoje żale wylewają posiadacze 307 2w1 albo topielców z polutowanym w stodole BSI. Podobnie jest z Fiatem Stilo. Miałem w życiu już kilkanaście egzemplarzy Stilo oraz 307 i mogę je śmiało polecić.
    Pomyślał bym jeszcze o:
    - Laguna II
    - Primera P12
    - Almera N16

  11. #11
    satanek
    Gość

    Domyślnie

    Kris dzięki za nowe typy jak i za opinie o 307 z pierwszej ręki. Odnosnie megane i 1.9dci to myślisz, że istnieje szansa znalezienia czegoś znośnego w podanym budżecie? Bo chyba 16K za 1.9dci z 2003r 5D to raczej za tanio (ostatnio coś takiego rzuciło mi się w oczy w okolicach rodzinnego domu) będę w weekend więc jak uda mi się wygospodarować czas to mógłbym się przyjrzeć choć i tak za wiele to mi to nie powie kurcze ogólnie jak patrze na ten rocznik to ceny nie są jakoś strasznie wysokie patrząc na najwyższe... będę się rozglądał - ewentualnie jak znajdę ogłoszenie o którym mowa to może przyspamuję na PW

    Primera - niby ładne to auto ale wydaje się ogromne a w środku wygląda jak ufo ale pewnie kwestia przyzwyczajenia
    Almerka - też staram się śledzić bo w sumie ten model biorę pod uwagę a nie dodałem do listy w pierwszym poscie
    Laguna - podobnie jak primera chbya za duże dla mnie

    we will see
    Ostatnio edytowane przez satanek ; 01-12-11 o 22:24

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Almera-pomysł fajny, aby rudej nie miała na nadkolach z tyłu (niekoniecznie widocznej ale lub tam tak rdzewieć że aż przesiewa się blacha i widać dziurki w bagażniku), jednak daleko jej do stilona pod względem:
    -miejsca
    -prowadzenia
    -wyposażenia
    -wyglądu.
    Silniki benzynowe ma bdb.

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Co do Laguny II to w klubie RLKP jest jedna sztuka na sprzedaż od klubowicza... 2005r. 1.9dCi 130KM Grandtour. 2.5 roku jest właścicielem, teraz przebieg około 183000km. Chce 19200zł. Jak byłbyś zainteresowany to pisz PW to dam Ci namiary Lalka stoi w Warszawie.

    aajcpl.jpg2ynexs4.jpg

  14. #14
    satanek
    Gość

    Domyślnie

    Roadkiller dzieki za info - wydaje mi się że laguna a już w szczególności kombi to za duże autko jak na moje potrzeby. Ewentualnie jakby ktoś miał coś godnego na oku w małopolsce to prędzej bym się zebrał do oglądania

    A ogólnie to przeglądam te oferty to jakiś zastój się teraz lekki zrobił, na ostatnio sprowadzane nie ma co patrzeć bo przy obecnym kursie ojro to w większości to ceny po przeliczeniu wyglądają jakby ktoś na kg kupował. Z drugiej strony po przesortowaniu ofert z krajem pochodzenia Polska a żeby jeszcze gdzieś we wspomnianej małopolsce/świętokrzyskie/ślaskie to za bardzo nie ma w czym wybierać szczególnie jeżeli o AR czy Renault Megane chodzi innych autek więcej ale też szału nie ma najwięcej chyba focusów i astrolotów.. no nic śledzę ogłoszenia może coś ciekawego się pojawi.

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Spoko spoko Laguna ma już nowego właściciela Zostaje w klubie RLKP

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •