Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 43 z 43

Temat: VW Passat CC - Konin - nr rej: PKN 18605 - nr VIN: WVWMP7AN3AE537823.

  1. #31
    TomaszW
    Gość

    Domyślnie

    Kolego Kris75, nie chciał bym się tu mądrzyć ale po pierwsze się tutaj mylisz i jak się facet wkurzy to możesz mu jednak parę groszy zapłacić. Jeżeli zrobił to zdjęcie to jest jego autorem, prawo autorskie chroni jego twórczość od momentu gdy palec zeszedł z migawki.

    Po czwarte czytaj po pierwsze.

    Dodatkowo skopiowałeś zdjęcia z otomoto - poczytaj regulamin - nawet otomoto chwilowo nie przejmuje praw do zdjęć. Właścicielem jest osoba która zdjęcia te wykonała od początku do końca - a ty nieważne w czyim interesie mu te zdjęcia "ukradłeś" - w dodatku działasz na jego nie korzyść.

    Szczerze to sam też bym Cię ścigał - kasa za nic. Oczywiście droga dla cierpliwych. Tak więc się mylisz w kwestii prawnej. Prawo nie różni czy są to ślubniaki czy też pstryk do ogłoszenia. Prawo autorskie prawem autorskim.


    p.s. ostatnio było głośno o samym prawie autorskim do pomysłu na zdjęcie - sprawa jest w sądzie.
    Ostatnio edytowane przez TomaszW ; 14-12-11 o 21:18

  2. #32
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dając auto w ogłoszenie pozbawił się tego prawa-zostaje cytowane ogłoszenie, a nie jego zdjęcia. Poza tym zdjęcia nie zostały użyte do celów zarobkowych, tylko ujawniają przestępstwo (świadome wprowadzenie w błąd, zatajenie prawdy), którego dopuścił się koleś. Prawo może jest i zawiłe ale nie jest po stronie przestępców. Zataił faktyczny stan auta, telefonicznie przyznając się do tego, że jednak był bity.
    Ostatnio edytowane przez carl23 ; 14-12-11 o 21:22

  3. #33
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Rozumiem, że to Pana auto?
    no patrz jakiego nosa miałeś

  4. #34
    TomaszW
    Gość

    Domyślnie

    A weź ustawę do ręki i sobie poczytaj. Prawo to nigdy nie wygasa i jest, z natury rzeczy, niezbywalne, nie można się go zrzec ani przenieść na inną osobę. Ogłoszenie masz w screenie, zdjęcia masz na swoim photobucket zapewne - skopiowane/skradzione (zwał jak zwał) z otomoto.pl . Odsyłam do ustawy i regulaminu otomoto. W przypadku jak Twój, czyli swoj hosting + same fotki w dodatku z logiem otomoto - sory ale jesteś niestety na przegranej pozycji.

    Rozumiem , że masz nagraną rozmowę - tylko niestety neichce cię kolejny raz martwić - ale to że naruszyłeś jego prawa ma sie nijak do tego czy facet sobie coś powiedział czy nie powiedział. Każda sprawa w razie jakiego kolwiek sporu była by rozpatrywana oddzielnie. Z tym że Ty masz gorzej - ja bym juz dawno robił notarialne potwierdzenia i wysyłał Ci fakturki za używanie mojej własności intelektualnej.

    Pieniądz leży na ulicy - tylko trzeba go podnieść - Ty go właśnie upuściłeś - ale jeszcze nie wiemy czy on je znajdzie i ile ...

  5. #35
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    szkoda, że nie odkryłeś numeru telefonu przez wykonaniem screena. ogłoszenia już nie ma a w archiwum nie podają a i zdjęcia się zmieniły, żeby posesji nie rozpoznać.

    http://moto.archiwumallegro.pl/?item...agen_passat_cc

  6. #36

  7. #37
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Igiełka
    lol.jpg

  8. #38
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    skrypt jeszcze zadziałał
    tel.: +48 601744486

  9. #39
    wolfrough
    Gość

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    No to się ładnie zdziwiłem ehhh parę miesięcy temu dzwoniłem do faceta w sprawie tego cc i też mówił o nadkolu tylko ehh
    Fakt że uszkodzenia nie są jakies masakryczne wszystko można sprawdzić w dobrym warsztacie lub aso i jak jest ok to fajna cena
    za prawie nowego paska ale.... samochód odbiega od opisu w ogłoszeniu i jak widać nie tylko nadkole było uszkodzone co jest świadomym
    wprowadzeniem w błąd. Dla mnie wtopa totalna jeżeli chodzi o uczciwość sprzedawcy.
    Pozdrawiam chłopaki robicie kawał dobrej roboty

    Ps.Zabrzmi to trochę lamersko ale jak można wysłać do Ciebie Kris75 wiadomość bo mam za mało postów a chciałbym coś na pw Ci wysłać
    nie śmiać się
    Ostatnio edytowane przez wolfrough ; 15-12-11 o 01:16

  10. #40
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Zamykam,,,miejsce dyskusji o prawie autorskim http://bez-wypadkowe.net/showthread....7834#post27834

  11. #41
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Nowa aukcja:
    http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=de
    http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=de

    Przynajmniej nauczył się opisywać odpowiednio ogłoszenia.

  12. #42
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2017
    Skąd
    Wielkopolska/Lubuskie
    Postów
    502
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    7

  13. #43
    DrBulgot
    Gość

    Domyślnie

    "Jest to ogłoszenie prywatne, które wystawiam w imieniu przyjaciółki rodziny. Jako że jest to Pani mecenas, która nie za bardzo zna się na motoryzacji, a tym bardziej sprzedaży samochodów poprosiła mnie o pomoc. Ze swojej strony mogę bardzo gorąco polecić zarówno sam samochód jak i sprzedającą. Znam to auto w zasadzie od samego zakupu. Właścicielka jest niezwykle skrupulatną i do bólu uczciwą osobą. Przed sprzedażą odstawiła samochód do warszawskiego ASO, by powymieniano wszystko co mogło się zużyć tak by mieć pewność, że nowy nabywca będzie zadowolony z zakupu. Niezwykle rzadko spotyka się takich ludzi, a jeszcze rzadziej zdarza się by właściciel profilaktycznie i regularnie serwisował samochód w ASO nie czekając aż coś się zużyje bądź zepsuje."

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •