Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Temat: SUV maksymalnie 6 lat

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie SUV maksymalnie 6 lat

    Cześć,
    Zacząłem się rozglądać za autem dla swojej rodziny. Jeśli chodzi o oczekiwania, to auto nie będzie używane zbyt często (na co dzień), do pracy nie będę nim dojeżdżał.
    Jeśli chodzi o wymagania, to chciałbym aby to był SUV, najlepiej Japończyk, ale nie upieram się, bo pewnie są inne SUVy równie trwałe, z lepszym wyposażeniem i tańsze w zakupie oraz późniejszym utrzymaniu (z tego co kojarzę Japończyki jednak nie są najtańsze, a do tego nie oferują jakiegoś super wyposażenia).
    Auto w benzynie, silnik najlepiej nie jakiś śmiesznie mały (prawdę mówiąc nie mam przekonania do silników typu 1.4 turbo, ale może ktoś mnie przekona - jestem otwarty na propozycje). Jako, że jest to auto dla rodziny, fajnie żeby bagażnik nie był zbyt mały, a także miejsca z tyłu było wystarczająco do przewiezienia dziecka, a niekiedy osoby dorosłej. Auto prawdopodobnie będzie na wiele lat, dlatego wolałbym też żeby miało w miarę możliwości sensowne wyposażenie (na pewno klimatyzację), oczywiście nie zależy mi na jakichś super fajerwerkach, ale wolę kupić auto które ma w tym momencie w miarę "aktualne" wyposażenie niż kupić golasa.
    Jeśli chodzi o wiek auta, to maksymalnie 6 lat, chociaż wolałbym coś od 2012.
    Mam nadzieję,*że podałem wszystkie informacje, jak co pytajcie.
    Jeśli chodzi o cenę, to tutaj jest ten problem - nie wiem ile takie auto może kosztować, dlatego nie chcę podawać konkretnej ceny, bo może się okazać, że w tej cenie to nie ma szans na nic, chociaż wolałbym nie przekraczać 80 tys. (oczywiście podana cena jest taką górną granicą - zależy mi na w miarę możliwości tanim aucie, to że podałem taką cenę nie znaczy że chcę tylko oferty z przedziału 75-80 tys, a nawet wolałbym jakby takie auto kosztowało 40-60 tys. ale boję się że może to być nierealne z takimi oczekiwaniami).

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    a sam masz jakieś preferencje co do marki i modelu ?
    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Osobiście coś w stylu Rav-4, Outlander, CX-5 może Forester, może coś z kompaktowych suvów (jeśli tak to się zwie), ważne żeby pomieścił tą 5. osób w komfortowych warunkach i do bagażnika weszły czy zakupy, czy jakieś walizki na wakacje, itp. ale tak jak napisałem jestem otwarty na propozycje - ważne żeby był bezawaryjny. Tutaj podejrzewam, że auta typu VW mogą być i tańsze w zakupie i tańsze w serwisowaniu.
    Jeszcze co do moich preferencji, to jak na szybko przejrzałem, to raczej średnia cena wśród moich preferencji markowych i modelowych to by było 70-80 tys. a bardzo możliwe że inne również polecane, ale spoza mojej grupy zmieściłyby się w tej niższej granicy <60 tys. za analogiczną opcję
    Ostatnio edytowane przez trawel ; 19-10-17 o 11:23

  4. #4
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Dobra, rozejrzałem się trochę w Internecie i przygotowałem sobie listę. Prośba o weryfikację, czy w podanych przeze mnie cenach znajdzie się rozsądny egzemplarz. Kryteria na jakich by mi zależało, to żeby miał w miarę sensowne wyposażenie (typu klima, może bluetooth, fajnie by było jakieś czujniki parkowania, może podgrzewane fotele z przodu).
    Honda CR-V rocznik 2011-2012 od 60 tys.
    Mazda CX-5 rocznik 2012-2013 od 60 tys.
    Mitsubishi Outlander rocznik 2012 60 tys.
    Nissan Qashqai rocznik od 2012 45-50 tys.
    Subaru Forester rocznik 2012 od 60 tys.
    Toyota RAV-4 rocznik 2012 60 tys.
    Volkswagen Tiguan rocznik 2012 55-60tys.
    Wszystkie z tych aut w silnikach 2.0 benzyna (z tego co pamiętam w każdym z nich występuje taka konfiguracja) oraz manualna skrzynia
    Prośba także o informację, czy podane propozycje są warte zainteresowania (być może jakieś modele w danym roczniku, czy wersji silnikowej są dość awaryjne i nie warto się w nie pchać).
    Tak samo prośba o weryfikację, czy za podane ceny jestem w stanie dostać te auta oraz ewentualne podanie które z nich byłoby najrozsądniejszym wyborem (wiadomo,*że chciałbym wydać jak najmniej i może auto X i auto Y są tak samo dobre przy czym auto X mogę mieć o kilka tys. taniej niż auto Y).
    Z góry dzięki za pomoc

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Odpowiem z własnego ( brata) doświadczenia , CRV 2.0 PB jest autem bezawaryjnym , kupiona nowa z salonu rocznik 2007 , po przejechaniu 134 tys km , padł jedynie niedawno alternator. Z innych usterek , padł wyświetlacz na tablicy rozdzielczej - wyświetlał jakieś krzaki , sporadycznie odżywał , udało się kupić używany. Z rzeczy wizualnych jedynie skóra na boczkach w drzwiach uległa wytarciu.
    Poza tym auto wygodne i pojemne , 2.0 to nie jest rakieta , nie czuć tych 150KM , silnik zagazowany , bezproblemowo pokonał 90 tys km na podtlentku lpg. Auto garażowane , ruda nie wyłazi.

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Skąd jesteś? Miałbym coś w dieslu 2.0dCi na łańcuchu rozrządu, rok 2012 w okolicach 45kzł. Zawsze będzie podróżować 5 osób?

  7. #7
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    łódzkie, najczęściej będą podróżowały 2 osoby, od czasu do czasu więcej (do 5-ciu). Jeśli chodzi o diesle to prawdę mówiąc nie mam przekonania, zwłaszcza że autem nie będzie robione zbyt dużo km, a diesel chyba jest lepszy właśnie w takich przypadkach.

  8. #8
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Jednak po przeczytaniu trochę w Internecie, odrzuciłem Nissana.
    Prośba o informację, który z podanych SUVów byłby najrozsądniejszym wyborem i w jakiej cenie można by szukać tego auta. Z jednej strony Honda chyba jest jedną z ciekawszych opcji, z drugiej jest chyba najdroższa z tych pozycji. Zastanawiam się trochę nad Tiguanem w wersji 2.0 TSI 180KM z manualną skrzynią, ale nie wiem czy do 60 tys się dostanie w rozsądnym wyposażeniu. Nie wiem jak się mają pozostałe pozycje. Liczę na waszą pomoc, bo sam już nie wiem co byłoby najlepsze z tych aut. Zależy mi na dobrym stosunku ceny do jakości, wysokiej bezawaryjności i dobrej kulturze jazdy (w miarę dobrze wyciszony, spalanie też nie przesadnie wysokie).

  9. #9
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    CTR
    Postów
    35
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    A co powiesz na hondę hrv? Mnie się bardzo podoba

  10. #10
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Owszem, jest fajna, tylko cena ponad 80 tys., a jednak wolałbym coś bliżej 50-60 tys.

  11. #11
    sebwiecz
    Gość

    Domyślnie

    A Skodę Yeti brałeś pod uwagę?

  12. #12
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Jakoś nie jestem fanem skody i nie brałem jej pod uwagę. Chciałem się też zapytać jak wygląda kwestia silnika w tiguanie, przeczytałem że 2.0 TSI miewa problemy ze zbyt dużym zużyciem oleju i poprawili to dopiero w 2011 roku - czy w tiguanie z 2011 roku będzie występował problematyczny silnik?

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Honda CR-V rok 2011-2012 lub RAV4 - inne odpuść bo nie warto
    Jak chcesz to na CR-V mogę dać namiary - wiem gdzie sprzedawana jest prywatna z przebiegiem niecałe 100tys km z 2012r w cenie 57 czy 58tys zł
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A dlaczego nie warto?

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jakość wykonania lub kiepskie mechanicznie. Jeśli mógłby być diesel to jeszcze Tiguan (TSI dość kiepskim silnikiem jest)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •