Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Opel Ampera i średnio 1400km bez tankowania

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    :) Opel Ampera i średnio 1400km bez tankowania

    Chevrolet Volt jest jednym z najchętniej kupowanych aut hybrydowych w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazuje, niektórzy kierowcy tego modelu są w stanie przejechać ponad 15 tys. kilometrów na jednym baku.

    Dzięki temu, korzystając z Volta na niewielkim dystansie, możemy przez długi czas obyć się bez wizyty na stacji benzynowej. Właśnie taki sposób jazdy umożliwił Jayowi Leno, popularnemu w USA gospodarzowi programu telewizyjnego "The Toningt Show, przejechanie ponad 16 tysięcy kilometrów bez potrzeby tankowania paliwa. - "Każdego dnia pokonuję do pracy dystans około 45 km. W trakcie dnia samochód pozostawiam podłączony do ładowarki. Dzięki temu, mogę wrócić bez użycia paliwa. Jeśli jednak potrzebuję udać się w dłuższą trasę, auto jest do tego gotowe" - powiedział Leno.

    Jak wynika z badań wśród właścicieli Voltów, średnio pokonują oni 1400 km, zanim udadzą się na stację benzynową w celu uzupełnienia paliwa. Dystans, jaki może pokonać Volt wykorzystując wyłącznie energię elektryczną, wynosi 65 kilometrów. W Europie auto jest znane jako Opel Ampera.

    Zaprezentowany w 2007 roku Volt jest autem hybrydowym, w którym za napęd kół odpowiada wyłącznie silnik elektryczny. Pod maską Chevroleta pracuje również niewielki motor spalinowy, którego jedynym zadaniem jest dostarczenie energii do akumulatorów. Dodatkowo, baterie można naładować za pośrednictwem gniazdka elektrycznego.

    źródło: Motofakty.pl



    Gdyby nie to, że cena Ampery jest zaporowa (w PL chyba niedostępny), to miałbym niemal idealne autko pod swój styl użytkowania 65km na jednym ładowaniu spokojnie wystarczyłoby, żeby pojechać i wrócić tam gdzie najczęściej potrzebuję
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar kamasoni
    Zarejestrowany
    kwi 2011
    Skąd
    Poznań
    Postów
    324
    Podziękowano Thanks Given 
    59
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    dla mnie też byłoby to super autko gdyby nie 42900 EUR cena podstawowa.
    Ciekawe ile pociągną baterie na takim doładowywaniu

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Sprytny marketing. To jest w sumie auto elektryczne, które mogłoby przejechać nawet 1 mln bez tankowania. Realnie "pali" to coś około 3l/100 km.
    Ja czekam na premierę tego wynalazku:
    http://moto.onet.pl/1628009,1,romet-...l.html?node=16
    Robię nie więcej jak 20 km dziennie po mieście i mi tam by starczyło takie pudełko.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Optymalnym zasięgiem byłoby 100-150km, ale przy obecnych cenach paliw, to Ampera w rozsądnej cenie mogłaby być hitem

    Volt oferuje do 80 kilometrów jazdy z akumulatorowym napędem elektrycznym przy zerowym zużyciu paliwa i zerowej emisji spalin. Na tle innych samochodów o napędzie elektrycznym, Volt wyróżnia się zdolnością do pracy nawet po wyczerpaniu energii akumulatora. Rozszerzony zasięg Volta, wynoszący ponad 500 kilometrów, to zasługa zaawansowanego silnika benzynowego o pojemności 1.4 litra o mocy 86 KM. Pełni on wyłącznie rolę agregatora zasilającego silnik elektryczny po wyczerpaniu energii akumulatora.

    W cyklu mieszanym Volt emituje zaledwie 27 gramów CO2 na kilometr i zużywa 1,2 litra paliwa na 100 kilometrów.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ten ROMET opcja na miasto ciekawa ale obawiam się że wcale to tanio by nie wychodziło, zużywa za 10zł prądu /100km a przecież to nie wszystko, dochodzi eksploatacja i serwis, który przez unikalność zapewne tani nie będzie a koszt zakupu niemalże tyle co zakup jakiejś małej benzynki.

    @krzysiek-stawiam duże piwo że to co wypisujesz to wierutna bzdura bo auto ma 70 litrowy zbiornik.
    Paski B3 i B4 kombi z dieslem robią pod 2000 km na jednym tankowaniu

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    W cyklu mieszanym Volt emituje zaledwie 27 gramów CO2 na kilometr i zużywa 1,2 litra paliwa na 100 kilometrów.
    Masz może źródło tego? Jakiś czas temu trochę czytałem o tym całym Volcie. Jest sporo szumu, bo rząd USA wtopił w to ponad 2 mld dolców (ratując GM w 2009), samochód miał być hitem a jakoś się nie sprzedaje mimo tekstów o 15 tys km na 1 baku (0,3 l/100 - dobre )
    Z testów "real life" wynikało, że pali jak inne hybrydy około 3-4 l/100 km
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #7
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pilsener Zobacz post
    Niestety słyszałem, że problemem są akumulatory - ich żywotność jest ograniczona a są piekielnie drogie.
    Wlasnie konczy sie pierwszy sezon uzytkowania Mitsubshi iMiev przez moje biuro. Jest juz kilka pierwszych wnioskow.
    W lato zasieg siegal do 150km na pelnym ladowaniu, Teraz w zimie jest tylk o 90-100km zasiegu. Sytuacja staje sie dramatyczna gdy wlaczy sie ogrzewanie - zasieg spada o nastepne 20-25km.
    W nastepne lato bedzie mozna sie przekonac o ile spadl zasieg aku rok do roku.

    Kolejny wniosek to taki ze przy autach elektrycznych trzeba zrewidowac pojecie mocy silnika i co to znaczy mala moc. iMiev ma tylko 49kW mocy ale az 180Nm momentu obrotowego i to dostepnego od samego dołu obrotów! I to zdecydowanie czuc! do tego skrzynia z jednym stałym przełożeniem i jazda po miescie to bajka:-)

    Ale zdecydowanie tak - akumulatory to dzis najslabsze ogniwo tego biznesu i zdecydowanie najdrozsze!

    Hybrydy na dzien dzisiejszy to rzeczywiscie ciekawa alternatywa ale jednoczesnie maja jedna cholerna wade - sa bardzo skomplikowane technicznie! Tutaj spodziewalbym sie sporej awaryjnosci po latach bo sa az dwa systemy napedowe ktore potencjalnie moga sie zepsuc.

    Ja ciagle zastanawiam sie nad hybrydami jako przerobkami aut normalnych. Tak jak z auta na LPG udało sie zrobic biznes i ludzie montuja za kilka tys zl zasilanie lpg w autach tak mozna zakladac naped hybrydowy do aut :-) Mniejsze spalanie a wieksza moc/osiagi.
    Swoja droga to gdy mowimy o tuningu silnika, gdzie koszty zazwyczaj siegaja 10tys zl i wiecej to juz powoli mozna myslec o tuningu na hybryde - sadze ze efekt bedzie lepszy:-)

  8. #8
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Mnie te pomysły w ogóle nie kręcą. Lubię gdy samochód słychać. Ekologia? Jaka ekologia- marketing

  9. #9
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pilsener Zobacz post
    Niestety słyszałem, że problemem są akumulatory - ich żywotność jest ograniczona a są piekielnie drogie.
    Żywotność akumulatorów w przypadku 30 minutowego ładowania na szybkich stacjach obsługi, to ok. 3 lat! W przypadku ładowania sposobem tradycyjnym z gniazdka przez 12 h okres ten wg producenta wydłuża się do 10 lat (proponuję jednak wziąć na te dane poprawkę, tak jak to robimy w przypadku deklarowanego średniego spalania), koszt akumulatorów przekracza 30k pln. Nie wyobrażam sobie zakupu takiego auta z drugiej ręki, raz że ceny są astronomiczne, dwa nie wiem czy ktokolwiek zdecydowałby się na kupno z perspektywą dołożenia w najbliższej przyszłości 30k złotych! do swojego wymarzonego ekologicznego wozidełka. Poza tym, skoro wielkie marki już dawno nastawiły się na produkowanie samochodów które mają bezproblemowo służyć przez okres gwarancyjny, to czemu nagle miałyby zmienić kierunek działania? Ta domniemana ekologia jest tylko pretekstem do powiększania zysków.

    p.s dla tych którzy chcieliby dociąć mi jakimś uszczypliwym komentarzem, to tak, oglądałem wczoraj TG :P

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    Masz może źródło tego? Jakiś czas temu trochę czytałem o tym całym Volcie. Jest sporo szumu, bo rząd USA wtopił w to ponad 2 mld dolców (ratując GM w 2009), samochód miał być hitem a jakoś się nie sprzedaje mimo tekstów o 15 tys km na 1 baku (0,3 l/100 - dobre )
    Z testów "real life" wynikało, że pali jak inne hybrydy około 3-4 l/100 km
    Dane o tak niskim spalaniu znalazłem w jakiejś notce prasowej, więc nie wiadomo ile w tym prawdy... poza tym, 3l/100km to i tak jest dobry wynik.


    Panowie, jeżeli macie potrzebę dyskusji na temat pojemności zbiorników VW, to proszę założyć nowy temat w Hydeparku
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Toż poprosiłem moda o przeniesienie do HP pod innym tematem, bo wywiązał się również ciekawy wątek, więc wklej tą rozmowę w HP po prostu.

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    balbulus
    Gość

    Domyślnie

    A tutaj http://moto.wp.pl/kat,121,title,Chev...wiadomosc.html mamy ciekawą informację na temat zachowania Volta/Ampery po zderzeniu.
    Skracając artykuł - samochód ma tendencję do samozapłonu po kolizji...

    Wiecie, chyba jednak najbliższa przyszłość aut elektrycznych to wciąż małe, (wzglęnie) tanie wozidełka miejskie, a nie "poważne" samochody (celowo nie piszę o Volcie jako hybrydzie, bo wg mnie to elektryk z własną elektrownią na pokładzie).

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •