Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: 5-drzwiowe auto do 30tys.

  1. #1
    mieczyslaw
    Gość

    Domyślnie 5-drzwiowe auto do 30tys.

    Witam.
    Zamierzam kupić autko do około 30tys. Ma być 5-drzwiowe i na tym w zasadzie moje wymagania się kończą, oczywiście fajnie jakby było dynamiczne i oszczędne
    Na początku mój wybór padł na audi A4 z roku 2001-2003, potem na A6 (okazała się wygooodna) z podobnych lat, potem Volvo S60 i S40(troszkę droższe) no i teraz jestem na młodszej maździe 3 z około 2006 roku.
    Jak uważacie, lepszym rozwiązaniem jest kupienie audi z ~2002 (lepsza marka) czy młodszej mazdy?
    Brałem pod uwagę też focusa II, ale podobno awaryjny jest bardzo.
    Co do silnika to mam wątpliwości czy używany diesel będzie tańszy w eksploatacji, więc zastanawiam się nad kupnem benzyniaka i założenie instalacji gazowej.
    Dzięki za pomoc

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Zdecydowanie młodszą Mazdę bierz. O Focusie jakoś nie słyszałem o awaryjności wielkiej.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Focus w benzynie nie jest problemowy, weź pod rozwagę jeszcze Astra III.

  4. #4
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Polecę Ci niemieckie produkcje, ostatnio sam dokonywałem podobnego zakupu, i moje spostrzeżenia były następujące: A4 zdecydowanie za ciasne, mazda 6 trochę bardziej obszerna, jednak jakość środka już nie ta co u niemca, niby wszystko na swoim miejscu, skóra, elektryka, grzanie tyłka, ale to nie to. Zdecydowanym faworytem wg mnie jest Audi A6 C5, diesel wyłącznie 1.9 130KM, jednak musisz się liczyć z przebiegiem powyżej 200k km. Ciekawą opcją jest motor 2.4 w wersji po lifcie. Podobno dobrze znosi gaz i zachowuje poprawną dynamikę, mimo tego że auto swoje waży. Benzyniaka uda się znaleźć z wiele mniejszym przebiegiem. I byłoby wszystko pięknie, gdyby na mojej drodze nie stanęło BMW e39 530d, w tym momencie Audi poszło w odstawkę. Mimo, nie oszukujmy się, nieciekawej opinii BMW zasługuje na bardzo wysokie noty. Niestety trzeba się naszukać żeby znaleźć coś w dobrym stanie, w kraju baaaardzo trudno. Wcześniej jeździłem młodszym rocznikiem z grupy VW, zmieniłem auto na starsze ale nie żałuję, niestety takie czasy w motoryzacji, że nowsze wcale nie znaczy lepsze.

  5. #5
    mieczyslaw
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi.
    Jeśli chodzi o niemiecki auta, to już mnie męczy szukanie czegoś w dobrym stanie (może za wiele oczekuje od 10 letniego auta). W takim razie skupię się na szukaniu czegoś młodszego. W grę wchodzi póki co:
    - Focus MkII (1,6 16V 100KM)
    - Astra III (1,6 105KM)
    - Mazda 3 (2,0 150KM)
    Wiecie może jak te silniki sprawują się pod gazem?

  6. #6
    TomaszW
    Gość

    Domyślnie

    Do Focusa LPG i można śmigać za grosze. Miałem w rodzinie , całkowicie bezproblemowo przez 40 000 km. Potem autko poszło na sprzedaż, ale dalej jeździ.
    Ostatnio edytowane przez TomaszW ; 28-11-11 o 19:46

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczyslaw Zobacz post
    - Astra III (1,6 105KM)
    Co do silników Z16XEP/XER są różne opinie o LPG , trudno mi powiedzieć czy faktycznie padają głowice po 30tys ale fakt jest taki ,że głowice są faktycznie słabe więc kontrola luzu zaworowego jest koniecznością niezależnie od używanego paliwa. Niestety kontrola może być kosztowna bo tam są szklanki a nie płytki.
    Lepiej poszukaj auta z silnikiem z hydrauliczną regulacją , ważniejszy od oszczędności jest święty spokój.

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczyslaw Zobacz post
    - Astra III (1,6 105KM)
    Co do silników Z16XEP/XER są różne opinie o LPG , trudno mi powiedzieć czy faktycznie padają głowice po 30tys ale fakt jest taki ,że głowice są faktycznie słabe więc kontrola luzu zaworowego jest koniecznością niezależnie od używanego paliwa. Niestety kontrola może być kosztowna bo tam są szklanki a nie płytki.
    Lepiej poszukaj auta z silnikiem z hydrauliczną regulacją , ważniejszy od oszczędności jest święty spokój.

  9. #9
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    Mazdy 3 z 2006 roku nie kupisz za 30 tysięcy porządnej. Przy dzisiejszym kursie euro to będzie ok 6500 euro, będzie cieżko.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W tej cenie to raczej Mazda, ale 1.6. Na 2.0 po FL w cenie 6500€ nie ma szans, no chyba, że z większym przebiegiem jak na benzynę.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    mieczyslaw
    Gość

    Domyślnie

    Aha, więc rozejrzę się za mazdą 1.6, faktycznie 2.0 jest i mniej i trochę droższe.
    Może też pomyślę nad dieselem mazdy, nie są specjalnie droższe od benzyny.
    To są chyba silniki jak w foce?

  12. #12
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tak, jak w Foce czyli bardzo dobre od PSA
    W ok. 30tys szukalbym jeszcze 207 1.6HDi 92KM tam nie ma DPFu i nie ma dwumasy!
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #13
    mieczyslaw
    Gość

    Domyślnie

    Na początku szukałem Mazdy 3 w sedanie ale widzę że dużo łatwiej znaleźć hatchback'a. Teraz więc rozglądam się za Mazda 3 1.6 diesel 105KM, kilka w Wwie znalazłem, jak znajdę chwilę to podjadę obejrzeć, wyglądają obiecująco.
    Zobaczę też jak 207 wygląda, jestem dość wysoki także muszę się najpierw "przysiąść" do auta (w ten sposób wyeliminowałem z poszukiwań BMW serii 3, nie da się odsunąć fotela zbyt dużo).

  14. #14
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Przy tym kursie ojro lepiej szukać czegoś z polskiego salonu, Ford wydaje się dobrą opcją, bo łatwiej takiego znaleźć. Ale ja bym szukał wszystkiego co jeździ odrzucając jedynie marki uznawane za drogie i rzadkie.

    W Audi bym się nie pchał, bo kosztowna eksploatacja a nie ma opcji, by w aucie 10-letnim coś się nie psuło. Słabą stroną Audi A4 jest zawieszenie i elektryka, 80 były dużo lepsze pod tym względem. Ciężko będzie też znaleźć takie auto w przyzwoitym stanie.

    Nie pchałbym się też w diesla chyba, że chcesz parę lat pojeździć robiąc sporo km i nie boisz się zainwestować paru tysięcy w silnik. Jeśli auto ma być oszczędne ale dynamiczne to szukałbym benzyniaka z turbiną.

    Wszystko zależy od tego, do czego auto będzie używane i czy zależy Ci na prestiżu.

  15. #15
    mieczyslaw
    Gość

    Domyślnie

    Do 30tys chyba nie ma mowy o prestiżu
    Chyba że...
    http://allegro.pl/cadillac-sedan-dev...963079732.html
    Tylko ta dziura w drzwiach :/

    Ze wszystkich podanych najbardziej podoba mi się Mazda. Znalazłem np. taką w Wwie:
    http://otomoto.pl/mazda-3-C21398868.html
    Co o takim aucie myślicie, warto podjechać obejrzeć?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •