Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Temat: 5-drzwiowe auto do 30tys.

  1. #16
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Konkretne egzemplarze wrzucaj do oceny w odpowiednim dziale na pewno ktoś coś wypatrzy.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  2. #17
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pilsener Zobacz post
    W Audi bym się nie pchał, bo kosztowna eksploatacja a nie ma opcji, by w aucie 10-letnim coś się nie psuło. Słabą stroną Audi A4 jest zawieszenie i elektryka, 80 były dużo lepsze pod tym względem. Ciężko będzie też znaleźć takie auto w przyzwoitym stanie.
    Przyznam Ci rację co do 80, trzeba się bardzo mocno starać żeby zajeździć ten model. A co do tych słynnych aluminiowych wahaczy na przodzie w kolejnych odsłonach, to oczywiście nie należą one do najtrwalszych, ale też nie jest to powód żeby to auto skreślać. Oczywistym też jest, że im bardziej prestiżowa marka (chociaż dzisiaj ciężko jest mówić o jakimkolwiek prestiżu, jak akcje serwisowe ogłasza nawet porsche) tym eksploatacja droższa. Zależy kto czego od auta oczekuje.
    Mówisz Mieczysław że ciasno ci było w BMW 3, to i w A4 nie będzie zbyt komfortowo. Jak jesteś wysoki to do 30k dałoby się znaleźć zadbane A6 C5 2.4 z małym przebiegiem. Tylko do gazu musiałbyś już coś dorzucić. Ale już nie namawiam Madzia 1.6 też jest ciekawą opcją.
    Ostatnio edytowane przez pawel_tzk ; 29-11-11 o 12:24 Powód: rozwinięcie

  3. #18
    mieczyslaw
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_tzk Zobacz post
    Mówisz Mieczysław że ciasno ci było w BMW 3, to i w A4 nie będzie zbyt komfortowo.
    W A4 da się dalej odjechać fotelem, jest lepiej, podobnie jak w Maździe i Foce.
    Cytat Napisał pawel_tzk Zobacz post
    Madzia 1.6 też jest ciekawą opcją.
    Mówisz o diesel'u?

  4. #19
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Odjedziesz dalej, ale za sobą posadzisz tylko czteropak, albo małego psa Jeżeli chodzi o Mazdę to głównie powinieneś się skupić na silnikach benzynowych.
    Ostatnio edytowane przez pawel_tzk ; 29-11-11 o 13:22 Powód: się zapędziłem

  5. #20
    mieczyslaw
    Gość

    Domyślnie

    Racja, wtedy auto robi się 3-osobowe
    Myślę że rocznie będę robił nieco mniej niż 15tys.
    Głównie byłby użytkowany na dłuższych trasach (>150km).
    Słyszałem że w tej Maździe są jakieś historie z chłodzeniem turbiny, jakiś wężyk się zapycha, trzeba podobno uważać i najlepiej co jakiś czas wymieniać, no ale to nie są jakieś duże koszta.

  6. #21
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli poniżej 15k km to zdecydowanie benzyna. Znajdziesz ją w lepszym stanie i eksploatacja wyjdzie na plus. Te diesle wbrew pozorom wcale nie były takie bezproblemowe. Zresztą chłopaki z autokultu.pl w miarę rzeczowo opisali temat, zapoznaj się w chwili wolnego http://autokult.pl/2011/08/26/mazda-...rie-i-problemy

  7. #22
    mieczyslaw
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za linka, całkiem ciekawy, niewiele niestety jest Mazd w benzynie do sprzedania.
    Więc rozejrzę się za benzyniakiem, Focusa w takim razie też lepiej w benzynie poszukać?
    A co te silniki powiedzą na zamontowanie gazu?

  8. #23
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Ogólnie przy takich przebiegach nie warto diesla kupować, bo jest to tylko pozorna oszczędność. Mimo że jurki w tym sezonie drogie, to spokojnie do 30k pln uda Ci się znaleźć taką Mazdę za Odrą. Jeżeli nie masz doświadczenia, to jestem bardziej niż pewny że zlecenie takie podjąłby jeden z naszych rodzimych importerów. Co do lpg to ekspertem nie jestem więc zostawię pole do popisu tym co mają większe doświadczenie w tej dziedzinie. Chociaż opłacalność założenia instalacji przy 15k rocznie też musisz skalkulować.

  9. #24
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Przymierz się też do dobrze wyposażonego focusa, tylko do dobrze wyposażonego nie do biedy bo się zrazisz.Auto obszerne i z niezłą trakcją. Benzynę zagazujesz bez większych problemów.

  10. #25
    mieczyslaw
    Gość

    Domyślnie

    Chyba nie łatwo o dobrze wyposażonego, przejrzałem allegro i same golasy
    Znalazłem niedaleko siebie fajną Mazdę 3 w benzynie, podjadę obejrzeć jak znajdę chwilę, może też ktoś mi napisze co sądzi o aukcji, jak na moje oko wygląda dobrze.
    Póki co więc:
    - Focus MkII 1.6 100KM
    - Mazda 3 1.6 105KM
    Oba do zagazowania po zakupie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •