Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Chcę kupić astre 2 1,7 dti (nie kombi) na co zwracac uwage??pomocy!!

  1. #1
    Thorus
    Gość

    Domyślnie Chcę kupić astre 2 1,7 dti (nie kombi) na co zwracac uwage??pomocy!!

    tak jak w temacie prosze o rady i za ile taka wychacze zeby była dobra w miarę

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Kolego może podaj więcej szczegółów. Np. rok produkcji jaki Cię interesuje, kwota jaką jesteś w stanie przeznaczyc na auto, wolisz krajowe czy sprowadzone itp

    Garsc porad tyczących się Astry znajdziesz chocby tutaj: http://tylik.motogrono.pl/otworz-ocz...-opel-astra-g/
    Swoja droga 1.7 to chyba troche za mały silnik do tego auta, poszukaj lepiej 2.0 DTI.

    I jeszcze jedno - nie daj się zwiesc fanom benzyniaków+LPG, których pewnie zaraz będzie wysyp. To, że ropa jest droższa o te 20 groszy naprawdę nie jest w stanie przebic komfortu jaki daje np. duzy zasięg w trasie.
    Ostatnio edytowane przez sprat ; 27-11-11 o 20:29

  3. #3
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    dti czyli zapewne silnik isuzu. miałem.
    z autopsji: padają komputery, koszt używki ok. 1000 zł.
    pada czujnik na pompie paliwa, koszt nowego, bardzo ciężko dostać ok. 400 zł. wymiana wprost wspaniała bo dojścia praktycznie zero.
    obie usterki objawiają się zapalaniem lampki od komputera w najmniej spodziewanych momentach, brakiem mocy itd.
    i żeby nie było że miałem szrota - sam go sprowadziłem bo się tym zajmuję, przebieg oryginalny 150.000km
    ja nie chcę już opla więcej.

  4. #4
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    A trzeba było kupić benzyniaka. Może to jest lepsza opcja niż kiepski ropniak?

  5. #5
    Antek83
    Gość

    Domyślnie

    Odnośnie astry z tym silnikiem to co człowiek to opinia. Jednak auto z tym motorem nie było bez wad.
    Bolączka są zawory recyrkulacji, wogóle sposób sterowania zaworów nie był udany, siadała pompa.
    Wychodziły także astry z DTL róznica zasadnicza z DTI taka że ten pierwszy nie posiadał intercoolera i miał mniejszą turbine - mniej wydajną.
    No i dochodzi te klekotanie na zimnym.
    Jeżeli juz koniecznie ma byc astra G to juz lepiej 1.6-1.8 x18xe1, z18xe i gaz.

  6. #6
    dargli
    Gość

    Domyślnie

    Mam i nie polecam. Wyprzedzanie w trasie to przeważnie tylko "z natarcia" gdyż 75KM nie powala przyspieszeniem. Wybierz coś z silnikiem powyżej 100KM. Poczytaj o sterowniku pompy paliwa, miejscu jego montażu i problemach z tego wynikających.

  7. #7
    robertnet
    Gość

    Domyślnie

    Polecam do Astry G x18xe1, miałem taki silnik w astrze Coupe, i jest to stara solidna jednostka, ciągnie od niskich obr, do tego oszczędna.

  8. #8
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaszczomp Zobacz post
    A trzeba było kupić benzyniaka. Może to jest lepsza opcja niż kiepski ropniak?
    nie wiem czy kiepski, ponoć silniki isuzu znacznie lepsze od oplowskich a masę kasy wydałem na te naprawy. specjaliści od tych bolączek wypowiadali się, że to normalne w tym modelu.

    Cytat Napisał Antek83 Zobacz post
    Odnośnie astry z tym silnikiem to co człowiek to opinia. Jednak auto z tym motorem nie było bez wad.
    Bolączka są zawory recyrkulacji, wogóle sposób sterowania zaworów nie był udany, siadała pompa.
    Wychodziły także astry z DTL róznica zasadnicza z DTI taka że ten pierwszy nie posiadał intercoolera i miał mniejszą turbine - mniej wydajną.
    No i dochodzi te klekotanie na zimnym.
    Jeżeli juz koniecznie ma byc astra G to juz lepiej 1.6-1.8 x18xe1, z18xe i gaz.
    DTI to oznaczenie auta a DTL - silnika, były dwa rodzaje silników. różnica jest w tym, że wychodziły z silnikiem isuzu (komputer u góry silnika) oraz silnikiem opla (turbina u góry silnika). w linku, który wrzucił sprat masz foty jak te silniki wyglądały.
    Ostatnio edytowane przez netymark ; 27-11-11 o 20:44

  9. #9
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    No to teraz może poczekajmy na jakąś opinię kolegi zainteresowanego. Ale jeśli chodzi o benzynę to chyba bardziej polecałbym 1,6 16v przed-twinportowego, niż 1,8. Więcej się tego rozbija po drogach.

  10. #10
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał netymark Zobacz post
    DTI to oznaczenie auta a DTL - silnika, były dwa rodzaje silników. różnica jest w tym, że wychodziły z silnikiem isuzu (komputer u góry silnika) oraz silnikiem opla (turbina u góry silnika). w linku, który wrzucił sprat masz foty jak te silniki wyglądały.
    Nie myl kolego. Wcześniej miałeś dobrze różnice pokazane.
    DTL - bez intercoolera, moc 82 km,
    DTI z intercoolerem, moc 101 km.
    Przy czym dotyczy to tylko silników oplowskich - dwulitrowych, a nie 1,7 isuzu.

    Nie mylcie gościowi.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Również nie polecam tego silnika. Lepiej wybrać w tym przypadku chyba coś od konkurencji (w dieslu) lub benzyniaka.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    Thorus
    Gość

    Domyślnie

    Kurcze troche mnie przestraszyliscie tymi wadami...myślalem ze kupie astre 1.7 sedana albo hatchback i bede miał oszczedne dobre auto na pare lat a tu ciach..to jak nie astra bo wadliwe silniki to moze passat b5 sedan lub octavia albo cos takiego do 13tys max

  13. #13
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Nie no spokojnie
    Kup Astrę II ale z benzyniakiem. Nie do zajechania auto.

  14. #14
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Mialem astre II 1.7cdti 80kucy i jesli chodzi o osiagi nie moglem narzekac , mierzylem sie tez z 1.7dti 75 i roznica tych 5 koni nie jest odczowalna, moj znajomy uzytkuje taka astre i jedyno co robil to tylko pompa i sterownik pozatym nic w aucie sie nie dzieje.
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 28-11-11 o 12:29

  15. #15
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Już kilka razy byl wałkowany temat Astry II. Moim zdaniem doskonały dupowóz - ale finezji to auto nie ma (zresztą które auto za 10 tysia ma). Mam 1,6 X16XEL bierze olej ale mieści się w normie, silnik troche za słaby, szczególnie z 3 osobami na pokładzie. Spalanie srednio 7-7,5 l/100 (poł na pół miasto/trasa - oczywiscie nie w warszawie)
    Gdybym miał wybór to 1,8 a najlepiej 2,0 +gaz. Najlepsza do gazu 1,6 8V bo wystarczy instalna podciśnieniowa (co pewnie już ktoś zrobił i teraz chce się wyzbyć auta)-do reszty sekwencja. Auto jak kazde przed zakupem porządnie sprawdzić.
    Ale tu temat był o dieslu IZUSU. Pytanie czemu się chcesz pchać w dielsa ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •