Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 17 z 17

Temat: Chcę kupić astre 2 1,7 dti (nie kombi) na co zwracac uwage??pomocy!!

  1. #16
    Antek83
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antek83 Zobacz post
    Wychodziły także astry z DTL róznica zasadnicza z DTI taka że ten pierwszy nie posiadał intercoolera i miał mniejszą turbine - mniej wydajną.
    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    DTL - bez intercoolera, moc 82 km,
    DTI z intercoolerem, moc 101 km.
    Przy czym dotyczy to tylko silników oplowskich
    Tak jak Kris75 dopisał

    Pisząc cały czas miałem na uwadze 2.0, wiec żadnego błedu nie było. Za szybko spojrzałem na opis silnika w temacie. A poza tym jakiego by tam diesla w ta astre nie wsadzic to i tak krok w tył.
    Ostatnio edytowane przez Antek83 ; 28-11-11 o 15:41

  2. #17
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thorus Zobacz post
    Kurcze troche mnie przestraszyliscie tymi wadami...myślalem ze kupie astre 1.7 sedana albo hatchback i bede miał oszczedne dobre auto na pare lat
    No i dobrze myślałeś.
    Trzeba odróżnić silniki od siebie nawzajem. Oplowskie diesle raczej nie należą do polecanych. Ale starego 1,7 od Opla nie kupisz, bo to już historia, a 2.0 nie kupisz, bo juz wiesz, że nie warto. Co innego silniki 1.7 od Isuzu. Te motory są bardzo przyzwoite i ma co się przesadnie obawiać. Były montowane również w Hondach.
    Silnik z common rail oznaczany 1.7 CDTI to zupełnie dobry motor, na układzie wtryskowym Denso (drogi, ale na szczęście się nie psuje). Wychodziły różne wersje silnika 1.7 i różniły się osprzętem i wynikajacymi z tego mocami. Ja miałem kiedyś silnik Y17DTL, który miał nikczemną moc, nie posiadał intercoolera, ale za to był naprawdę niezawodny. Sprzedałem auto, gdy miało grubo powyżej 200 tys km i nie miałem z silnikiem nigdy żadnego kłopotu. Pasek wymieniony po 150 tys km i tyle (oczywiście olej wg. instrukcji).
    Teraz mam od dwóch lat Z17DTH z mocą 101 KM i też nie mogę narzekać. Jedzie ładnie, zbiera się od dość niskich obrotów. Nie mam z nim kłopotów (na szczęście). Nie widzę powodu, żeby odradzać ten silnik. Raczej bym go polecał, bo jest niezły. Nie twierdzę, ze nie ma lepszych na świecie, albo nowocześniejszych, ale ten motor jest rozsądnym kompromisem pomiędzy mocą, a stopniem komplikacji konstrukcji. Ja z doświadczenia polecam.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •