Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 34

Temat: Używka czy salonówka...

  1. #1
    cuteer
    Gość

    Domyślnie Używka czy salonówka...

    Witam.
    Mam następujący problem za jakiś czas mam zamiar zmienić samochód, tylko nie mam pojęcia na jaki.
    Mam do wydania okolo 100 000 zł może jak będzie warto będę mógł dorzucić jakiś pieniądz. Mam pytanie lepiej kupić sobie jakiegoś ładnego mercedesa lub bmw używanego klasy wyższej lub salonową insygnie bądź mondeo.
    To będzie moje kolejne auto ale nie za takie pieniądze.
    Nie chciał bym później żałować wydanych pieniędzy.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Witam kolege serdecznie, ja osobiście kiedyś kupowałem auta salonowe ale czas jest taki iż stwierdziłęm że nie stać mnie na to, to nie czasy PRLu a auto to tylko auto nic więcej, zatem sam się zastanów czy stać Cię na to aby twój nowy samochód po 3 latach gdzie teoretycznie jest dalej w niezłej kondycjii będzie kosztował około połowy lub mniej kwoty wydanej dnia dzisiejszego, zatem policz w twoim przypadku jest to koło 50k dolicz koszty ubepieczenia, serwisu itp, chyba lepiej wypożyczyć auto na 3 lata i koszty będą podobne. A swoją kasą możesz se obracać. Ja tam proponuje Ci poszukać używanego auta klasy wyższej, one swoje już frycowe zapłaciły a dwu letni mercedes czy bmw czy audi jest dalej fajnym autem i cene po kilku latach będzie miało wyższą. A i komfort jest lepszy jak najważniejsze PRESTIGE. he he Pozdrawiam

  3. #3
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Ja również wybrałbym auto używane, dysponujesz kwotą która pozwoli Ci wybrać samochód z którego będziesz naprawdę zadowolony, ah i ten porządany prestige o którym napisał Grzechu . Jest w sieci wiele artykułów na ten temat i wszystkie potwierdzają najprawdziwszą prawdę, że obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Wiem jedno, siedząc sobie wygodnie w nowym mondeo, mijany na drodze przez auto klasy wyższej średniej, bo raczej o takiej mówimy biorąc pod uwagę tą kwotę, czułbym niedosyt i lekki zawód, że nie zdecydowałem się na używane, ale to tylko Ja

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Ja też (z własnego doświadczenia) poleciłbym auto używane. Swojego czasu miałem "ochotę" na auto, które nowe kosztowało 114 tyś zł. To samo auto, w tejże konfiguracji kupiłem jako 1,5 roczne, z przebiegiem 16 tkm, z pełną gwarancją, 100% bezwypadkowe itp. już za 72,5 tyś zł.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Osobiście kupiłbym używane. 2-3 lata temu zastanawiałem się czy nie kupić nowego w leasing, aby generować koszta w firmie, jednak po podliczeniu utraty wartości i obowiązkowego serwisu w ASO stwierdziłem, że nie będę naiwny i nie pozwolę sobie na "utratę" w 3-4lata ok. 70tys zł (planowałem zakup Accorda w dieslu na bogatej opcji).

    Kolejny plus używanego - potrzymasz 1-2lata i zmieniasz jak się znudzi, nowego będzie żal sprzedawać
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jeżeli tylko możesz to nie paprz się w bagnie auto używanych - jak ono głębokie chyba najlepiej świadczy to forum, nie wchodź w te wszystkie polsko-handlarskie burdy i kupuj nowe. Za 100 tysięcy jak się rok przekręci znajdziesz coś przyzwoicie jeżdżącego i wyposażonego.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Mając do wydania 100000zł kupiłbym nowe, ale warto podejść do tematu z rozsądkiem i wybrać auto, którego koszty serwisowania będą korzystne i przy okazji można dostać niezły rabat na koniec roku. Proponowałbym Fiata Croma (rabaty do 30000zł) lub Renault Laguna III, które z silnikiem benzynowym można dostać w rewelacyjnym wyposażeniu i dobrej cenie (widziałem w salonie wersję usportowioną, pełna opcja z półskórami) za ok.85000zł. Na Fordzie najwięcej stracisz, a Insygnia jest bardzo fajnym autem, tylko w porównaniu z konkurencją jest bardzo droga! Przy wyborze auta nowego, przy takim budżecie, proponuję poświęcić jeden dzień na wizyty w kilku salonach, porównanie aut, wyposażenia i cen... a później jak już sobie coś upatrzysz, to masz argumenty do targowania się - bo konkurencja daje więcej, za mniej

    Pamiętaj, że płacą za markę premium, to serwisy i części najczęściej też masz w cenach premium... Kiedyś byłem zwolennikiem aut używanych, lepszej klasy, ale odkąd z jakością samochodów jest coraz gorzej, to zdecydowanie lepiej mieć jakąś gwarancję i spokój na parę lat.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Tylko jest mały haczyk, mając auto na gwarancji jesteś przywiązany do aso, gdzie ceny części i usług aut klasy średniej aspirują wysokością do cen klasy premium serwisowanej w nieautoryzowanym warsztacie. Z całym szacunkiem i sentymentem którym darzę markę Fiat, mając do wydania 100k pln nie zdecydował bym się na jego kupno. Jeżeli mowa o nowych to moją propozycją byłaby Skoda Superb, a jak komuś marzy się odrobina ekstrawagancji to Peugot 508.

  9. #9
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Ja także poleciłbym używane. Za sto klocków wyboru dużego nie masz ale pewnie coś tam Ci się marzy więc może warto podejść w ten sposób do tematu? Wybór zdecydowanie większy i być może starczy na wymarzonego dwu-trzy latka.

    Ja jestem jednak pustym snobem bo jednak zwracam uwagę na logo. Osobiście marzy mi się X5 ale na nowe mnie nie stać.Używane za te pieniądze jeszcze długo pośmiga i da mi (dałoby) jeszcze dużo radości.

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @pawel_tzk: Superb to najlepsze auto w swojej klasie, zawsze godne polecenia... problemem jednak będą silniki VW, więc lepiej zdecydować się na benzynę. Wszystko jest kwestią gustu, za przykład podałem Fiata (na Cromę 5 lat gwarancji) i Renault (warto sprawdzić też najnowszego Latitude), bo koszty serwisowania będą chyba najniższe w porównaniu z konkurencją, za przy tym są to bardzo dobre i trwałe samochody.

    Od siebie polecałbym obejrzeć wszystko, poza Toyotą i VW...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Masz niestety rację, serce VW paradoksalnie jest minusem Skody, a jeżeli chodzi o to co zamierzamy lać do baku, to w dzisiejszych czasach diesla powinniśmy zacząć omijać szerokim łukiem.

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Właśnie mpDante mnie uprzedził Renault Latitude - ciekawostka i na razie tego za dużo nie widać , np.:
    http://otomoto.pl/renault-latitude-p...C20732573.html
    http://otomoto.pl/renault-latitude-n...C20564626.html
    Autor tematu nic nie powiedział o zasilaniu i rodzaju nadwozia... I jeszcze Lalka po lifcie tegoroczna Cennik promocyjny:
    http://www.renault.pl/media/cennik-p...2/AM11_LG3.pdf

  13. #13
    Allover90
    Gość

    Domyślnie

    Ja podpowiadam Ci auta używane. Jeśli stać Cie będzie później na przeglądy naprawy itd. To za te pieniądze wolał bym np kupić a8 czy bmw 7 lub "eske" niż w/w renault czy inne fordy...
    A sam zobacz jak wygląda skromnie takie mondeo przy a8 . Jeśli chcesz auto w którym ma Cie być widać to na pewno zostaniesz zauważony w czymś na wypasie niż w zwykłym aucie klasy średniej których niestety pełno. Ot moje zdanie.

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Postów
    340
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Za tą sumę można kupić świeże auto używane dobrej klasy np. 1 roczne.
    Kupując nówkę dużo tracisz.

  15. #15
    robertnet
    Gość

    Domyślnie

    Za te pieniądze kupiłbym nową Insignię,

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •