Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 34

Temat: Używka czy salonówka...

  1. #16
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Za takie pieniądze kupisz Lexusa GS300 w bardzo przyzwoitym stanie i wtedy to jak byś nie porównywał, to żadna Insignia ani Mondeo nówki z salonu nie mają szans. Coś mi się wydaje, że polityka cenowa w Europie jest tak chora, że kupowanie nowego auta za 100-120 tys zł nie jest i długo nie będzie opłacalną decyzją.

  2. #17
    cuteer
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi...
    Dalej jeszcze nie zdecydowałem mam jeszcze kilka chwil na zastanowienie się
    Jeżeli ktoś ma ochotę wyrazić swoje zdanie to serdecznie zapraszam na pewno się przyda.
    Pozdrawiam serdecznie.

  3. #18
    Antek83
    Gość

    Domyślnie

    Ze swojego doswiadczenia aut którymi miałem okazje użytkować kupiłbym mercedesa E coupe C207. Wiem że ceny zaczynają sie grubo ponad 100 tys. Rozważałem nawet kupno salonowego. Odpuściłem gdyż poszedlem w strone klasyki. Za te pieniądze brałbym skode superb. Przez wielu niedoceniane auto,a niesłusznie.

  4. #19
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ja Ci za te pieniądze, fajnego Citroena sprzedam -- prawie nówka, 2002.
    A za to, co być może zostanie -- chodź mój Ty nowy kolega -- się dzisiaj napijemy, stare koleżanki odwiedzimy.
    Piątek jest.
    Zdróweczko!
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  5. #20
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    nowy, z gwarancją. jasne. oglądał ktoś kiedyś program na tvn turbo co warta jest gwarancja na nowe auto. jak się dealerowi nie spodoba, że naprawa gwarancyjna za dużo kosztuje to zrobi ją jako nie gwarancyjną. przepychanki w sądach po kilka lat, auto marnieje pod chmurką i traci na wartości a klient jeździ autobusem albo autem pożyczonym od żony.
    gwarancja nie jest tu żadnym argumentem jak dla mnie.

  6. #21
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie tak, na kij Ci ta gwarancja jeżeli producent i salon ma Cię w zadzie? Stary, spełniaj marzenia, ekonomia jest ważna ale to nie wszystko. Ostatnio kolega miał podobny "problem". Rozsądny i miewał rozsądne auta by w końcu trzyletnią piąteczkę z xdrive, mpakietem nabyć drogą kupna. Miała wtedy już 160 tysi przejechane. Cieszy się jak dziecko a kupił ją rok temu

  7. #22
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuteer Zobacz post
    Dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi...
    Dalej jeszcze nie zdecydowałem mam jeszcze kilka chwil na zastanowienie się
    Jeżeli ktoś ma ochotę wyrazić swoje zdanie to serdecznie zapraszam na pewno się przyda.
    Pozdrawiam serdecznie.
    kilka mysli:

    1. Ja bym chcial zapytac autora tematu jakiego samochodu oczekuje...
    Gdybym prosil o opinie, ze chce nowe auto za 50tys to znalazloby sie troche tego w cennikach, jednak gdybym powiedzial, ze np. potrzebuje sportowe auto za 50tys zl to z nowymi bylby nielada problem.
    Zatem fajnie by bylo okreslic czego sie oczekuje od auta...

    2. Ford Mondeo to jest typowy muł roboczy:-) Klasy nie ma w nim wcale, jak dla mnie jest plastikowy jak Focus, tylko o rozmiar wiekszy. Gdybym mial na takiego wydac prawie 100 tys zl to chyba wolalbym jezdzic furmanka;-) Przejechalem takim Mondeo z 2009 roku troche km po Polsce i za granica i z pewnoscia nie jest to auto marzen, ani luksusu w nim, ani bezawaryjnosci...

    3. Ciekawi mnie ilu z zachecajacych do Insigni mialo z nia bezposredni kontakt? Ja nie twierdze, ze to auto nie jest ladne - jest nawet bardzo! Tylko jest cholernie małe... Z aut tej wielkosci ma najmniejszy bagaznik, najmniej miejsca w srodku no i kilka dziwnych rozwiazan (jak np. centralna nawigacja bez ekranu dotykowego). Do tego dochodza bardzo male lusterka (do jazdy po miescie za male) i bardzo zla widocznosc do tylu. Pamietam moje pierwsze srednio mile zaskoczenie gdy wlaczylem navi i komputer kazal mi potwierdzic wciskajac przycisk OK. Jak napisalem ekran nie jest dotykowy zatem zaczelo sie poszukiwanie, ktory przycisk to ok - dopiero po kilku minutach odnalazlem ukryta funkcje jednego z kilku glownych przyciskow;-) Ale poza tym auto bardzo ladne, tylko za male i za drogie ;-)

    4. Chcialbym zwrocic uwage autora, ze na cene auta jest kilka czynnikow ktore maja szalony wpływ.
    a)Przede wszystkim silnik - ja sobie nie wyobrazam kupowac auto za 100tys zl i nie miec dobrego motoru pod maska. Nie musi byc V12 ale niech to bedzie cos na tyle sprawnego, ze gdy autor bedzie wyprzedzal ciezarowke i cos mu wyskoczy z przeciwka to niech ma ten zapas mocy, ktory pozwoli bezpiecznie dokonczyc manewr! A roznice w cenie bywaja spore;-) Np. zwykla octavia w tej samej wersji wyposazenia w zaleznosci od silnika kosztuje +/- 25tys zl!
    b) wersja nadwozia - do kombi zazwyczaj doplaca sie od ok 5tys zl, a do wersji podwyzszonej/na bezdroza nastepne od 10tys zl (juz nie wspominajac o wersjach specjalnych typu RS, ST, etc.)
    c) oczekiwana funkcjonalnosc, wyposazenie, wyciszenie, etc. - za to tez sie niestety placi sporo...

    Podsumowujac - obawiam sie ze za 100tys zl moze byc ciezko kupic naprawde fajne nowe auto z dobrym silnikiem i wyposazeniem...

    ps.
    ja z takim budzetem bym pewnie celowal w uzywke Volvo V70 w wersji silnika rzedowa piatka (diesel vs benzyna w zaleznosci od oczekiwanych przebiegow, ale pewnie D5) - nie wiem czy to najlepszy silnik ale mi sie podoba;-)

    ps.2
    w lekko uzywanych autach jest pole do dzialan. Np az sie prosi o zalozenie dodatkowego wygluszenia i fajnego audio - w nowym w ASO albo bardzo drogo, albo niemozliwe. W uzywce w fachowym zakladzie mysle ze za ok 2-3tys zl mozna miec naprawde ciche i fajnie grajace autko.

  8. #23
    ...
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym w tej cenie zaoszczędził sobie nerwów przy poszukiwaniu używki i kupił nowe

  9. #24
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Wielokropek, ok ale tak konkretnie, jakie nowe auto byś kupił?

  10. #25
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    chcesz kupić nowe z bardzo dużym rabatem od wszystkich rabatów dealerów, zapraszam na PW.

  11. #26
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jako nowe mógłbym kupić tylko jedno (bo ciężko o to na rynku wtórnym) - Citroen DS4
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #27
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma także co demonizować bo na rynku wtórnym także jest sporo aut zadbanych, niecofanych i bezkolizyjnych. Nie każde auto z otomoto to szrot. Szwagier kupił teraz RAV4 z 2008 z przebiegiem 70 tysi za 58 klocków przez otomoto. Koleś kupił ten samochód bo jechał do skandynawii a potem chwilę jeździła jego żona. Poza Ravką miał jeszcze dwa auta (Nissana 370 i jakieś małe do miasta)
    Są także ludzie którzy kupują tylko nowe, co trzy cztery lata sprzedają te auta bo ukazał się nowy model- wbrew pozorom takich osób nie ma tak mało. Ludzie mają flotę i ją chętnie wydają. Kryzys niby jest ale nikt go nie widział.

  13. #28
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    i takie właśnie auta powinniśmy kupować bo na prawdę można znaleźć ładne sztuki za 1/2-3/4 ceny.

  14. #29
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    na rynku wtórnym także jest sporo aut zadbanych, niecofanych i bezkolizyjnych
    - tak, a w dodatku
    po 3 latach gdzie teoretycznie jest dalej w niezłej kondycjii będzie kosztował około połowy lub mniej kwoty wydanej dnia dzisiejszego
    - tylko nie znam nikogo komu się udało się kupić takie auto a już na pewno nie za 100 tysięcy. Jeśli 3-letnie auto kosztuje 50% nowego to najczęściej będzie spawane z dwóch a auta naprawdę idealne będą miały ceny dużo wyższe. Nikt też nie każe nam auta sprzedawać po 3 latach, jest to strata czysto teoretyczna.

    Moja opinia jest taka, że jeśli tylko ma się możliwość to powinno się kupić nowe. Ma to takie zalety:
    - brak pakietu startowego
    - minimum kilka lat bezproblemowej eksploatacji
    - łatwość odsprzedaży i wysoka cena przy odsprzedaży
    - możliwość skonfigurowania, wyboru koloru, sprzedaż aut kuleje więc można wynegocjować naprawdę niezłe rabaty
    - dużo mniejsze ryzyko związane z kupnem auta kradzionego, powypadkowego, obciążonego wadą prawną czy wadą ukrytą

    W dodatku ja bym kupił nowy na kredyt a pozostałą kasę zainwestował. Są preferencyjne kredyty - mi się dało wziąć taki na 4,5% a pozostałą kasę wsadziłem w lokaty i obligacje na nieco ponad 6%.

    Najlepiej spokojnie wszystko policzyć. Używany też traci na wartości, jakbym się miał pchać w używkę to taką, która nie traci już na wartości a jej cena zależy od stanu technicznego. Gdy kupimy używkę to na pewno nigdy nie osiągniemy takiej ceny jak przy sprzedaży od 1 właściciela, więcej wydamy też na serwis i naprawy no i pakiet startowy.

    Z doświadczenia wiem, że jak szukałem auta segmentu B to takie np. 3-letnie w dobrym stanie kosztowało 30 tys. a nowe w salonie 45. Warto wziąć pod uwagę jakie auto ile traci na wartości, bo to też się liczy.

    Gdybym ja miał 100 tys. tobym kupił nowego Avensisa, ale zacząłbym od poszukania w okolicy auta 2-3 letniego w idealnym stanie. Czasem się trafiają - ktoś nie spłacał kredytu, zamienił na mniejsze, jeździł prezes firmy która splajtowała i tak dalej. I warto też pochodzić po salonach, za pierwszym razem rzadko kiedy dostaniesz super rabat, czasem warto trochę poczekać.

  15. #30
    ...
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kara.kahn Zobacz post
    Wielokropek, ok ale tak konkretnie, jakie nowe auto byś kupił?
    Tak konkretnie to nie wiem bo najpierw musiałbym się rozejrzeć, odbyć jazdy testowe itd. ale to nie ja szukam tego auta. W każdym bądź razie uważam, że w tej cenie da się już znaleźć sensowne nowe auto np. Peugeot 508, Volvo S40, Hyundai Elantra itd. itd.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •