Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Jakie auto 7 osobowe na szosę i w teren (tzn ryby, grzyby, polowanie).

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2015
    Skąd
    Starogard Gdański
    Postów
    80
    Podziękowano Thanks Given 
    3
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie Jakie auto 7 osobowe na szosę i w teren (tzn ryby, grzyby, polowanie).

    Witam!
    Chciałbym się Was poradzić, jakie auto kupić. Potrzebuję auta:
    1) 7 osobowego
    2) W miarę komfortowego na asfalt - głównie żona ma jeździć z 4 dzieci do przedszkola, szkoły, taka jazda koło komina około 30 km/dzień
    3) Powinno sprawnie pokonywać zaśnieżone i zabłocone polne drogi; nie mówię o off roadzie, ale chciałbym sprawnie pojechać na ryby, grzyby i polowanie drogami nieutwardzonymi. I nie chciałbym spalić napędu/przekładni gdy wjadę w trochę cięższy teren (tzn bardziej rozbabraną leśną/polną drogę).
    4) Spalanie - liczę się w granicach 10-12l/100 km
    5) Nie chciałbym wydać majątku na naprawy i serwis
    6) Cena auta do 70 tysięcy złotych (to jest max, im lepiej tym mniej)
    I teraz po rozmowach z mechanikiem i przelądaniu różnych forum to dalej nic nie wiem i mam mętlik w głowie.
    Moje typy:
    1) Toyota LC 120 - fajne auto, z tego co mi mówił mechanik wydaje mi się, że najmniej awaryjne. Minus to cena - wiadomo po ile chodzą przyzwoite 10 letnie auta.
    2) Nissan Pathfinder 2.5 dci - duże auto, dużo miejsca, ma jeszcze całkiem spory bagażnik po rozłożeniu ostatniego rzędu siedzeń. Minusy - podobno silniki straszna padlina - wałki, korbowody się urywają, gną itd. Cenowo - dużo korzystniej niż Land Cruiser (praktycznie połowa ceny)
    3) Suzuki Grand Vitara XL 7 - ciężkie do dostania, diesli praktycznie nie ma, są same benzyniaki - musiałbym montować lpg, regulacja luzu - nie chcę tego robić.
    4) Mitsubishi Pajero III/IV - podobno silniki też padają i s bardzie paliwożerne niż LC, ale cenowo również wypadają korzystniej
    Co byście polecali? A może auto w stylu captiva/outlander/xc 90?
    Jest ich dużo w ogłoszeniach, są tańsze, ale mechanik mówił, że ogólnie to lipa i słabe napędy, które łatwo uszkodzić.
    Mi najbardziej podchodzi LC albo Pathfinder? Czy te nissany to rzeczywiście taka lipa?
    Jest jeszcze trzecie wyjście sharan/alhambra/galaxy czy nawet jakiś busik plus jakaś stara terenówka na dodatek, ale żona na razie nie chce o trzecim aucie słyszeć:-).
    Pozdrawiam, Canoe

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Bardziej mi tu pasuje chyba jednak JGC

  3. #3
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2015
    Skąd
    Starogard Gdański
    Postów
    80
    Podziękowano Thanks Given 
    3
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    Jak teraz szukałem, to z 7 osobowych jeepów to na oto...pl same commandery. Podobno żłopią więcej paliwa niż LC i są bardziej awaryjne.

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał canoe22137 Zobacz post
    ale mechanik mówił
    Zawsze podchodzę z dużym dystansem do ich opinii. 99% mechaników to tacy chłopscy filozofowie ale pod względem merytorycznym ich wywody wypadają kiepściutko, każdy wie najlepiej... Innymi słowy kup co spełni Twoje oczekiwania i nie jest ogólnie znaną wtopą. Oni mają serwisować a nie mędrkować
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    Banowany
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Postów
    28
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    VW Sharan lub Renault ewentualnie VW Touran. 7 osobowe auta oferuje też Nissan QQ.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •