Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Sprowadzenie samochodu z Norwegii - samochód nigdy nie zarejestrowany

  1. #1
    cxax
    Gość

    Domyślnie Sprowadzenie samochodu z Norwegii - samochód nigdy nie zarejestrowany

    Szanowni koledzy,
    Znajomy dał mi "cynk" o nadzwyczajnym samochodzie wystawionym na sprzedaż w Norwegii.

    Jest to VOLVO XC90 rocznik 2006 4,4 litra V8, najwyższa wersja wyposażenia ze wszystkimi możliwymi dodatkami. Niby nic nadzwyczajnego, ale samochód ma przejechane niecałe 3000 (tak trzy tysiące kilometrów), nigdy nie był zarejestrowany i używany. W 2012 roku został gruntownie odświeżony przez Volvo.
    Ogłoszenie sprzedaży można znaleźć tutaj:
    http://bilinvest.no/
    Trzeba kliknąć ikonkę samochodu a potem wpisać Volvo XC90 i wyskoczy.

    Cena wywoławcza to 265 tys. koron norweskich, ale można negocjować.

    Chciałbym się Was poradzić odnośnie kosztów sprowadzenia tego samochodu do Polski oraz tego co mi dokładnie będzie potrzebne. Znając koszt importu będę wiedział jaką kwotę mogę zaproponować.

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie


  3. #3
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał cxax Zobacz post

    Chciałbym się Was poradzić odnośnie kosztów sprowadzenia tego samochodu do Polski oraz tego co mi dokładnie będzie potrzebne. Znając koszt importu będę wiedział jaką kwotę mogę zaproponować.
    Jeżeli chodzi o opłaty to na pewno podatek akcyzowy w tym wypadku 18,6% od wartości samochodu
    Czyli od 265 tys. koron to wyjdzie plus minus 24 000zł

    Jeżeli ktoś to potraktuje jako auto NOWE to nie wiem czy VATU 23% nie zapłacisz dodatkowo

    Koszt transportu jakieś , plus mminus 1500-2000zł ktoś by to pewnie przywiózł, zależy jeszcze z jakiej części norwegii i do jakiej częsci polski
    Ostatnio edytowane przez andrzej3000 ; 23-09-17 o 19:54

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    AKCYZY 24 tys zł?
    Samej akcyzy?

  5. #5
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    No jak dostanie fakturę od firmy która to sprzedaje na 265 0000 koron (to gdzieś ok. 132000zł) to ile zapłaci akcyzy w PL od auta z poj. 4.4L ?

    Chyba że weźmie rzeczoznawcę i będzie się tłumaczył że Panie dałem za auto 132 000zł ale te auto jest warte 32000zł bo tak "chodzą" na znanym portalu aukcyjnym
    A UC powie że g***no mnie obchodzi ile jest warte ,mnie interesi ile Pan zapłaciłeś i od tego Pan płać


    Poza tym sprawdźsobie definicje pojazdu nowego sprowadzonego z UE i kiedy taki pojazd jest zwoniony z VAT , dla ułatwienia dodam, ze pojazd jest traktowany jako używany dopiero jak przekroczy magiczne 6000km, a on ma 3000km więc jest "nowy"
    Więc podchodzi pod VAT 23% od kwoty 132000 zł = 30360zł VATU do zapłaty
    Z tym że to byłoby do obejścia, jakbyś wiesz...troche jeszcze "pojeździl" do 6001km ;-)

    No chyba że istnieją jakieś inne przepisy które będą obowiązywały w tym konkretnym przypadku to proszę o poprawienie mnie.

    Ogólnie taki samochód dla mnie śmierdzi z daleka i nigdy bym go do PL nie przywiózł nie mając gwarancji że nie zapłacę tych horrendalnych danin.
    Ostatnio edytowane przez andrzej3000 ; 23-09-17 o 21:06

  6. #6
    cxax
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za wyliczenia.

    Norwegia to nie UE. Natomiast należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Z Oslo na Śląsk jest jakieś 1300 km, jakby jechać drogą okrężną to uda się przekroczyć magiczne 6000 km

    Zakładając jednak, że musiałbym zapłacić i VAT i akcyzę, żeby miało to sens to musiałbym zbić cenę do 74000 zł, a na to obawiam się nie pójdą.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    US traktuje jako nowe auto do 6 miesięcy lub 6tys km przebiegu, więc tutaj dojdzie jeszcze VAT23%.
    Nie rozumiem gdzie sens i płacenie tyle pieniędzy za starsze auto - auto jak jeździ mało lub stoi to gorzej ma niż to z dużym przebiegiem
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Ale VAT 23% byłby do obejścia, chyba nie muszę tłumaczyć jak, trzeba pojeździć troche ;-) żeby przekroczyć 6000 km
    i wtedy rejestrować, gra warta świeczki przy takich kwotach.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •