Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Sedan do 35 tyś

  1. #1
    aret77
    Gość

    Domyślnie Sedan do 35 tyś

    Witam forumowiczów
    Po nowym roku przymierzam się do zakupu samochodu interesują mnie tylko sedany w benzynie min 1.8 max 2.2
    Wytypowałem sobie następujące samochody.

    1 Vectra C ( samochód nie podoba mi się wcale kupił bym go tylko dlatego że mam dostęp do tanich części )
    2 Avensis ( najbardziej zainteresowany jestem nią )
    3 Octavia ( tylko w ostateczności )

    Do grona w/w trójki dołączył Saab 9-3 i tutaj mam pytanie do osób które mają/miały bądź się orientują ( w internecie dość lakonicznie jest napisane ) jak dużo cześć pasuje od Vectry ? głownie chodzi o te mechaniczne

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    A czemu nie BMW e46?

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Octavii nie ma w sedanie, tylko liftback

    Mógłbyś wziąć pod uwagę jeszcze np. Mondeo MKIII po FL, ale Avensis bym zupełnie odrzucił.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aret77 Zobacz post
    Do grona w/w trójki dołączył Saab 9-3 i tutaj mam pytanie do osób które mają/miały bądź się orientują ( w internecie dość lakonicznie jest napisane ) jak dużo cześć pasuje od Vectry ? głownie chodzi o te mechaniczne
    Od 1998 do 2002 czyli I generacja 9-3 masz praktycznie 90% części pokrewnych z Vectrą.
    Dalej to już nowa płyta i nowe graty.
    Ja bym bardzo obstawiał Saab'a. Silniki benzynowe są bardzo trwałe i niedrogie w serwisie.
    Przy 2.0TURBO masz kilka wersji mocowych, zawsze możesz jeszcze "dokręcić" i wtedy robi się rakieta.
    2.3 radzi sobie świetnie jak na wolnossący motor, chyba że trafisz Viggena z doładowaniem. Wtedy musisz bardzo ostrożnie jeździć, bo to diabeł istny

  5. #5
    ...
    Gość

    Domyślnie

    chi_mera, podejrzewam, że autor raczej bierze pod uwagę II generację Saaba 9-3. Tu na pewno silniki diesla są wspólne z np. Vectrą C ale jak jest z benzynowymi to nie wiem - chyba są to jednostki Saaba acz pewien nie jestem.

  6. #6
    robertnet
    Gość

    Domyślnie

    Tak, benzynowe są od saaba w 2-ej generacji, oprócz 1.8 122KM który wszedł do produkcji w późniejszych rocznikach, oraz 2.0T 175KM, który także jest z Vectry

  7. #7
    balbulus
    Gość

    Domyślnie

    Saab o którym mówimy zdaje się dzieli z Vectrą C płytę podłogową i elementy zawieszenia - ta sama platforma GM Epsilon.
    Tak że jest spora szansa na wymienność niektórych elementów, ale co do szczegółów się nie wypowiem.

    Miałem okazję przejechać się Saabem 9-3 z silnikiem 1.8 122KM, pozytywnie zaskoczyła mnie manewrowość sporego samochodu, komfort jazdy był OK, ale wnętrze było dość nieciekawe (to była bieda-wersja, pewnie dlatego). Samo auto na pewno prezentuje się lepiej niż kuzynka Vectra.

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Na temat silnika 2,3 z domieszką oplowskiej myśli technicznej mogę co nieco powiedzieć.Standard 150-200 tyś , zaciera się panewka na 3 korbowodzie.Ja w swoim saabie z 2002 2,3 T aero zmontowałem silnik z 9000 dół , a głowica została od starego( przy 190 km/h urwany korbowód wysadził miskę i o mało się nie zajarałem od oleju który wystrzelił na rozgrzaną do czerwoności turbinę.Zdążyłem ugasić, ale mało się w gacie nie sfajdałem ze strachu:-) ).Silnik pancerny mam teraz jak to określił kolega coobcio ( mechanik -forum saaba) który przeprowadzał całą modyfikację.
    Dwa litry pozbawiony jest tej wady.Silnik 2,3 - uważać i być czujnym.
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Saab gen II od 2002/2003r to płyta i zawieszenie z Vectry C. Silniki z Opla (a raczej Opla 2.2 i Fiata 1.9) są tylko diesla.
    Benzyny 2 litrowe z oznaczeniem 1,8t, 2.0t są dobrymi i trwałymi jednostkami Saaba.
    Jest jeszcze wersja 2.0T 210KM.

    Z listy wyrzuciłbym Avensisa i wstawił za to Accorda.
    Dołożyłbym jeszcze Peugeota, ale w 2.0HDI, bo benzyna taka sobie.
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 16-11-11 o 18:17
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    fotograf
    Gość

    Domyślnie

    Tak się dołączę -bo też się rozglądam za autem, jestem zwolennikiem diesli ale zaciekawił mnie ten saab, czy te silniki 1.8t i 2.0t tolerują LPG ?

  11. #11
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Postów
    340
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    za 35tys będzie niegłupie E46 z końca produkcji.

  12. #12
    ...
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    (...)
    Z listy wyrzuciłbym Avensisa i wstawił za to Accorda.
    Dołożyłbym jeszcze Peugeota, ale w 2.0HDI, bo benzyna taka sobie.
    Zapomniałeś dodać o jakiego Peugeota chodzi - pewnie o 407.

  13. #13
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    ja już standardowo dodam mazdę 6. A saab, cóż, odkąd jeżdżę 9-5 patrze na nie z sentymentem. Saab jakoś przystoi tylko w benzynie. 2.0 z dużym T TO jest to!. Z LPG bym nie szalał, tam jest turbo a do tego trzeba już odpowiedniego fachowca. Po za tym on aż tak dużo nie pali. Ja mam 3.0 V6 z turbinką i przy dzisiejszych temperaturach i normalnej jeździe miejsze się w 14 litrach, więc twoje ewentualne 2.0T łyknie mniej.

    ładnym sedanem jest hyunday sonata np. 2005 rok, ostatnio takiego sprowadzałem 3.3 V6 252KM w automacie. Auto bajka mimo, że koreańczyk. Nawet z dużą akcyzą jak zelży kurs euro można się zmieścić. chyba, że diesla chcesz, to jest też 2.0 crdi.

  14. #14
    Jakob
    Gość

    Domyślnie

    Sam mialem Accord'a Swietny samochod

  15. #15
    aret77
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za propozycje i opinie
    Chyba jednak będzie to ta nieszczęsna Viki ;] ze względu na dostępność części i przyzwyczajenie do marki.
    Chociaż jak przeglądam ogłoszenia to praktycznie znalezienie Vectry w sedanie, benzynie i jakoś fajnie wyposażoną to " mission impossible " same habety i kombi ;/
    Widocznie trzeba będzie dać zarobić jakiemuś importerowi z forum może nawet i lepiej a pewnie bezpieczniej.

    A jeszcze chciałem zapytać za 40 tys Mondeo mk4 realne ? dosyć dużo ogłoszenie kreci się koło tej ceny wieć aż tyle okazji to chyba nie ma...

    Pozdrawiam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •