Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: vjakiego vana ?

  1. #1
    mushroom
    Gość

    Domyślnie vjakiego vana ?

    witam, potrzebuje zakupic jakies wieksze autko (aktualnie mam avensisa 2007 rok i puga 206 ), sprzedam 206, zonie dam avke a sobie chcialbym kupic cos takiego jak renault espace badz cos z rodziny galaxy/sharan/alhambra, bardziej mi sie podoba espace ale znowu nie wiem jaki silnik brac, 2,2dci czy 1,9 ?? w gre wchodzi tylko diesel z racji przebiegow (okolo 50-60tys km rocznie), nie boje sie aut z duzym przebiegiem (moja avka ma najechane prawie 250 tys km) i dalej smiga jak przecinak, mimo tego ze kilka rzeczy juz padlo (glownie z mojej winy . Chcialbym zeby sie fachowcy wypowiedzieli odnosnie tego ktory silnik i jakie auto bedzie lepiej sie sprawowalo w eksploatacji.

  2. #2
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Espace IV jest bardzo ciekawym i wygodnym autem. Ceny części (zawieszenie itp) są śmieszne. 1.9 dci w tym nadwoziu jest kompletnym nieporozumieniem. Z silnikiem 2.2 dci trzeba dobrze trafić. Jeżeli kupisz auto z pewnym przebiegiem które było rzetelnie serwisowane to się pocieszysz. 2.2 dci jeżeli ma oryginalny przebieg powyżej 180-200tkm to choroby wieku dziecięcego ma już wyeliminowane(turbina egr). Często w tych silnikach dochodziło do zatarcia panewki w 1.9 dci sytuacja jest podobna.Jeżeli ktoś nie dbał o regularne zmiany oleju,filtrów i rzetelny serwis. Jak kupisz "perełkę" z niemiec aby po taniości to z pewnością dołączysz do grona tych nie zadowolonych.

  3. #3
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    A może Espace 3.5 V6 z elpidżi? Silnik bardzo dobry, dostępny z automatem.

  4. #4
    mushroom
    Gość

    Domyślnie

    3,0 odpada z racji tego ze za duzy podatek drogowy (ponad 440 funtow). za diesla wychodzi max 180 funtow rocznie

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    A cenowo i rocznikowo jak masz ustalone?

  6. #6
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    a xsara picasso ?

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    raczej chyba miałeś na myśli c4 w grandzie, przesiadka z avensisa 2007 na coś większego to nie stara już xsara picasso .

  8. #8
    mushroom
    Gość

    Domyślnie

    dokladnie jak KLAMATH pisze, cos wiekszego od avensisa musi byc... rocznikowo moze byc po 2002 roku (galaxy i spolka) po 2004 espace...czyli tak jak u mnie cenowo to bedzie jakies 1500-5000 funtow, generalnie auto mam miec klime, elektryke i byc w dieslu.

  9. #9
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Avensis Verso? Bardzo ciekawe autka.

  10. #10
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Kris75 ... mocno przereklamowane ;(

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja tam nie widziałęm żadnej reklamy ave verso, ale moze jestem do tyłu, A Toyka Previa też fajna jest i bardzo wygodna.

  12. #12
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    w sensie pojazd nie reklama w srodku plastikowo i smetnie

  13. #13
    mushroom
    Gość

    Domyślnie

    i do tego silniki typowo do lewego pasa...w aucie ktore wazy prawie dwie tony diesel 115KM albo benzyna 140KM, ani to nie jedzie a ze zbiornika jak w starze ucieka...zreszta w srodku wyglada jak 20 lat temu a carinie e....bralem to pod uwage zanim kupilem ave...wiec odpada...zastanawiam sie jeszcze nad vw touran...plastikowe to troszke ale podobno silniki 1,9 tdi 105km bezawaryjne sa...no i jest wersja 7 osobowa..a co powiecie o cos z grupie psa? 807 np ??jezdzilem dwa lata 407 i calkiem fajnie sie nia smigalo, nie psula sie nawet oprocz czujnikow cisnienie a oponach...wymienilem 2 sztuki a pozniej dalem sobie spokoj i wylaczylem to dziadostwo..

  14. #14
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Miałem okazję nieco pojeździć Avensis Verso z automatem i Touranem. Ciężko porównać te samochody. Bo Avensis Verso w każdej kategorii drogowej bije na głowę Tourana. A już kwestia komfortu jest odczuwalna najbardziej. W AV jest przyjemnie cicho, niesamowicie wygodne fotele, niezłe wykończenie (miałem do czynienia z bogatą wersjawyposażenia). Że nie wygląda to jak z XXI wieku to fakt, ale działa bardzo dobrze.
    A Touran to trzeszczące i trzęsące się na każdej nierówności wozidło. Nie ma w sobie nic z samochodu średniej klasy. Jeśli stan jest porównywalny, to wolałbym Toyotę w każdej sytuacji. Po prostu jedziesz i czujesz, że to średnia klasa.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał mushroom Zobacz post
    i do tego silniki typowo do lewego pasa...w aucie ktore wazy prawie dwie tony diesel 115KM albo benzyna 140KM, ani to nie jedzie a ze zbiornika jak w starze ucieka...zreszta w srodku wyglada jak 20 lat temu a carinie e....bralem to pod uwage zanim kupilem ave...wiec odpada...zastanawiam sie jeszcze nad vw touran...plastikowe to troszke ale podobno silniki 1,9 tdi 105km bezawaryjne sa...no i jest wersja 7 osobowa..a co powiecie o cos z grupie psa? 807 np ??jezdzilem dwa lata 407 i calkiem fajnie sie nia smigalo, nie psula sie nawet oprocz czujnikow cisnienie a oponach...wymienilem 2 sztuki a pozniej dalem sobie spokoj i wylaczylem to dziadostwo..
    Czujniki najczęściej są psute przez oponiarzy, którzy nie wiedzą, że w kołach są czujniki i zrywają je z gwintów
    Trzeba troszeczkę inaczej ściągać opony.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •