Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Pierwsze powa¿ne auto - oko³o 25 ty¶

  1. #1
    kochin
    Go¶æ

    Domy¶lnie Pierwsze powa¿ne auto - oko³o 25 ty¶

    Pierwszym samochodem by³ Polonez Caro Plus rodziców.
    Gdy skoñczy³em studia kupi³em swoja w³a¶nie Hondê Civic V o jakiej zawsze marzy³em. Niestety trafi³em strasznego szrota (szpachla, ¶ci±ganie w lewo) ale mam go do dzi¶ i mechanicznie nigdy mnie nie zawiód³. Jednak trochê bojê siê ju¿ nim je¼dziæ wiêc przy okazji zmiany pracy postanowi³em kupiæ co¶ nowszego.

    Wymagania :

    Dojazdy do pracy codziennie 20 km w jedn± stronê KRAKÓW - ZABIERZÓW. Raz na 3 tygodnie trasa 150 km w jedn± stronê. Do tego jakie¶ pojedyñcze wyjazdy, wakacje i jazda po mie¶cie (zakupy, kino itd.).

    Rocznie 20 tys my¶lê, ¿e nie przekroczê.

    Kwota:

    Tutaj nie jest wyra¼nie okre¶lona. Chcia³bym siê zmie¶ciæ w 25 tys ze wszystkim ale je¶li bêdzie warto to dorzucê.

    Auto musi byæ 4 drzwiowe (co najmniej).

    Co rozwa¿am:

    Mazda 3
    Honda Civic VII
    Skoda Octavia II
    Opel Vectra
    Seat Leon
    Ford Focus

    ale jestem tez otwarty na inne propozycje.

    Na razie z ¿on± jeste¶my sami ale chcia³bym ¿eby by³ to samochód na d³u¿szy okres czasu. Bêdzie gara¿owany wiêc chce ¿eby by³o o co dbaæ (tutaj to ju¿ bardziej dotyczy pewnie wybrania konkretnego egzemplarza).

    Ogólnie nigdy nie przywi±zywa³em wagi do auta. W Krakowie zawsze wola³em jechaæ gdzie¶ tramwajem/rowerem/piechot± a Civica u¿ywa³em tylko do zakupów czy wyjazdów poza miasto. Teraz siê to trochê zmienia wiêc szukam czego¶ nowego. Czekam na sugestiê.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Wyrzuci³bym Mazdê 3 za problemy z blachark±, a na jej miejsce doda³:
    Citroen C4
    Peugeot 307
    Peugeot 407

    Z ogromnym faworytem Focusem Mk2

    W cenie ok. 25tys z³ nie kupisz dobrej Skody Octavii II chyba, ¿e z licznikiem du¿o powy¿ej 200tys km lub ze s³abym silnikiem 1.6 benz.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    carpasja
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    dylemat odwieczny i jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Jest jeden prosty sposób aby siê przekonaæ. Musisz poprostu przejechaæ siê, dopasowaæ siê do ka¿dego auta jakie ci siê spodoba i wybraæ te, w którym bedziesz czu³ siê najbardziej komfortowo. Potem mo¿na zacz±æ poszukiwania i sprawdziæ, które z nich w ramach twojego bud¿etu bêdzie realne.

    Tak szybko Mazdy 3 bym siê nie pozbywa³ choæ problemy z korozj± ma. Da siê to opanowaæ. Focus to dobra opcja, ale dla mnie wnêtrze jest brzydsze ni¿ mazdy. 407 to ciekawa propozycja. Honda te¿ fajna. Dorzuci³bym mercedesa A-klasy, to ca³kiem spore auto, pomie¶ci 2 osoby i du¿o baga¿u. Nie wiem czy saab 9-3 jaki¶ z pocz±tku produkcji by siê nie za³apa³.

  4. #4
    kochin
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dziêkujê za odpowiedzi.

    Do Octavii móg³bym dop³aciæ. Mamy firmow± TDI 140 KM z 2007 roku bodaj¿e i je¼dzi mi siê ni± ¶wietnie. Szczególnie, ¿e jest du¿a i my¶lê, ¿e by³aby na d³u¿ej.

    Mercedes i Francuzy odpadaj±. Klasa A jednak za ma³y, czasami kogo¶ zabieram wiêc odpada. Francuzy nie podobaj± mi siê w ¶rodku i do¶wiadczenia znajomych odstraszaj±. Ale jeszcze poogl±dam.

    Mazda 3 w ¶rodku chyba najpiêkniejsze auto w jakim siedzia³em. Z zewn±trz te¿ bardzo pozytywnie ale cena wysoka i pewnie ciê¿ko znale¼æ rozs±dny egzemplarz.

    Ford Focus wydaje siê byæ rzeczywi¶cie obecnie najrozs±dniejszym wyborem. Fiest± dosyæ czêsto je¿d¿ê w pracy i jest to przyjemny samochód. Jaki silnik polecacie do Focusa przy moim stylu jazdy. Lepiej ¿eby mia³ wiêcej koni ni¿ mniej. Lubiê sobie czasami wcisn±æ Warto siê pchaæ w moim przypadku w diesla 2.0 136 KM?
    Ostatnio edytowane przez kochin ; 15-11-11 o 12:15

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    W tym przedziale cenowym nie trafisz auta VAG z 2.0TDI, które nie bêdzie sprawia³o problemów - powiem nawet, ¿e najgorsze 2.0TDI trafia³y w³a¶nie do Skody Chyba, ¿e wybierzesz co¶ z benzyn± lub 1.9TDI to bêdzie lepiej, bo poza tym Octavia to chyba najlepsze auto z wymienionych przez Ciebie.

    Proponujê odpu¶ciæ Forda i zainteresowaæ siê Renault Megane II (najlepiej po FL) lub Lagun±. Ewentualnie rozwa¿y³bym Mondeo MK3 w benzynie + ewentualne LPG...
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    Starszy u¿ytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Sk±d
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziêkowano Thanks Given 
    10
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    14

    Domy¶lnie

    Je¿eli szukasz diesla , to i w focusie , ma¼dzie i cytrynie mo¿esz znale¼æ 1,6 109 Km .Bardzo fajny silnik i oszczêdny.
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  7. #7
    Barthezz
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Tak jak napisali poprzednicy do zadbanej Octavii 2 bez 30 tys. nie podchod¼ - tañsze bêd± autami z ciekaw± przesz³o¶ci±. Pomys³ z Fordem fajny jak siê mie¶cisz w Foce to bêdzie w czym wybieraæ ale w/g mojej opinii lepiej szukaæ Mondeo MK3 po lifcie (po roku chyba 2003) i rozwa¿ kupno benzyny - w ogólnym rozrachunku wyjdzie taniej.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Fajny Focus 2.0TDCi to koszt bardziej pod 30tys z³, ni¿ 25.
    Ford w wersji Titanium/Ghia w ¶rodku Mazdê bije na g³owê, szczególnie wersja z du¿± navi, zreszt± PathLiner vel Darek mo¿e siê na ten temat wypowiedzieæ najlepiej ;-)

    Z Francuzami mog± byæ z³e do¶wiadczenia jak auto by³o:
    a) przystankiem
    b) po przek³adce
    c) po Taxi z Pary¿a
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    Starszy u¿ytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziêkowano Thanks Given 
    304
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ tradelux Zobacz post
    Ford w wersji Titanium/Ghia w ¶rodku Mazdê bije na g³owê, ...
    No nie wiem, nie wiem. Chodz± s³uchy, ¿e nie zupe³nie tak do koñca.
    W foce odrobinê "ja¶niej" i przestronniej ale te¿ mniej ergonomii jak i plastiki trochê chyba tañsze.
    Kwestia humoru w danym dniu - najpewniej.

    Co kto lubi. Ja siê nie wypowiadam.
    W polonezie te¿ siê czu³em ¶wietnie.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  10. #10
    baba
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Jak dla mnie godna rozwa¿enia jest te¿ Corolla - moi rodzice maj± w automacie z 2004 i na prawdê autko sprawuje siê ¶wietnie. poza drobnymi problemami na pocz±tku z autoalarmem (które raczej by³y spowodowane niew³a¶ciw± obs³ug±) to z czystym sumieniem mogê powiedzieæ ¿e autko niezawodne.

  11. #11
    kochin
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Focus jak ju¿ to jednak ten 1.6 109 KM by wystarczy³ w jakiej¶ fajnej wersji. Ewentualnie benzyna. Jako¶ nigdy nie by³em fanem diesla.

    Ale widzê, ¿e najrozs±dniej by³oby po prostu dozbieraæ trochê kasy do tej Octavii II bo jakiej¶ kosmicznej ró¿nicy w cenie nie ma a tu mam pewno¶æ ¿e auto bêdzie na d³u¿ej. No có¿, do Zabierzowa mo¿na te¿ dojechaæ poci±giem. Mam nadziejê, ¿e do marca kurs euro trochê spadnie...

    Przejadê siê w sobotê do car outlet ko³o My¶lenic i posiedzê sobie a autach tutaj podanych. Zobaczymy w czym bêdzie najwygodniej.

  12. #12
    sardzent
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    a cytrynka c4 ?

  13. #13
    Wolf
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Je¶li lubisz Hondê to VII generacja jak najbardziej,ale szukaæ z silnikiem 1.6 110KM,jest ich mniej na rynku ale mo¿na znale¿æ,przewaga jest wersji 1.4 90KM które tez ca³kiem fajnie je¿d¿± tu przyk³adowy link :
    http://otomoto.pl/honda-civic-i-wlas...C21554989.html

  14. #14
    kochin
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Poje¼dzi³em trochê dzisiaj. C4 odpada, ewidentnie nie podoba mi siê w ¶rodku.
    Focus te¿ jako¶ mnie do siebie nie przekona³, chyba jednak znowu bêdzie japoñczyk.

    Wpad³ mi w oku taki:

    http://otomoto.pl/honda-civic-2-0-v-...C20819483.html

    Pali to du¿o wiêcej ni¿ wersja 1.6?

    Wersja 1.6 jaka mnie zainteresowa³a to:

    http://moto.allegro.pl/civic-1-6-v-t...927563490.html

    Mo¿e udam siê obejrzeæ jako¶ w tygodniu...

    I Mazda 3 jednak w ¶rodku jest przepiêkna. Nie chcia³o siê dzi¶ wysiadaæ. Ale ciê¿ko znale¼æ co¶ fajnego blisko Krakowa.

  15. #15
    carpasja
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    ró¿nica w spalaniu to tylko kwestia nogi. du¿a nie bêdzie, ale jak poci¶niesz to ju¿ co¶ odczujesz, natomiast wra¿enia z jazdy, có¿ moc mówi sama za siebie. Trzeba tylko dobrze przejrzeæ takie auto przed zakupem. Kierownica jak na ten przebieg mocno dotarta ale to kwestia kto i jak je¼dzi³. jak kwity na przebieg s± solidne to pozostaje tylko sprawdzenie czy nie jest posk³adana bo oryginalno¶æ lakieru mo¿na ³atwo uzyskaæ naprawiaj±c auta w tzw. kolor.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •