Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: Kombi/minivan do 45 tys.

  1. #1
    marcin10
    Gość

    Domyślnie Kombi/minivan do 45 tys.

    Witajcie,

    Czytam forum od jakiegoś czasu, przeczytałem też historyczne wątki i wciąż mam mętlik w głowie.
    Szukam używanego samochodu (kombi/minivan) i może będziecie w stanie zaproponować model/markę.

    Planowany przebieg do 15 tys. km rocznie, 80% to miasto, czyli spalanie ma znaczenie drugorzędne i raczej benzyna. Okres eksploatacji to pewnie co najmniej 5 lat - staram się dbać mechanicznie o samochody i wymieniać/naprawiać to co należałoby a nie czekać aż się zepsuje.
    Budżet: 40-45 tys nie wliczając "pakietu startowego". Zależy mi na przyzwoitych osiągach - w obecnym aucie mam 10s 0-100 i około 100ps na tonę, oczekuję czegoś podobnego.

    Wyposażenie wymagane:
    • spory bagażnik (~500L+), samochód z małym bagażnikiem już mam
    • dużo miejsca z przodu (mam prawie 2m wzrostu), z tyłu miejsce na 2 foteliki
    • 4 elektryczne szyby
    • ksenony (nie muszą być bi-) - codziennie pokonuję kilka kilometrów nieoświetloną drogą omijając rowerzystów i działkowców
    • klimatyzacja automatyczna
    • poduszki - przynajmniej dwie z przodu i dwie kurtyny
    • isofix z tyłu (wystarczy 1)
    • raczej nie starszy niż 2007


    Co chciałbym mieć (ale jestem w stanie częściowo poświęcić jeżeli nie uda się inaczej):
    • automat (jazda po mieście)
    • skórzana (ciemna) tapicerka - dzieci
    • tempomat - to na wyjazdy
    • czujnik parkowania (to łatwo dołożyć)
    • podgrzewane fotele (samochód będzie stał pod chmurką)


    Na czym mi zupełnie nie zależy:
    • nawigacja
    • dwucyfrowa liczba głośników, zmieniarka cd itp.
    • elektryczne lusterka,
    • automatyczne światła,
    • automatyczne wycieraczki
    • komputer pokładowy
    • wygląd zewnętrzny
    • itp...

    Rozważałem na podstawie wcześniejszych postów następujące opcje:
    Minivany:
    • Zafira B - przymierzałem się w środku do 2006 Enjoy, ale jakość plastików w środku trochę mnie odstraszyła.
    • Scenic - spodobał mi się bardziej od zafiry, ale odrzuca mnie awaryjność
    • Corolla Verso - najfajniejszy z minivanów, ale z opinii na forum wynika, że nie jest to najbardziej niezawodna Toyota (zwłaszcza skrzynia automatyczna)

    Kombi:
    • Mondeo MKIV - nie wiem czy zmieszczę się w budżecie
    • Vectra C - nie widziałem wnętrza, ale czytałem gdzieś że plastiki są jeszcze gorsze niż w Zafirze
    • Avensis MKII FL
    • BMW E91 - znaleźć niezajechany egzemplarz to chyba raczej marzenie, ale gdyby się udało to przebolałbym diesla i mniejszy bagażnik
    • V50 i Alfa 159 odpadły ze względu na bagażnik

    Co z powyższych jest realistycznie do osiągnięcia w powyższym budżecie? A może macie jakieś inne propozycje?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2
    macreli
    Gość

    Domyślnie

    A co powiesz na Signum lub Vectra ?

    np. http://otomoto.pl/opel-vectra-C21447002.html

    edit: sorry, nie zauważyłem Vectry w opisie.
    Ostatnio edytowane przez macreli ; 12-11-11 o 15:43

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Witam ,
    Weź pod uwagę jeszcze Mazdę 5 , tylko z budżetem może być za krótko.
    A odnosząc się do zapytania-Scenic,Zafira ,Vectra C -starczy pieniążków.
    Automat ogranicza możliwości...
    Ostatnio edytowane przez apacz ; 12-11-11 o 15:48
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    To co widzę to do listy bardziej pasuje Grand Scenic czyli np. http://otomoto.pl/renault-grand-scen...C21219792.html Może coś większego? Espace/Grand Espace 2.0dCi 175KM (ale to już mini autobusy ).

    Ewentualnie Laguna III

  5. #5
    marcin10
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za pierwsze odpowiedzi.
    @apacz: Mazdę 5 oglądałem z zewnątrz, kołacze mi się*po glowie, że czytałem o problemach z korozją w tym modelu, ale może mi się coś pokiełbasiło? Szybkie sprawdzenie na mobile.de wykazało, że mazdy z automatem nie są zbyt popularne.
    @macreli: Vectrę rozważam, ale ta z Twojego linku ma mocno podejrzany przebieg - czyżby brakowało jedynki (dwójki???) z przodu

    Pozdrawiam,
    Marcin

  6. #6
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Ja przebiegu w tej Viki raczej nie czepiałbym się. Skóra na siedzisku nie jest jakoś mocno wysiedziana, po kierownicy także nie widać specjalnych śladów zużycia. Po czym wnosisz, że kręcony?

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A Citroen C5 kombi?Myślę, że spełni aż nadto Twoje wymagania i podróżowanie chyba bardziej komfortowe niż w minivanie...

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Wszystkie Mazdy mają z tym problemy.Jeżeli samochód jest serwisowany z przeglądami to nie ma się czego obawiać.Na 100 % serwis już się zajął takim autem i odpowiednio zabezpieczył .Akcje serwisowe w przypadku Mazdy i korozji na tylnych rantach nadkoli są czymś" naturalnym"
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  9. #9
    macreli
    Gość

    Domyślnie

    Oczywiście wszystko jest do zweryfikowania.
    Ale to nie jest diesel, przebieg może być jak najbardziej realny.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Osobiscie polecalbym:
    kombi:
    - Mondeo MK4
    - BMW e91 (bede mial do sprzedania w niedalekim czasie z prywatnego uzytku, auto w calym oryginalnym lakierze, ze wszystkimi oryginalnymi szybami)
    - Volvo V70 (tutaj niestety o 2007r mozna zapomniec )
    - Honda Accord (2006r)
    - Peugeot 407SW lub Citroen C5 II

    VANy:
    - C-Max
    - S-Max
    - Zafira B (w wersji Cosmo ze skora lub polskora)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    marcin10
    Gość

    Domyślnie

    Cieszę się, że nie znudziło się Wam odpowiadać po raz n-ty na te same pytania

    Odpowiadając hurtowo:
    @Roadkiller: Grand Scenic podobał mi się w środku funkcjonalnie - schowki, rolety w tylnych szybach, lusterko do obserwacji dzieci. Drobiazgi, ale przemyślane. Nie wiem tylko jak jest z niezawodnością, czytałem o problemach z elektroniką? Espace (nie mówiąc już o Grand Espace) jest zdecydowanie za duże.

    @macreli, @kara.kahn:
    Co do Vectry - pewności oczywiście nie miałem, ale po lekturze tego forum, przebiegi 99 tys czy 199 tys od razu zapalają światło ostrzegawcze. Cena też wydawała mi się podejrzanie niska (porównując do cen na mobile.de).
    Znalazłem jednak ten samochód u innego dealera http://autobestbuy.otomoto.pl/opel-v...C21204660.html i tu zamieszczono zdjęcie książki serwisowej, więc przebieg jednak prawdziwy. Mea culpa!

    @tradelux: C-Max i Honda Accord mają*trochę za mały bagażnik, S-Maxa znam ale znaleźć dobry egzemplarz w moim budżecie jest ciężko - są jednak droższe od Mondeo. Na Zafirę B przez jakiś czas się czaiłem, ale ani u Ciebie ani u Andrzeja2503 nie widziałem bogatszych wersji (Cosmo, półskóra, automat, 2.0T lub ostatecznie 1.9 150PS, nietaxi ) w interesujacym mnie zakresie cenowym.

    O C5 i Lagunie i jakości automatów w tych samochodach nie wiem nic - chociaż miałem okazje jechać Laguną II jako kierowca i pasażer (tu minusem było miejsce z tyłu - powyżej jakiś 170cm wzrostu nie warto było siadać).

  12. #12
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Spoko, specjalnie się nad tą Vectrą nawet nie zastanawiałem. Być może ten mały przebieg jest spowodowany faktem, że długo stała w warstacie zanim ją pospawali

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nowy automat w C5 II bardzo dobry, co do Accorda w kombi to tam bagaznik jest ogromny, sporo wiekszy niz w Mondeo.
    Zafiry w automacie mam tylko na zamowienie, "luzem" ich nie przywoze
    S-Max za 45tys zl z poczatku produkcji jest osiagalny.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    A jak dla mnie to nierealne. Z tego trzeba zrezygnować na dzień dobry:
    automat (jazda po mieście)
    skórzana (ciemna) tapicerka - dzieci
    tempomat - to na wyjazdy
    czujnik parkowania (to łatwo dołożyć)
    podgrzewane fotele (samochód będzie stał pod chmurką)
    Inaczej chyba nie znajdziesz auta w pobliżu spełniającego te wymagania.. Tempomat na nasze drogi jest niepotrzebny (zwłaszcza na pojedyncze wyjazdy), tapicerkę można zaopatrzyć w pokrowce, wyprać lub w ostateczności obszyć na nowo a podgrzewane fotele zżerają tylko prąd i stanowią dodatkowy problem - lepiej kupić kalesony

    raczej nie starszy niż 2007
    - a godzisz się na poleasingowe? Trochę ciężko znaleźć gościa, który takie auto odda po 4 latach.

    Jeśli zależy Ci na osiągach a robisz niewielkie przebiegi po mieście szukałbym benzyny z turbiną, co znów mocno zawęża obszar poszukiwań. I chcesz szukać auta w kraju czy za granicą? Obawiam się, że w kraju ciężko takie znaleźć.

    W moim województwie znalazłem tylko dwa takie auta - Mazdę 6 z 2006 i Opla Vectrę z 2007. Oczywiście oba świeżo sprowadzone i tak dalej. Trzeba bardzo mocno zejść na ziemię.

  15. #15
    macreli
    Gość

    Domyślnie

    No ta Vectra do rozważenia.
    Chociaż z doświadczenia nie musisz się spieszyć, bo w Polsce
    duże benzynowe silniki + automat to nie jest sort, który najlepiej się sprzedaje.
    Mój ojciec przed obecną Avensis miał właśnie Vectrę C w benzynie i automacie.
    Mimo, że w przeszłości handlował i ma o tym jakie takie pojęcie,
    około roku szukał nabywcy.
    Jak już ktoś się znalazł to albo 'Panie jakby to nie automat' albo
    'Panie gdyby to był diesel' ;p
    Także na spokojnie sobie szukaj co i jak, znajdziesz kilka typów to wtedy ewentualne podróże,
    chyba, że ktoś Ci podskoczy zrobić inspekcję.
    Poprę jednak jeszcze tradeluxa i carl23: C5 to będzie całkiem dobry wybór.
    Chociaż jak spróbujesz odznaczyć na Allegro wszystkie opcje, które są dla Ciebie niezbędne wyskoczy Ci 1 model
    Tutaj trzeba będzie dobrze poszukać, żeby był to automat z dużą benzyną i na wypasie, ale do zrobienia jak najbardziej.
    Jak trafisz na dobry model to pojeździsz długo, siostra mojego ojca ma teraz drugą C5.
    Jakiś czas temu kupili z pierwszych rąk i byli mega zadowoleni, po 2 latach się znudziło i zmienili bodajże na Lagunę.
    Bardzo szybko zaczęło im brakować komfortu C5 i całego 'wybajerzenia'. Teraz znowu mają C5 i o awariach nie słychać.
    Dwa razy silnik 3.0 V6.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •