Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 16 do 23 z 23

Temat: Auto na g³êboki ¶nieg.

  1. #16
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    @pilsener-znowu co¶ bra³e¶ Gdzie ma p³ot postawiæ sobie, na ca³ej d³ugo¶ci gminnej drogi?DO czego ma sobie podczepiæ p³ug? we¼ siê opanuj...
    Co do ASR to w zimie przy wyje¼dzie z zaspy lub b³ota po¶niegowego rzecz wrêcz upierdliwa, obcina obroty, utrudnia jazdê bujan± przód ty³ itd...

  2. #17
    pawel_tzk
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    P³ug... pomys³ przedni :P Siatkê musia³bym rozci±gn±æ na odcinku 10 km i to razy dwa, bo dwie strony dobrze zabezpieczyæ i dodatkowo na nieswoim terenie.. hmm zacne przedsiêwziêcie. Wybór aut szeroki, trzeba wykorzystaæ komisy do tego do czego siê nadaj±, czyli jazd próbnych i zobaczyæ które auto do mnie przemówi.

  3. #18
    Pilsener
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Nie na ca³ej d³ugo¶ci, wystarczy tylko tam, gdzie wiatr tworzy zaspy. Mieszkam na pó³nocnym wschodzie to trochê znam temat A ASR zawsze mo¿na wy³±czyæ i wg mnie jest nieoceniony podczas np. stromych wjazdów. Bez tego zaraz które¶ ko³o zacznie boksowaæ i ¶ci±gnie do rowu. Poza tym boksuj±ce ko³a to samo z³o - zaraz tworzy siê cienka warstwa lodu i teraz masz zamiast drogi tor dla bobslejów.

    A co do terenówki z przodu nie mo¿na p³ugu przyczepiæ? S± nawet takie produkowane:


    U¿ywaj± ich w pó³nocnych regionach ¶wiata. Trzeba sobie jako¶ radziæ.

  4. #19
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Volvo ma chyba nawet takie p³ugi w ofercie.
    Kiedy¶ taki ¶rednio normalny test w Auto¶wiecie czyta³em. Mo¿e Ci co¶ podejdzie

    http://www.auto-swiat.pl/1-test-nape...-krolem-sniegu
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  5. #20
    pawel_tzk
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Wydaje siê ¿e ten test przyniós³ wiêcej frajdy organizatorom, ni¿ po¿ytku ewentualnym zainteresowanym, chocia¿ quad jest ciekaw± opcj±, tylko przyda³by siê k±piele w jakim¶ hardkorowym ¶rodku na porost w³osów co bym przed zim± pokry³ siê kilkucentymetrow± sier¶ci± Wracaj±c do p³ugu.. koszt niestety przekroczy³by moje mo¿liwo¶ci, a poza tym a¿ takim filantropem nie jestem ¿eby dwóm wsiom od¶nie¿aæ drogi dojazdowe. Ostateczno¶ci± s± narty biegóweczki i daaawaj przez las rozgrzeweczka o 6 rano 10 km, te¿ jakie¶ wyj¶cie.

  6. #21
    Pilsener
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Mia³o byæ na g³êboki ¶nieg Z tego co wiem to gminy maj± obowi±zek utrzymywaæ drogi i podejrzewam, ¿e móg³by¶ jak±¶ kasê za od¶nie¿anie wyrwaæ. Móg³by¶ te¿ dorobiæ od¶nie¿aj±c posesje, podjazdy, drogi lokalne... firm od¶nie¿aj±cych trochê jest na rynku, jednak problemem jest sezonowo¶æ i ewentualna ³agodna zima. Zazwyczaj u¿ywaj± jaki¶ ma³ych i zdezelowanych traktorków, jakby¶ zajecha³ tak± terenówk± z p³ugiem to presti¿ murowany.

    A z tanich rozwi±zañ zostaje jeszcze: ³añcuchy na ko³a, kolce no i rêczna wyci±garka

    Mo¿esz te¿ popatrzeæ na stronach mi³o¶ników jazdy terenowej. Kiedy¶ by³em na takiej imprezie i królowa³y jakie¶ gaziki z wojskowego demobilu, pali³y jak smoki ale by³y proste, tanie i niezawodne. Mo¿e bêd± mieli co¶, co poradzi sobie w terenie albo chocia¿ doradz± co¶ innego. Dzisiaj auto reklamowane jako terenowe nie zawsze siê sprawdza w terenie...

  7. #22
    nycz_zofia
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Na takie niesprzyjaj±ce warunki atmosferyczne najlepsze s± mimo wszystko quady. Byæ mo¿e jeszcze niezbyt popularne w Polsce, ale faktycznie najbardziej odpowiednie. Wiêcej o quadach i czê¶ciach, je¶li siê skusisz, tutaj- TAK TAK - bananek jak siê patrzy...
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 07-01-16 o 14:52

  8. #23
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Zosia posz³a na sanki poje¼dziæ gdzie indziej

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •