Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: ASTRA G - Zerwana linka ?

  1. #1
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie ASTRA G - Zerwana linka ?

    Witam,
    mam problem z astrolotem - nie mogę otworzyć maski.
    Nie wiem czy to zerwana linka, czy coś innego.
    Maska jest oczywiście zatrzaśnięta, ale widać ze lewa strona jest zamknięta prawidłowo, a prawa lekko odstaje (większa szpara). Czy obędzie się bez kanału i otwieracza do konserw ?
    A może jest jakis patent ze zdejmowaniem grilla z zewnątrz ?
    Dzieki za pomoc, pozdrawiam

  2. #2
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Od spodu będzie najłatwiej, niestety.
    Grill jest przykręcany od wewnątrz, więc bez wyłamania nie ruszysz.
    A powiedz, czy jak ciągniesz rączkę od otwierania, to jest charakterystyczny dźwięk puszczania zamka, czy może nic?
    Możesz spróbować kilka razy pociągnąć rączką i cofnąć ją a najlepiej we dwie osoby - jedna porusza rączką a druga próbuje podnieść maskę za rant pod grillem.

  3. #3
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Przy ruszaniu dżwignią otwierania słychać ''cykanie'' i jest opór (moim zdaniem rusza się zamek ). Spróbuje w 2 osoby z otwieraniem i dociskaniem maski - może jakos ''krzywo'' się zatrzasnęła - stad to nierówne ułożenie maski.

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    jesli nie masz mocowan zderzaka tych 2 u gory, zderzak mozesz sciagnac dosc latwo , ewentualnie wylam je jak juz sciagniesz zderzak z bocznych i dolnych mocowan (mozna je dostac za grosze W ASO potem) chyba najbezpieczeniejsza metoda aby nic nie popsuc za bardzo
    ewentualnie jeszcze belke mozesz odkrecic tez latwa sprawa
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 09-11-11 o 13:32

  5. #5
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    A byłeś ostatnio w warsztacie? Mój znajomy miał taką przygodę, objawy takie same jak u Ciebie, okazało się że mechanicy zostawili wkrętak na nadkolu,na wysokości rantu maski. Obyło się bez większych szkód, maska się nie wygięła i udało się otworzyć po dociśnięciu. Ale różnie bywa.

  6. #6
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Nie, nie bylem w warsztacie. Maskę otwierałem dzisiaj kilka razy i było bez problemu. A tu nagle - ciach i juz nie chciała się otworzyć.

  7. #7
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Hmm.. to jeżeli metoda dociskania nic nie pomoże, pozostaje ci zastosować się do rad Tytana. Powodzenia!

  8. #8
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym tych górnych mocowań tak na siłę nie wyrywał. Dobrze jeśli urwą się nity. Gorzej jeśli pójdą uszka w zderzaku. Spróbuj po zdjęciu bocznych i dolnych mocowań dobrać się obcęgami do tych nitów od dołu.

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    tylko ze dostep do nich jesli dobrze pamietam jest pomiedzy belka a chlodnica a jak jest klima to reke tam wcisnac moze byc ciezko w kazdym razie ja nie montowalem tych plastikowych nitow i zderzak sie trzymal dobrze

  10. #10
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Przy 2 osobach maska się otwiera. Jesli jedna osoba ciągnie dźwignie a ja w tym czasie docisnę maskę - otwiera się (po pociagnieciu uchwytu przy grillu), zamek się rusza, to chyba walnięta jest sprężyna.

  11. #11
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    A nie wykręcałeś gumowych odbojów? Spróbuj je zluzować (wkręcić) trochę.

  12. #12
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi. Wiadomo już za co się zabrac. Pozdrawiam Towarzycho
    zamykamy temat.

  13. #13
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze nie, najpierw napisz czy udało Ci się coś naprawić...

  14. #14
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Wymieniony cały zamek w masce (bolec + sprężyna) i po problemie

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •