Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Ford Mondeo 2.0 TDCi 130 km/Warszawa

  1. #1
    radko777
    Gość

    Domyślnie Ford Mondeo 2.0 TDCi 130 km/Warszawa

    Panowie jeszcze jeden typ,
    tym razem poniekąd bardziej pewny - jest wystawiony przez jednego z forumowiczy mondeo clubu polska na forum.
    auto zadbane i polecane przez innych członków klubu

    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-Zadbane-2004r

    Jakieś opinie?
    Ostatnio edytowane przez radko777 ; 08-11-11 o 09:53

  2. #2
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Już tu ktoś Alfy szukał i na stronie klubu znalazł, niby perełka miała być a wyszła lekka padlinka ...
    Nie przesądzam, ale zawsze należy być ostrożnym.
    Dwa elementy malowane, zgadza się, bankowo prawy przedni błotnik i drzwi pasażera.
    Zadbany ... na zdjęciach wszystko ładnie wygląda, ale kanapa do prania
    Przebieg, realny, ale do weryfikacji jak najbardziej. Z Fordem najlepiej do ASO jechać. Ja w Wawie polecam Bemo Motors w Alei Krakowskiej.
    Jakbyś się decydował na sprawdzenie a sprzedający by się zgodził, to napisz do mnie na PW.

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    te malowane elementy widac, a dobranie koloru na srebrnym przewaznie tak sie konczy pytanie skad kupil auto sprzedajcy bo wydaje mi sie ze nie ma pojecia nic o przeszlosci auta.
    Jednak nie skreslal bym ogledzin, moj tez jest malowany tu i tam zwlaszcza przez ruda lubiaca atakowac pewene miejsca w mk3 tylko ze ja mam to wszystko udokumentowane.

  4. #4
    radko777
    Gość

    Domyślnie

    co do przeszłości auta to nie omieszkam zapytać
    zs tego co wywnioskowałem z rozmowy ze sprzedającym to dba o to auto.... wiec wydaje mis ie ze warto pojechać obejrzeć to na żywca

  5. #5
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Napeweno tak jest oby tylko mial w pelni pojecie czym jezdzi, skorzystaj z uprzejmosci kolegi chi_mera i obejrzyj auto zwroc uwage na te drzwi i blotnik z przodu od strony pasazera pod maska i od spodu

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Auto można byłoby obejrzeć, dość rzeczowo opisał co posiada. Osobiście bardzo nie lubię zagrywek jak tutaj z ksenonami - albo je wyjmij i nie pisz o nich, albo nie rób z kupującego idioty - tak to odbieram. Z drugiej strony może by się dało je wynegocjować w cenie. Nie widzę również spryskiwaczy ów lamp, a ich brak przy ksenonach kończy się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, trzeba by ewentualnie dołożyć? Ostrożnie możesz pobadać ten samochód moim zdaniem.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Weź pod uwagę fakt, że mimo że obecny właściciel dba o auto i jest klubowiczem, mógł nabyć "igiełkę" wcześniej. Klubowicz nie równa się "zna się na temacie", nie umniejszając nikomu, po prostu auto można z niewiedzy zakupić, a na forum czynnie się udzielać, także-prawdopodobieństwo cofek czy zbitków jest podobne jak w przypadku ogłoszeń, pomniejszone o to co można wyczytać z historii forumowej kolegi. Wyjątek-auto od klubowicza jeśli zakupił nowe, lub sprowadził mu klubowy importer faktycznie znający się na rzeczy.

  8. #8
    radko777
    Gość

    Domyślnie

    Biorę pod uwagę ze kolega może nie wiedzieć co wcześniej działo się z autem
    co to ksenonów to wiem ze powinny być spryskiwacze i Policja może się doczepić....wiec nad nimi się muszę zastanowić - jedno wiem o wiele lepiej widać w nocy, ale i przy okazji przeszkadzają innym....
    a z kolega chi_mera już się skontaktowałem
    dzięki za pomoc

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    Auto można byłoby obejrzeć, dość rzeczowo opisał co posiada. Osobiście bardzo nie lubię zagrywek jak tutaj z ksenonami - albo je wyjmij i nie pisz o nich, albo nie rób z kupującego idioty - tak to odbieram. Z drugiej strony może by się dało je wynegocjować w cenie. Nie widzę również spryskiwaczy ów lamp, a ich brak przy ksenonach kończy się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, trzeba by ewentualnie dołożyć? Ostrożnie możesz pobadać ten samochód moim zdaniem.
    ksenony sa dolozone typowy zabieg po malej przerobce w mk3, gwarantuje ze policja nie doczepi sie do tych lamp jedynie diagnosta moze - to tak w praktyce
    policja uwielbia za to wszelkie niebiesko swiecace elementy.
    Jak dolzysz spryskiwacze to musial bys tez dolozyc czujniki na wahacze bo to jest dopiero pelny zestaw.

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Weź pod uwagę fakt, że mimo że obecny właściciel dba o auto i jest klubowiczem, mógł nabyć "igiełkę" wcześniej. Klubowicz nie równa się "zna się na temacie", nie umniejszając nikomu, po prostu auto można z niewiedzy zakupić, a na forum czynnie się udzielać, także-prawdopodobieństwo cofek czy zbitków jest podobne jak w przypadku ogłoszeń, pomniejszone o to co można wyczytać z historii forumowej kolegi. Wyjątek-auto od klubowicza jeśli zakupił nowe, lub sprowadził mu klubowy importer faktycznie znający się na rzeczy.
    to wlasnie 2 razy w postach wyzej juz koledze pisalem..

  10. #10
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Panie i Panowie, Panowie i Panie ...
    z Kolegą Radkiem podyskutowaliśmy i dla niego też uzyskałem pewne info z pewnego źródła.
    Telegraficznie:
    1. 01-2006 przebieg 67tys - wymiana amortyzatorów, łożysk itd.
    2. 03-2006 przebieg 71tys - uzupełnienie oświetlenia
    3. 03-2006 przebieg 77tys - OT z zakresem 80 tys
    4. 06-2006 przebieg 90tys - test komputerowy
    5. 07-2007 przebieg 97tys - szkoda komunikacyjna; koszt usprawnienia 17tys zł brutto + badanie techniczne pokolizyjne
    6. 10-2006 przebieg 100tys - OT z zakresem dla 100tys
    7. 03-2007 przebieg 120tys - OT z zakresem dla 120tys
    8. 07-2007 przebieg 140tys - OT z zakresem dla 140tys
    9. 10-2007 przebieg 153tys - diagnostyka komputerowa
    10. 10-2008 przebieg 166tys - naprawa zamka bagażnika
    11. 05-2010 przebieg 205tys badanie techniczne

    Samochód sprzedano około miesiąc - dwa później z roztrzaskaną lewą stroną.
    Informacje dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego ASO.

    Jak to mówią "licho nie śpi". Klub, czy nie klub, uważać trzeba.

  11. #11
    radko777
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki koledze Mackowi zaoszczędziłem jakieś 5 h w busie do Wawy i kolejne 5 h drogi powrotnej....a przy okazji zapewne kase na przegląd etc....
    Coraz bardziej zakup auta przypomina mi rosyjska ruletke....
    ale jak to sie mowi - szukajcie a znajdziecie?
    Dzieki jeszcze raz Maciek

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    To deko koliduje z tym bezwypadkowym i serwisowanym...ach...

    Auto zostało sprowadzone z DE przez dealera Auto Plaza w Wawie jako roczne z przebiegiem 17900km.
    Posiadam na to dokumenty.
    Auto serwisowane w ASO do stanu 139910km też w Auto Plaza.
    Pozostały serwis odbywał się poza ASO
    Przebieg teraźniejszy to 175000km
    Bezwypadkowe, ale malowane były dwa elementy.
    VIN: WF0WXXGBBW4G66766

  13. #13
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Czyli jest szansa, że to auto po Hance



  14. #14
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Szkoda, bo obiecująco wyglądał, opis, Klub i tak dalej.
    Traf chciał, że mogłem sprawdzić temat u źródła i wyszło szydło z worka.
    Cieszy mnie, Radku, że mogłem pomóc i uniknąłeś niepotrzebnych kosztów oraz rozczarowania
    A ten mundek ... do piachu

  15. #15
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ech... Powiem Wam szczerze, NIENAWIDZĘ oceniać aut od znawców i pasjonatów danego auta... NIENAWIDZĘ oceniać aut od forumowiczy. Niby uczciwość - cukiereczek, landrynka itd, ale jak przyjedzie człowiek na miejscu to zastaje najczęściej gówno w papierku po cukierku.
    Najgorsze jest, że podczas rozmowy telefonicznej np. jest rysowany wręcz cudowny obraz właściciela i jego cudu na czterech kołach. Właściciel rozgaduje się i rozpisuje się na temat tego jak on dbał o auto, co on nie wymieniał...
    A tak naprawdę jest to kupiony np. rok wcześniej złom od handlarzy, pozmieniane są klocki, zmieniony olej i cena jest co najmniej 40% do góry!
    Tak!
    Piszę to z pełną świadomością.
    Na 10 aut ocenianych od pasjonatów marki 8 nie nadawałoby się do użytkowania.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •