Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Temat: Hatchback, kombi, sedan do 30 000 zł

  1. #31
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Temat odgrzany to i ja sie podlacze...

    Cytat Napisał robertnet Zobacz post
    Co do Vectry C to ja jeżdżę osobiście od jakiegoś czasu GTS z silnikiem 1.8 122KM z gazem, silnik ten znakomicie znosi gaz.
    Jeśli chodzi o ten nowszy silnik 140KM to nie ma on bezpośredniego wtrysku, a zmienne fazy rozrządu!!!
    To, ze silnik ma zmienne fazy rozrzadu czy turbo nie stanowi problemu w zagazowaniu (jesli wybierze sie odpowiednia instalacje i gazownika)
    Natomiast oplowski 1.8 140KM to silnik o oznaczeniu Z18XER, ktory przede wszystkim nie ma automatycznej kasacji luzu zaworowego! Luz reguluje sie szklankami, do ktorych o ile dobrze pamietam trzeba zdjac pasek rozrzadu (a raz zdjetego nie zaklada ponownie) Jak silnik jezdzi na Pb to robi sie to rzadko (90tys km?) a jak na lpg to cos ok 30tys km. To sa wszystko koszty! Bo sama szklanka to jakis koszt + pasek + wymiana i to wszysko raz do roku-poltora...


    Cytat Napisał User01 Zobacz post
    Czyli co panowie, zostaje mi tylko vectra?
    Ja bym unikal pod lpg silnikow bez kasacji luzu zaworowego (ew. szukal z kasacja na plytkach) i oczywiscie nowszych silnikow z bezposrednim wtryskiem paliwa.
    A vectra 1.8 z 120KM? Troche malo tej mocy jak na tak duze i ciezkie auto.

  2. #32
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    1.8 nie jest aż takim mułem jakby się mogło wydawać, trzeba się tylko nawachlować

  3. #33
    robertnet
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał krataja Zobacz post
    To, ze silnik ma zmienne fazy rozrzadu czy turbo nie stanowi problemu w zagazowaniu (jesli wybierze sie odpowiednia instalacje i gazownika)
    Natomiast oplowski 1.8 140KM to silnik o oznaczeniu Z18XER, ktory przede wszystkim nie ma automatycznej kasacji luzu zaworowego! Luz reguluje sie szklankami, do ktorych o ile dobrze pamietam trzeba zdjac pasek rozrzadu (a raz zdjetego nie zaklada ponownie) Jak silnik jezdzi na Pb to robi sie to rzadko (90tys km?) a jak na lpg to cos ok 30tys km. To sa wszystko koszty! Bo sama szklanka to jakis koszt + pasek + wymiana i to wszysko raz do roku-poltora... .
    Zgadza się, regulacja luzu to dobre kilkaset zł plus częsci.

    Zalezy co się oczekuje od auta- ja jeżdząc VC 122Km+gaz moge powiedzieć że myslałem ,że bedzie gorzej, a dynamika naprawde nie jest zła (jak na 1.8). Nie jest to muł, zaskoczy cię naprawdę.
    Do tego dochodzą tanie częsci w przypadku jakiejś naprawy,

  4. #34
    kubaa
    Gość

    Domyślnie

    a co Panowie mozecie powiedziec o Audi A4 B6? 2.0 i 20V 130KM. Sam zastanawiam sie nad zakupem takiego autka i zagazowaniu. Tylko nie wiem jak ten silnik to zniesie a pozatym czy to autko jest malo awaryjne? Pozdrawiam

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •