Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Corsa 1.3 cdti kopci na biało

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Skąd
    KrK
    Postów
    162
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Corsa 1.3 cdti kopci na biało

    Oglądałem ostatnio fajna corsę (bezwypadkowa, defekty estetyczne wnętrza do ogarnięcia). Auto świeżo sprowadzone. Nie ma żadnego dokumentu potwierdzającego stan techniczny czy przebieg. Wychodzę z założenia ze jak jest bezwypadkowe to zawsze można cos z tego zrobic ostatecznie wymienić silnik.

    Samochód bez problemu odpala ale pracuje nierówno. Po dodaniu lekko gazu juz lepiej. Pozostawiony na luzie troche kuleje ale nie przygasa. Pali sie check engine. Popracował na postoju ok. 5 min i zaczal okropnie kopcić na biało. Smród czegoś niedopalonego (paliwa albo oleju silnikowego). Dym wydobywał sie rownież spod maski, cieżko było zauważyć skąd jakby z okolic korka oleju. Kopcenie nagrane w linki poniżej. Po ok 10 min kopcił juz znacznie mniej. Jeździ wydaje sie normalnie ale chyba nie rozwija pełnej mocy (nie mam porównania bo z tym silnikiem nie jeździłem). Kojarzy cos co to moze byc? Auto nie zarejestrowane wiec do serwisu musiałbym zamawiać lawetę i sama diagnostyka kosztowałaby mnie z 500 zł jak nie lepiej.

    https://youtu.be/RMef_7KBdxs

    Jeżeli jest szansa ze to względnie niedroga usterka typu turbina, zapchany kat. Albo któryś wtrysk to kupiłbym ten samochód, gorzej jeśli trzeba by zwalać głowice

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    to na 90% płyn chłodniczy dostaje się do komory spalania, co pod korkiem jak zbiorniczek wyrównawczy?

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Skąd
    KrK
    Postów
    162
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Korki czyste, przejechalem z 3 km plynu nie ubylo

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Skąd
    KrK
    Postów
    162
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Pierwsze podejrzewalem upg. Czytam caly czas w necie i juz nie wiem. Moze byc upg bez masla w oleju (mikrouszkodzenia)

  5. #5
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ale uszkodzenie uszczelki pod głowica może przebiegać w kilku odmianach przecież.
    Może dostawać się płyn chłodniczy do kanałów olejowych, może dostawać się olej do kanałów chłodniczych, mogą również się mieszać ze sobą.
    W momencie jak olej będzie uciekał do płynu - nie ma mazi, więc i usterka jest inna niż na forach piszą.

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Kolor spalin typowo pod wode ale teraz masz np chlodniczeke oleju i egr te elementy tez mogą mieszać wodę
    Pierwsze z olejem i to nie pasuje tu a drugie ze spalinami

    Wiec tutaj głowica albo chlodniczka EGR moim zdaniem
    Te silniki jakoś super trwale nie sa wiec bez rozbierania raczej trudno to diagnozować, jak ena uwzględnia kupno drugiego silnika to co się martwić

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Skąd
    KrK
    Postów
    162
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Kupione bede sie teraz bawić w naprawę silnika. Patrząc na spokojnie nie wyglada to tak zle. Zrobiłem test chemiczny uszczelki i wyszło OK. Przeskanowałem obd z telefonu i pokazało błąd egr, wiec moze to wlasnie ta szczęśliwsza opcja. Kupiłem bo żonie sie bardzo spodobał ten samochód, poza tym nadwozie jest bezwypadkowe, sprawdziłem przebieg w ASo Opla i tez jest w porządku.

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat ponieważ mowa tu o UPG. Są testery, naczynko w kształcie powyginanej rurki i niebieski płyn reagujący na CO2, zmienia kolor na zielony lub żółty, chyba w zależności czy to diesel czy PB. Co sądzić gdy płyn nie zmienia koloru, nadal jest niebieski, ale zdecydowanie jaśniejszy? (samochód to punto 1.2 PB)

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Testery bardzo często się niestety mylą.
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •