Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Kombi/minivan - od 2003 r. - do 15000 zł (ew. + 1-2 tys.) - diesel/Pb pod LPG/Pb+LPG

  1. #1
    JulO
    Gość

    Lightbulb Kombi/minivan - od 2003 r. - do 15000 zł (ew. + 1-2 tys.) - diesel/Pb pod LPG/Pb+LPG

    Witam wszystkich,

    Z racji, że mój Tipek (Fiat Tipo 1.4 i.e. + LPG) ma swoje lata, to nadszedł czas i konieczność zmiany auta. Biorę oczywiście pod uwagę przyszłościowe pojawienie się potomstwa.
    Moje widełki (o ile są realne czyt. do spełnienia):
    - kwota: do 18000 (iso do 15000) (ew. + 1-3 tys.)
    - rok >= 2003; // jeżeli będzie rok czy dwa starsze to nie będzie jakaś ujma
    - kombi/minivan;
    - zasilanie: ON / Pb pod LPG / Pb + LPG;
    - duży bagażnik (by zmieścił się wózek z gondolą);
    - oszczędny w spalaniu ;
    - bezwypadkowy (chyba trywialne wymaganie);
    - w miarę bezproblemowy (oczywiście nie mam tu na myśli pierdółek eksploatacyjnych typu klocki).

    Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem jakoś źle nastawiony do Francuzów/Włochów bo jeżdżę 16 letnim Fiatem i złego słowa nie mogę powiedzieć.

    Rozważam kontakt ze specjalistami od sprowadzania aut z forum by mieć pewność dobrego zakupu, bo chciałbym pojeździć potencjalnym pojazdem chociaż 5 lat (kredyt mieszkaniowy sowicie uszczupla budżet).

    Czekam na Wasze propozycje, rady, ogólnie rzecz ujmując sensowne komentarze.

    Pozdrawiam,
    JulO
    Ostatnio edytowane przez JulO ; 03-11-11 o 08:13

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    W takiej cenie o coś sensownego będzie ciężko... Mogę Ci zaproponować "królową lawet"* Cenowo powinieneś się zmieścić



    *Renault Laguna - sami mamy takową i przez 4 lata żadnych lawet nie było stąd w cudzysłowiu dałem tą nazwę

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Witam
    Kolejny podobny temat i odpowiedź ta sama Xsara Picasso
    Sam mam rodzinę 2+2 i dopóki ostatni nie wyrośnie z wózka nie zmieniam na inny. Gondola wchodzi bez rozkładania, komplet mebli dziecięcych po wyjęciu tylnych siedzeń , łóżeczko dziecięce bez problemu, 10 worków zaprawy , listwy 3m itp.
    Silnik 1.8 pb r 2001 kupiłem jak miał 116tys , założyłem LPG teraz mam 141 tys , tylko leję i okresowe przeglądy + troszkę oleju ( ten typ tak ma)
    Bolączka - padająca kostka stacyjki , ale jest na to sposób z przekaźnikiem za 10 zł, opisy znajdziesz na forum
    Ja po zakupie wymieniałem: sondy lambda, rozrząd, końcówki drążków, łączniki stabilizatora, klocki ,kostke stacyjki ,elektromagnes w sprężarce klimy.
    Spalanie trasa 8,5l LPG , miasto 11-13 w korkach zimą.

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Mogę polecić jeszcze Mazdę Premacy ale w tym budżecie będzie to trochę starsze auto ale za to
    niezawodne i lubiące LPG ,ale żeby je założyć musi być fachowiec który ma pojecie jakie .
    Auto jest pojemne ,funkcjonalne,dzielone fotele na 3 z tylu w pełni wyjmowalne na prosta podłogę.
    Miałem (mam) 5lat i nigdy mnie nie zawiodła gdzie na same wakacje do Polski i po Polsce robimy około 5 tysięcy kilometrów.
    Silnik 1.8 1000km bardzo żwawy niema problemów z wyprzedzaniem itp.
    Pozdrawiam
    Marian
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  5. #5
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariianek Zobacz post
    Silnik 1.8 1000km bardzo żwawy niema problemów z wyprzedzaniem itp.
    z taką mocą to ja się nie dziwie że nie masz problemów z wyprzedzaniem. swoją drogą gdzie robią taki tuning?

  6. #6
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Można z powodzeniem na jedną-czwartą mili startować

  7. #7
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kara.kahn Zobacz post
    Można z powodzeniem na jedną-czwartą mili startować
    chyba, że zbędny lewarek zagraca ci bagażnik, wtedy czas będzie gorszy

    sorki za OT, ale nie mogłem się powstrzymać...

  8. #8
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie


  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    kurde sam dopiero zobaczyłem ,chodziło o 100 kucyków ale 1000 by się przydało tylko po co wtedy wyprzedzać jak można lecieć
    Pozdrawiam
    Marian
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  10. #10
    JulO
    Gość

    Domyślnie

    Po moim weekendowym przeglądzie wirtualnym aut (w międzyczasie troszkę zmieniła się kwota jaka będzie możliwa do wydania - zmiana w pierwszym poście) wytypowałem listę (która oczywiście będzie weryfikowana na żywo pod względem wygody, pakowności i jeszcze zapewne kilku elementów):
    - Opel Astra II kombi;
    - Peugeot 307 SW;
    - Fiat Stilo kombi;
    - Renault Megane II (w sumie jeszcze nie sprawdziłem czy kombi by się łapało);
    - Citroen Xsara Picasso (dzięki klamath);
    - Renault Scenic
    - Citroen C5 kombi.

    Więc najbliższe dni będą stały pod znakiem "przymiarek".
    Jeśli ktoś z Was ma chęć wyrażenia opinii na temat ww. aut to czekam i z góry dzięki.

    Pzdr,
    JulO
    Ostatnio edytowane przez JulO ; 03-11-11 o 09:51

  11. #11
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Pamiętaj , najważniejszy jest stan techniczny,a jak masz wybór zawsze kup auto większe . Dla mnie tylko Xsara ( 550l bagażnik ) lub Scenic II ( 430l )wchodziłyby w grę.
    Jeśli jednak jesteś w tej mniejszości co nie docenia zalet minivanów , pozostają kombiaki ale tu się nie wypowiem bo żadnego nie użytkowałem.

  12. #12
    JulO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał klamath Zobacz post
    Pamiętaj , najważniejszy jest stan techniczny,a jak masz wybór zawsze kup auto większe . Dla mnie tylko Xsara ( 550l bagażnik ) lub Scenic II ( 430l )wchodziłyby w grę.
    Jeśli jednak jesteś w tej mniejszości co nie docenia zalet minivanów , pozostają kombiaki ale tu się nie wypowiem bo żadnego nie użytkowałem.
    Nie zamierzam odrzucać/nie doceniać minivanów, bo niby dlaczego? To także wartościowe auta.
    BTW... klamath (pytanie także do pozostałych), na coś warto zwrócić szczególną uwagę przy takich minivanach (Xsara, Scenic)?
    A propos Scenica to próbować z II gen. czy trzymać się I gen.?

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Niektórzy piszą ,że jak raz wsiądziesz do minivana i spojrzysz na resztę z góry to już na zawsze pozostaniesz przy tym typie.
    Co do Scenica to wydaje mi się ,że II za 18tys wchodzi w grę ale tu pytaj Krisa.
    W xsarze warto sprawdzić czy tylna belka skrętna nie nadaje się do regeneracji ,koszt ok 700zł, czy kostka stacyjki była robiona ,czy dobrze działa nawiew ,klima, czy przednie zawieszenie nie puka, generalnie trzeba sprawdzić wszystko w zaufanym warsztacie.

  14. #14
    JulO
    Gość

    Domyślnie

    Odświeżę temat...

    Typy skłaniają się przy autach segmentu minivan, czyli:

    - Citroen Xsara Picasso;
    - Renault Scenic;
    - ew. coś jeszcze (będę wdzięczny za podpowiedzi).

    Kwota też trochę zmieniła się od pierwszego postu, bo aktualnie cena może dojść do 30000 zł przy dieslu i ok. 27000 przy Pb (by założyć LPG).

    I tu moje pytanie (m.in. do forumowych importerów): na jaki rocznik (realny) Xsary Picasso bądź też Scenica mogę liczyć (odpowiednio przy dieslu i Pb)?

    Jeśli pojawią się jeszcze inne propozycje minivanów to proszę także dopisywać rocznik.

    Pzdr,
    JulO

  15. #15
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Scenic II po FL 2006r w górę powinieneś kupić za około 30000 zł za ładne auto po lifcie to takie minimum. Jeżeli chodzi o diesla to najlepszym rozwiązaniem będzie 2.0 dci.
    Jeżeli chodzi o benzynę to jedynie 2.0 jest rozsądnym rozwiązaniem, 1.6 16V jest nieporozumieniem przy tej masie auta.

    Xsara Picasso z 2006/2007 r z silnikiem HDI również będzie osiągalna za podaną kwotę. Najlepiej abyś przymierzył się do jednego i drugiego. W scenicu jest trochę więcej "luzu" niż w xsarze.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •