Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: by rozum przemówił sercu... czy rady i sugestie mile widziane przy wyborze auta

  1. #1
    kadi
    Gość

    Domyślnie by rozum przemówił sercu... czy rady i sugestie mile widziane przy wyborze auta

    Witam serdecznie,

    Poszukuję następcy mojej obecnej, wiekowej już Ibizy TDi i jako fan audi B2 (wiadomo, idealizujemy wspomnienia) od lat kusi mnie wizja posiadania audi w quattro. Temat ogólnie przewałkowany, pojeździłem trochę A4 B5, ale że na znalezienie takowej, w szukanej wersji i w dobrym stanie, tracę nadzieję i chciałbym posłuchać uwag i rad innych.

    Mój budżet to 30k-35k (góra 40k)
    Poszukiwane auto to:
    1. Audi A4 B6 quattro 1.9 TDI.
    Kilka oglądałem, komentował nie będę (mieszkam obecnie w ostrowie wlkp. i co niektórzy opinie o okolicznych handlarzach mają pewnie wyrobioną). Jako że dobry stan (tak ważny zwłaszcza w przypadku quattro) jest dla mnie bardzo ważny, chciałbym rozszerzyć zakres o następujące auta:

    2. Audi A4 B6 quattro 1.8T (opcja gazu). Silnik podobno dobrze znany i mało problemowy. W miare ekonomiczny i radzi sobie z 4x4.
    3. Volvo S60 2.4 D5.

    Audi z napędem na jedną oś raczej mnie nie przekonuje (cena duża jak na ilość zalet).
    Benzyna kusi mnie swoją ciszą i nadzieją że "w benzynie" znajdzie się auto szczególnie godne uwagi.
    Volvo jest moją ostatnią myślą. Co prawda rower mi się tak łatwo nie zmieści to tego bagażnika,
    ale mam nadzieje że świetny silnik i bogate wyposażenie mi zrekompensuje brak 4x4.

    Z ogólnych uwag, to nie przepadam za drewnem i pełną skórą. Obawiając się o koszty (głównie z tego względu)
    wolę manualną skrzynię. I pewnie jak każdy, wolałbym jednak auto "lepiej" wyposażone.

    O guście nie dyskutujemy, ale z ust doświadczonych forumowiczów chciałbym usłyszeć czy w tej kwocie
    jest szansa znaleźć to co mnie interesuje i czy, na przykład, odpóścić 4x4 bo w tej cenie będę
    miał wypasione S60 z webasto i też polubię jazdę zimą...

    Nam na oku kilka ofert Volvo S60 z okolic Łodzi i Kępna, ale nie oglądałem ich jeszcze i wiem czy ma sens wklejanie ich z prośbą o opinie. Może po prostu będzie lepiej gdy powierzę znalezienie takowej komuś zaufanemu z tego forum.

    Dziękuję z góry za komentarze i odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Hmm...
    Myślę, że szybciej znajdziesz ładną A6 w quattro niż A4, bo w kombii częściej bywały, a chyba takowego szukasz?(wozisz rower).
    W tej gotówce może weź też pod uwagę np octavię 4x4?

    No i chyba najlepiej poszukiwać za granicą, jak sam nie możesz zleć naszym importerom, powinni coś dopomóc.Jest wtedy większa szansa że to pojeździ.
    Sam mam czasami chrapkę na AWD ale wtedy tylko manual , bo 4 łapy w automacie to takie podcięcie gałęzi na której się siedzi

  3. #3
    kadi
    Gość

    Domyślnie

    Z A6q problem taki, że jeśli diesel to tylko 2.5 V6. Odsprzedanie potem takiego do łatwych nie należy. Silnik uważany jest za kosztowny w eksploatacji.
    Poza tym wielka ta kolubryna, większa niż potrzebuje. Przy takich rozmiarach potrzebował bym pod maską jeszcze więcej (teraz mam 110KM na 1000kg masy ibizy).
    Początkowo chciałem tylko kombi, ale jak to przemyślałem i dopuściłem volvo, to sedan też będzie ok. Pal licho ten rower.
    Octavie mają silnik w poprzek, więc będzie to haldex (na sprzęgle) a nie torsen (stały mechaniczny) - to dla mnie wada, taka jak automat.
    Poza tym jeździłem taką octavią I w długie trasy (Francja) i przyznam szczerze, że to auto mi nie pasuje. Niewygodne dla mnie jest. Niby golf, ale golfem IV mi się nieporównywalnie lepiej jeździło.
    Zastanawiałem się jeszcze nad V70 bo są w 4x4, ale wszystkie D5 jakie widziałem były w automacie.

    Nietuzinkowe jest to volvo. Wszyscy chwalą D5. (nie wiem dlaczego audi wycofało się z silników 5-cio cylindrowych :/ ). Bagażnik malutki nawet w porównaniu do A4 sedan. Patrząc na ceny, moc i moment tego D5 oraz wyposażenie, jakoś mnie to volvo przyciąga do siebie. Myślę by odłożyć wymarzone quattro na później
    i spróbować volvo. Poza tym, więcej tego na rynku.
    Niestety w mojej okolicy nie ma aktualnie żadnego zarejestrowanego D5 do sprzedaży, którym bym mógł pojeździć i zobaczyć czy mi pasuje (czy ktoś mający S60 może mi powiedzieć czy narty 1.6m wchodzą do bagażnika bez składania siedzeń?).

    Pewnie tak to się skończy. Widziałem że "Pan Tomek" (nie mylić z agentem Tomkiem ) jest z dolnośląskiego. Czy PW takiego świeżego użytkownika dotrze do niego?

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Osobiście z tego wszystkiego dołożyłbym trochę i kupił BMW e90/e91 lub na drugim miejscu Volvo S60 właśnie D5.
    Jeśli jeździsz w góry to z napędem na tył będzie już mało przyjemnie i lepiej poszukać dłużej V70 z 4x4 lub BMW z x'em.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •