Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Inne Opel. Ford, Peugeot rocznik 2008 za 18000 zł na Pb. miasto < 50%

  1. #1
    andre71
    Gość

    Domyślnie Inne Opel. Ford, Peugeot rocznik 2008 za 18000 zł na Pb. miasto < 50%

    Jakie auto kupić 15-20k
    Rodzaj
    Inne
    Preferowana marka
    Opel. Ford, Peugeot
    Budżet na zakup auta:
    18000
    Preferowany rok produkcji:
    2008
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    8000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witajcie, powoli rozglądam się za jakimś hatchbackiem (5-drzwi). Pod uwagę biorę Astrę H, 308, Focusa i może Golfa V. Fakt, że te benzynowe motory z mocą około 100 KM palą pewnie 9-10 litrów w mieście jednak wydaje mi się, że na moje przebiegi lpg odpada, a diesel to będzie skarbonka.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Wiesz jeśli chodzi o spalanie w mieście to i 126p z dwoma cylindrami wciągał min. 6-7 litr/100km
    Tak więc teraz dobrze zakładasz cyt ; ..." że te benzynowe motory z mocą około 100 KM palą pewnie 9-10 litrów w mieście..." .
    Jeśli rocznie robisz ( jak piszesz ) ok. 8Tkm to w sumie bez sensu szukać oszczędności ( gaz / diesel ) no chyba ,że z ołówkiem w ręku każdy wydatek liczysz .
    W każdym bądź razie nie celuj w Golfa 5 min 2008r i 1.6 silnikiem 5d - do 18 Tzł bo sobie tylko napykasz biedy
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  3. #3
    andre71
    Gość

    Domyślnie

    Andrebar wiem, że w przypadku VW będą to starsze roczniki . W ogóle wydaje mi się, że najnowszy w tym przypadku będzie 308 bądź Focus. Przeczytałem sporo opinii o 1.6 HDi 90 KM (brak dwumasowego koła, FAP). Czy może ktoś wypowiedzieć się na temat awaryjności tej jednostki i ewentualnych kosztów serwisowania? Dostałem propozycję zakupu takiego auta dlatego pytam.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    1.6HDI 90KM jeden z lepszych diesli na rynku - mało awaryjny, tanie części eksploatacyjne, spalanie na poziomie 5-6l ON
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    andre71
    Gość

    Domyślnie

    Czyli nie muszę przygotowywać się na jakieś szczególnie duże wydatki w porównaniu do benzynowego silnika 1.6 w podanych modelach? Jaka byłaby dobra cena za 308 1.6 HDi z przebiegiem około 160-170 tys. km. Fakt, że wyposażenie nie powala (zwykła klima, bez ESP, bez alufelg), jednak 1 właściciel z salonu.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    "Dobra cena" to pojęcie względne .... dobra to taka za którą otrzymujesz towar godny polecenia i bez przekłamań .
    Zawsze jest coś za coś - czasem stan auta i udokumentowana jego historia jest więcej warta niż innego z lepszym wypasem bardziej lśniącym lakierem i wypicowanym wnętrzem ale bez owej historii .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    1.6 benzyna to THP lub VTi - silniki dość kiepskie w porównaniu do HDI - szczególnie konstrukcja od BMW czyli THP
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    andre71
    Gość

    Domyślnie

    Andrebar wiem, ze "dobra cena" jest pojęciem względnym jednak można zauważyć, że takie samo auto może kosztować 20 000 zł u jednego sprzedawcy, a inny chciałby 25 000 zł. Kwestia właściciela i jego podejścia. Dlatego chciałbym wiedzieć jaka wg. Was (osób które w tej branży już długo pracują) byłaby odpowiednia kwota za takie auto. Poza niezbyt bogatym wyposażeniem prawdopodobnie do wymiany są opony oraz rozrząd (w ASO za wymianę powiedzieli 1800 zł, więc podejrzewam, że poza ASO można zmieścić się w 1000 zł ).
    Tradelux czy ten HDi sprawdzi się w mieście? Wiem, że nie ma dwumasy i filtra cząstek jednak zawsze przy dieslu jest mowa o dłuższym nagrzewaniu silnika co nie wpływa dobrze na spalanie.

  9. #9
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Skup się na egzemplarzu a rozterki egzystencjalne typu PB vs ON zostaw w spokoju
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    1.6HDI 265tys km po miescie - zapchany EGR przy 220tys km i auto smiga dalej
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •