Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Temat: Nowy sedan w benzynie dla szefa

  1. #16
    Damian246810
    Gość

    Domyślnie

    gdyby szef mógł by naciągnąć trochę budżet wyrwał by skodę superb fajne auto z tyłu dużo miejsca z dość dynamicznym silnikiem tsi ale gorzej z prestiżem bo to jednak skoda

  2. #17
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tylko, ze te silniki benzynowe z turbo i kompresorem to porazka
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #18
    JulO
    Gość

    Domyślnie

    A ja strzelę też w coś włoskiego... Alfa 159

  4. #19
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Na nowe za mało kasy.

  5. #20
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał JulO Zobacz post
    A ja strzelę też w coś włoskiego... Alfa 159
    Nie w tej cenie, dlatego proponowalem "Julke"
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #21
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Tak czytam i czytam i dochodzę do wniosku , że warto z szefem pogadać i zamiast nowego z salonu kupić dwuletnie auto na pełną fakturę .Tutaj mógłbyś przed szefem zabłysnąć:-))) , Mondziak, Mazda 6 i chociażby wcześniej wspomniany Accord z 2008 automat 2,4 201 km 45 tyś km z polskiego salonu:-)))( tu akurat prywatna osoba w rozliczeniu zostawiła samochód).Czy ten nowy samochód z salonu to mus?

  7. #22
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odzew. Może się ktoś śmiać, ale mądre podpowiedzi naprowadzają mnie na jakiś kierunek ruzumowania.
    Jutro jak złapię szefa to z nim pogadam o tym aucie. Na razie twierdził, że musi być nowy. Pewność, gwarancja, zapach nowości i zdejmowanie folii z krzeseł. Gdyby to był samochód dla mnie, to nawet gdybym miał 80 tys. do wydania, to wolałbym kilkuletni, ale wyższej klasy. Ale kogoś nie chcę namawiać na używane, bo jak mu się coś po miesiącu spierniczy, to będę oczami świecił, a po co mi to. Premi za to i tak nie dostanę, a po co mam się narazić szefowi. A jak padnie nowy, to na gwarancji jedzie do serwisu.
    Muszę myśleć też o zabezpieczaniu własnej d...

  8. #23
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Tylko, ze te silniki benzynowe z turbo i kompresorem to porazka
    Nie bylbym pewien czy aż taka porażka. Do superba z benzynowych to tylko 1.8TSI pasuje. Na forum octavii chlopaki narzekali na ten silnik, gdyz do chyba polowy 2010 roku mial usterke fabryczna w postaci psujacego sie elementu napinajacego łańcuch rozrzadu. Wielu szczesliwcow pojechalo na diagnoze do ASO i mieli element wymieniony. Kilku natomiast było pechowcow, u ktorych skonczylo sie syfem w silniku i mieli przygody z ASO.
    Z tego co pamietam to glownym problemem bylo ze Skoda/VW nie chcieli sie przyznac do wady fabrycznj i nie zrobili generalnej akcji serwisowej (wtedy nawet Ci, ktorym skonczyla sie gwarancja nie mieliby problemow z wymiana polowy silnika na koszt ASO).
    Ale samego silnika ja bym nie skreslal. Dosyc oszczedny, dynamiczny, ma lancuch rozrzadu, 250Nm momentu od 1500 obr/min - zdobyl wiele nagrod za swoja konstrukcje. Ponadto jest dosyc popularny (cala grupa VAG). Poza ta dosyc istotna wpadka jakos nie slyszy sie wiecej o problemach z tym silnikiem.

    Natomiast Superb z 1.8TSI to koszt od 87tys w gore (pewnie jakis upusty etc). To chyba przekracza zakladany budzet...

    EDIT:
    dla potomnych, ktorzy byliby ciekawi o koszty utrzymania superba:
    "Jako ciekawostkę ze strony Skody znalazłem taki oto pliczek: http://www.skoda-auto.pl/pliki/getfi...owy_Superb.zip
    Jest to teoretyczne zestawienie kosztów jakie ponosi właściciel Superba w trakcie eksploatacji auta. W każdym przypadku przy silniku 1.8 TSI producent czyli Skoda zakłada, że do praktycznie 200k km temat rozrządu kosztuje nabywcę auta 0 PLN " źródło: http://www.superbclub.pl/viewtopic.p...t=438&start=45

  9. #24
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Porażka pod kątem awaryjności nie spalania. Osprzętu więcej niż w dieslu, do tego bardziej kosztownego.
    Jak nie wierzysz to poczytaj sobie fora użytkowników VW z Niemiec i to co im się dzieje z tymi silnikami.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #25
    Damian246810
    Gość

    Domyślnie

    jeśli chodzi o awaryjność to tak często siadają turbiny w tsi nawet 15 tyś km i złom ale serwis bynajmiej u nas wymienia za free w ramach gwarancji jest taki jeden superb co ma przypadłość 2.0 tdi że ciągle spieprza płyn chłodniczy wszystko wymienione i nie wiadomo z kąd wymiana rozrządu w tdi to koszt chyba 1000zł ogólnie obecne vw to nie to co kiedyś ich silniki to porażka mam porównanie np z citroenem c5 2.0 hdi 2004r mamy go od nowości 300kkm przebiegu i wszystko ładnie cyka a znajomy passatem b6 wykręcił 200kkm i mu się kapitalnie zaczeło wszystko psuć

  11. #26
    ...
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał macreli Zobacz post
    Poparłbym tutaj tradelux'a
    Jeśli nie spasuje to co on podał to dodałbym jeszcze:

    1) Hyundai Elantra - ostatnio widziałem ten model w salonie i zrobił na mnie spore wrażenie, do tego już podstawowe wyposażenie wymiata i cena przyzwoita
    http://otomoto.pl/hyundai-elantra-el...C20110529.html
    Elantra z linka nie jest w podstawowej wersji wyposażenie co nie zmienia faktu, że wersja comfort jest już wyposażona bardzo fajnie a w zakładanym budżecie można mieć już nawet najbogatszą wersję Style. Poza tym można się targować i często udaje się coś urwać z ceny w salonach Hyundaia.

    Myślę, że w tej cenie ciężko o tak wyposażone autko tych gabarytów i warto się nad Elantrą zastanowić.

  12. #27
    jacekwwa
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm, a nowy VW Jetta z 1.6 TDI? Strzała to nie jest, za to w miarę mało pali.

  13. #28
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    TDI odpada. Gość nie akceptujący silników wysokopreżnych (bo nie miał i nie wie co dobre). A poza tym 1.6 ma chyba zbyt krótką historię, żeby powiedzieć jak będzie się sprawował po kilku latach eksploatacji.

  14. #29
    jacekwwa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał inhalt Zobacz post
    TDI odpada. Gość nie akceptujący silników wysokopreżnych (bo nie miał i nie wie co dobre). A poza tym 1.6 ma chyba zbyt krótką historię, żeby powiedzieć jak będzie się sprawował po kilku latach eksploatacji.
    Sorki, za szybko przeczytałem temat.

    Może podstawowy Avensis ? 78 tys. a pewnie pod koniec roku/na początku przyszłego będzie ciut taniej z modeli z 2011

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •