Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Alufelgi w zimie?

  1. #1
    jasieek
    Gość

    Domyślnie Alufelgi w zimie?

    Witajcie,

    Czy na alufelgach mogę spokojnie jeździć zimą, czy też lepiej zainwestować w stalówki? Czytałem na necie różne opinie.

  2. #2
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    nigdy nie zmieniałem alusków na stalówki w zimę i nigdy nie miałem problemu. Ważna jest opona a to na czym ona jest naciągnięta to rzecz wtórna. Są podobno pogłoski, że mogą się łatwiej pogiąć na dziurach, ale mi się to nigdy nie zdarzyło a robię 100 tys. km rocznie, w zimę również :-). Stalówkę też można zniszczyć a i rdzewieć mogą szybciej od soli jak mają już jakieś obtarcia..moim zdaniem jak koszt zakupu nie nadwyręża twojego budżetu to sobie kup, łatwiej poprostu przełożyć całe koła niż przekładać oponę na felgę..chyba też i taniej u majstra...

  3. #3
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie wolałbym nie kupować, bo musiałem wyłożyć kasę na komplet letnich opon, a teraz jeszcze muszę kupić zimówki. Chyba zrobię jak Ty.

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    My już w Lalce 4 rok będziemy naginać na zimówkach naciągniętych na alu... I nic się nie dzieje

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja zmieniam całe koła, zimówki mam na stalówkach (ale to szczegół). Wiele razy słyszałem, że opony szybciej się niszczą przez częste zdejmowanie/zakładanie na felgę...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam na oddzielnych kołach, żeby zmieniać we własnym zakresie. Zawsze to trochę grosza w kieszeni i można uniknąć kolejek, gdy nagle spadnie śnieg.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Mam 2 kpl alu z oponami, więc zakładam całe koła. Jeśli kolega chce przyoszczędzić, to chyba najrozsądniej zakupić stalówki, chyba że masz dostęp do taniej zmiany, bo u mnie sobie liczą 15-20zł za koło więc jesień/wiosna i praktycznie masz felgi stalowe. Co do alusów-niestety tamtej zimy załatwiłem gdzieś na warszawskiej dziurze (chyba w okolicach Kobyłki w stronę Marek były takie kratery) bo 1 zaczęła mieć bicie, w tamtym tygodniu wyprostowana została, koszt 30zł (ale w lubelskim) +30 wyważenie wszystkich bo sprawdzili mi każdą.
    Ogólnie to nie zauważyłem by coś się złego działo z alusem w zimie, a mało nie jeżdzę (może nie tyle co Bartek ;p ) więc śmiało możesz zasuwać.

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jak chcesz kupić nowe alusy to nie ma problemu, tylko patrz na oznaczenie. Niektóre mają przeznaczenie na lato i rzeczywiście nie trawią soli - robią się wżery itp. natomiast większość może być stosowana również zimą i nic nie będzie się działo. Co do wytrzymałości - jeśli nie będzie to najtańsze, chińskie badziewie z jakiegoś ichniego miękkiego aluminium nie ma obawy, nic im się od większych zimowych dziur nie stanie - oczywiście w granicach rozsądku.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •