Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: C5 Break Exclusive, 2.0 16V (136 PS) LPG -- Oct/02

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Question C5 Break Exclusive, 2.0 16V (136 PS) LPG -- Oct/02




    Tutaj ryba stoi.


    Panowie,

    1. pierwsze pytanie — jak te 16V z gazem? Dogaduje się to?
    2. Czy po tych 350.000 km jest jeszcze szansa, że to wyjedzie poza obszar NL? []
    3. Opis jest lakoniczny - macie jakieś spostrzeżenia ze zdjęć?
    4. Czy lepsze takie Exclusive ale już pojeżdzone w gazie czy może Dynamique ale standard w 2.0 HDi i przebiegiem ~250-300 tkm?

    Zanim zadzwonię i się zacznę mierzyć z Holendrem po innemu języku, warto znajomej kobiecie takie coś proponować?

    Generalnie, gryźć to czy szukać dalej?
    Dała się namówić na C5. Potrzebuje pojemnego, taniego kombi.
    Z góry dzięki za wszelkie kubły zimnej wody bo ta biedna baba już kanapki robi, termos napełnia i się pyta czy zdąży jeszcze loki zrobić przed wyjazdem.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  2. #2
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    poczekaj jak trafi do PL, będzie miał 170 tys. km

    a wracając do tematu, wiesz, na odległość cieżko coś powiedzieć. jak ktoś normalnie serwisował auto, czytaj świece, kable, porządny olej to nie ma się czego obawiać. Sprzęgło, rozrząd (łańcuch?) i osprzęt może mieć już dość więc trzeba to zweryfikować bo można się w koszty wbić na dzień dobry...

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    (mały bump)

    Oglądałem dzisiaj dwie "igły" w lokalnym barłogu.
    Temat do pośmiania się w innym dziale. Może później znajdę wenę.
    Panowie, ktoś-coś-dorzuci? Od siebie?
    Wielka prośba w dalszym ciągu.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  4. #4
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    http://otomoto.pl/citroen-c5-C20514245.html

    http://otomoto.pl/citroen-c5-C20801306.html

    Ten pierwszy już trochę wisi. Ale to nic nie znaczy. Samochody z Salonu PL. Do ilu znajoma szuka auta??

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Silnik na pasku rozrządu, rozrząd 295zł na porządnych częściach (SKF,Ruville,Contitech),pompa wody od 115zł, kpl sprzęgła 340zł, zawieszenie z przodu stalowe z wybijanymi tulejami (koszt ok 50zł) i tylko 1 wahacz. Także części są tanie i o nie nie ma co się obawiać. Co do silnika...Nie ma co się czarować, że każde autko w dieslu czy gazie z tych lat będzie miało podobny nalot, a jak wiadomo nie takie staruszki śmigają całkiem sprawnie więc tego bym się nie obawiał. Jak silnik na zimnym nie wali na niebiesko dymem i pracuje jak silnik benzynowy a nie diesel to pobierać

    Diesel 2.2
    Rozrząd na pasku 445zł kpl (producenci Ci sami co w benie), pompa wody od 120, sprzęgło kpl 2000zł.

    Chyba gazior wyjdzie taniej w zestawieniu eksploatacji po jakimś czasie, do tego znaleźć speca od beny łatwiej niż od diesla no i jeśli ma być dla kobiety....chyba lepiej ben+G bo one tak nie za bardzo łapią co to znaczy schłodzić turbawkę czy nie dusić na zimnym albo nie mulić na 1200obr/min i nie dawać gazu od takich obrotów (szczególnie jesli dwumas jest).

    @Kris -widziałeś lub znasz sprzedawców czy tylko jako przykłady podałeś?
    Ostatnio edytowane przez carl23 ; 21-10-11 o 17:58

  6. #6
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Dałem jako przykłady. Czasami lepiej wyskoczyć gdzieś w Polskę po w miarę sensowne auto niż od razu pchać się do NL
    Z autem które zostało kupione w PL i od nowości użytkowane przez 1 właściciela jest dosyć małe ryzyko zrobienia sobie wycieczki. Oczywiście może nas ewidentnie okłamać przez tel. ale nie wyprze się słowami " Panie ja taki już kupiłem nic nie robiłem,a co było wcześniej to ja nie wiem" Citroen C5 jest dosyć ciężkim tematem handlowym, a w kombi prawie,że nie sprzedawalny za normalną uczciwą cenę więc polecam szukać "salonówek" bezpośrednio od właściciela i mocno dusić cenę.

    pathilner - pod nosem
    http://allegro.pl/citroen-c5-2-0-ben...869044441.html

    Trochę dalej: http://allegro.pl/citroen-c5-polecam-i1874119761.html
    Ostatnio edytowane przez Kris ; 21-10-11 o 18:20

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Trochę to dziwne bo jest to *****iście rodzinny samochód, wielki kufer, wygodny do jazdy, tani w zakupie, eksploatacja nie odbiega od innych marek, chyba że na plus...Chyba ludzie boją się zawieszenia i znaczka

  8. #8
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Ma być VW TDI i koniec kropka. Citroen/Peugeot/Renault-to gówno jedno wielkie Tak niestety myśli 80% klientów. Dla tych 20% to nawet lepiej bo nie wytłuczone młode i o niebo wygodniejsze auto można kupić za nie duże pieniądze.

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    ....Do ilu znajoma szuka auta??
    15.000,00 to jest kwota na "pakiet". (1.900-2.100 Euro za granicami do 2.0L)
    W tej cenie: zakup, sprowadzenie, opłaty i pierwsze czynności mechaniczno-obsługowe, czyli tam płyny, olej, filtry, jakieś ew. klocki lub opona)
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o diesle to chyba 2.0 HDI wychodzi sporo lepiej od tego 2.2 począwszy od spalania aż po awaryjność.

  11. #11
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PathLiner Zobacz post
    15.000,00 to jest kwota na "pakiet". (1.900-2.100 Euro za granicami do 2.0L)
    W tej cenie: zakup, sprowadzenie, opłaty i pierwsze czynności mechaniczno-obsługowe, czyli tam płyny, olej, filtry, jakieś ew. klocki lub opona)
    Kupując tą ze Szczecina np. za 11000 zł wymieniasz płyny filtry (500) zakładasz gaz(2000) rozrząd (500) inne (500)Cię 14500. Wydaje mi się,że nie głupio. Wskazana przez Ciebie C5 po sprowadzeniu wyjdzie jakieś 11000 zł + pakiet startowy. Dla mnie bez sensu.

    Carl23 mam silnik 2.2 HDI w Pugu 807 i jedynie po 200 tkm zmieniłem sprzęgło z kołem dwumasowym i usunołem FAP-a Turbo oryginalne,wtryski pompa oryginał.

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    ....2.0 HDI wychodzi sporo lepiej od tego 2.2
    Skończywszy na akcyzie

    Coraz bardziej krzywo widzę te sztuki z Polski. Obśmiałem się dzisiaj konkretnie. Nie było zamiarów kupna - jedynie chęć dokładniejszej przymiarki.
    Jedna sztuka to chlewnia zupełna, bez kawałka całego plastiku w środku, zadeptana i usyfiona jak furmanka. Udająca, że zrobiła "187Tkm" (powaga!) Bez grama ampera w instalacji.
    Druga z kolei zdrowo trzaśnięta przodem, z inną maską, reflektorem, szybami, odpryskami szpachli na błotnikach. Do tego doszła wyjącą turbiną i żyjąca własnym rozwięzłym życiem dwumasa. (Kobieta-Laik mnie aż się zapytała co to się tak "tłucze w środku"? ) Bynajmniej ta miała rzeczywisty przebieg - coś ok. 300Tkm. (w ogłoszeniu rzecz jasna ani wzmianki).
    Zachowana była też wizualnie DUUUŻO lepiej jak ten pierwszy szczur. Nie podaję linków, obie z Koszalina. W dieslu. Ciemny granat (SYFIARZ) i czerwona (konkret ulep i zgon mechaniczny).
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  13. #13
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego,że były to importy w cenie jaką trzeba zapłacić w DE czy NL za auto z przebiegiem 400tkm jeszcze je sprowadzić i opłacić.
    Co myślisz o tych co wrzuciłem??? Ta ze Szczecina wydaje się rozsądna Salon, I wł.

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    ...Co myślisz o tych co wrzuciłem??? Ta ze Szczecina wydaje się rozsądna...
    Gdybym to ja mógł decydować - poważnie bym rozważył tę propozycję.
    Przekazuję tę sztukę pod rozwagę zainteresowanej. Stosowne uwagi nie omieszkam dodać.
    Problem jedynie z ...jasnym wnętrzem. Kolorami. Stajlem. Czy się komponuje. No wiesz o czym ja mówię.
    Sprawy drugo-trzeciorzędne ale w babskiej logice pierwszoplanowe. Za mało tutaj miejsca żeby o tym dyskutować.
    Powalczę o nią ale mimo wszystko szukam dalej. (Ha! Wcale nie dużo tego jest!)
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •