Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Najmniej awaryjne duże kombi ewentualnie van, do 65.000zł

  1. #1
    MariuszM
    Gość

    Question Najmniej awaryjne duże kombi ewentualnie van, do 65.000zł

    Witam wszystkich.

    W najbliższej przyszłości planuje zakup dużego kombi lub ewentualnie vana. Kwota do 65000zł

    Priorytety:

    - bezawaryjny
    - diesel
    - automat
    - największy bagażnik i najbardziej przestronny.
    - najmłodszy

    Ostatnio myślę sobie nad czymś ze stajni Forda - Mondeo / S-max z silnikiem 2.0 diesel (140km)

    A może jest coś większego i lepszego o podobnych spalaniach ON?

    Zależy mi na tym aby paliło jak najmniej, ponieważ w wykonywanym zawodzie oprócz usługi mam płacone od przejechanego kilometra i wiadomo o co chodzi

  2. #2
    macreli
    Gość

    Domyślnie

    Moje propozycje [nie będę wspominał, że przy zakupie każdego auta trzeba uważać ]:

    1) Opel Signum z silnikiem 1.9 CDTI
    Mój kuzyn ma, bardzo sobie chwali konstrukcję. Zresztą, ten silnik jest nie do zajechania, ostatnio czekała go tylko wymiana jednego wtrysku, ale to pierwsza naprawa od 50tys. także tragedii nie ma. Zmieścisz się w kwocie z duuuuużym zapasem i zostanie Ci na ewentualne naprawy. Spokojnie do 40-45tys. kupisz dobry egzemplarz.
    np: http://otomoto.pl/opel-signum-opc-1-...C14548389.html

    2) Volvo V50
    No cóż, świetne opinie na wielu portalach branżowych. Co do wyglądu, kwestia subiektywna, jak dla mnie bardzo ładne kombi.
    I tutaj znowu, z zadbanym egzemplarzem raczej nie będzie problemów i ciągłych wizyt w serwisie.
    I również jak wyżej, zostanie trochę zapasu z budżetu.
    np. http://otomoto.pl/volvo-v50-sammum-a...C21105921.html
    Ostatnio edytowane przez macreli ; 19-10-11 o 20:39

  3. #3
    MariuszM
    Gość

    Domyślnie

    Oba te auta są jak dla mnie za ciasne Mam ponad 190cm wzrostu i 108kg wagi

    Jakość materiałów w nowych oplach w środku jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Chińskie zabawki są z lepszego plastiku

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Pomysł uważam za dobry, zarówno w Mondeo jak i S-maxie masz diesla od PSA - świetny silnik, mało awaryjny, względnie ekonomiczny - masa robi swoje. Spalanie w Mondku będziesz miał zdecydowanie i odczuwalnie niższe niż S, głównie wysoka buda + większa masa zwiększą zużycie wyraźnie.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Postów
    340
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Skoda Octavia Greenline.

  6. #6
    MariuszM
    Gość

    Domyślnie

    długo myślałem nad skodą ale octavia odpada bo i bagażnik i wnętrze nie jest imponujące. Pasował by superb ale ceny jak narazie zaporowe

  7. #7
    TomaszW
    Gość

    Domyślnie

    Też obstawiał bym Mondeo kombi albo S-Maxa, Zużycie paliwa wg mnie jest identyczne ( a wiem bo mam i 1 i 2 z 2.0 TDCI ) Mondeo jest szybsze, na autostradzie bez większego problemu w 4 osoby do 220 km/h się wskazówka unosiła, w S-Maxie dobicie pomiędzy 180-200 już jest cięższym zadaniem. Nie odczuwam żadnej różnicy w spalaniu podczas normalnej eksploatacji w cyklu miejskim + dojazd po trasie 30-50 km dziennie. Jedno i drugie w mieście 8 poza miastem 5,5 l. Gdybym miał zostawić jeden z samochodów, zostawił bym S-Maxa za ilość miejsca na fotelach z tyłu. Za 65 000 powinieneś kupić ładnego - bardzo dobrze wyposażonego z przebiegiem okolo 100 000 km z 2007-8 roku.

  8. #8
    MariuszM
    Gość

    Domyślnie

    W oko wpadł mi ten egzemplarz... szkoda, że manual ale jest ładny
    http://otomoto.pl/ford-s-max-titaniu...C20904937.html

    Ciężko znaleźć coś z dobrym wyposażeniem i z przebiegiem do 100kKm...

  9. #9
    TomaszW
    Gość

    Domyślnie

    Osobiście szukał bym z panoramą, samochód nabiera zupełnie innego wyrazu w środku. Jest w nim "jasno" i przestrzenniej. Ten jest za tani.

  10. #10
    MariuszM
    Gość

    Domyślnie

    Fajna sprawa ale u mnie odpada - będę na dachu często woził drabiny i podejrzewam, że spinka od pasów załatwiła by szybkę bardzo SZYBKO

    Wytłumaczcie mi proszę czy te silniki forda są od peugeota? To to samo co 2.0HDI?
    Ostatnio edytowane przez MariuszM ; 19-10-11 o 14:59

  11. #11
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Tak to są te same silniki, to w zasadzie hdi z innym logiem na osłonie. W Peugeotach i Cytrynach filtr cząstek stałych to fap - mokra odmiana z płynem, natomiast w Fordach masz inny typ filtra - dpf teoretycznie bezobsługowy, suchy, bez dodatku płynu. Tyle z różnic. Co do spalania oczywiście nie neguję słów poprzednika, niemniej mam w rodzinie Kuge 2.0 tdci a znajomy ma Mondeo IV i spalanie wychodzi mu zdecydowanie mniejsze, choć fakt że Kuga jest 4x4... przy prędkościach autostradowych różnica może przekroczyć 2l/100km. Zaznaczam, że porównanie jest dość obiektywne i w podobnych warunkach gdzie ewentualny styl jazdy nie przyniósł by aż takich różnic.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  12. #12
    macreli
    Gość

    Domyślnie

    C.D. wklejam tutaj, bo chyba autor nie zauważył

    3) Nowy Hyundai i30
    No cóż, o zaletach nowego auto nie trzeba opowiadać. Hyundai to już nie ta marka co 10 lat temu, sam jednym jeżdżę i
    niezwykle rzadko odwiedzam mechanika
    np. http://otomoto.pl/hyundai-i30-cw-1-6...C21042004.html

    4) Nowa Skoda Roomster
    O tym najmniej opowiem, ale spełnia Twoje wymagania. A Skody to całkiem dobre auta
    np. http://otomoto.pl/skoda-roomster-sty...C19795422.html

    5) Skoda Octavia, koniecznie z silnikiem 1.9

    To co przychodzi też na myśli to Passat ze skrzynią DSG, ale te silniki 2.0TDI to raczej awaryjna konstrukcja.
    słyszałem o problemach z pompą, a nawet pękających głowicach i to w całkiem nowych samochodach.

    Powodzenia w szukaniu!

  13. #13
    piratdread
    Gość

    Domyślnie

    Audi a4/a6.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał piratdread Zobacz post
    Audi a4/a6.
    Mialo byc najmniej awaryjne, a nie ladne z wygladu...

    Osobiscie zostalbym przy S-Maxie lub Mondeo (ze wskazaniem na to pierwsze).
    Do tego dolozyl jeszcze Volvo V70, Citroen C5 II, BMW 520d e61
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •