Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Trwały sedan.

  1. #1
    Kris5200
    Gość

    Domyślnie Trwały sedan.

    Witam. Poszukuję przestronnego, wygodnego i ciekawego sedana. Zależy mi na niezawodności i komforcie. Silnik nie musi być demonem mocy i prędkości. Cena jaką mogę przeznaczyć na auto to max 12 tysięcy z małym haczykiem. Nie będę robił nim dużo kilometrów ,a jazda to 70% miasto 30% trasa. Koniecznie Diesel.

  2. #2
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Do małych przebiegów głównie po mieście potrzebujesz przestronnej limuzyny w ropie? To się kłóci :|

    A wybór zależy głównie od jakiś preferencji, z segmentu D mamy:
    Audi A4
    BMW serii 3
    Citroën C5
    Daewoo Nubira
    Ford Mondeo
    Honda Accord
    Hyundai Sonata
    Mazda 626
    Mercedes-Benz klasy C
    Nissan Primera
    Opel Vectra
    Peugeot 406
    Renault Laguna
    Toyota Avensis

    A w jakim stanie kupisz taki będziesz miał, niezawodne to nie są nawet auta nowe. Auto segmentu D za 12 tysięcy będzie stare, a jak stare to zajeżdżone (zwłaszcza ropniak) i psujące się. Ciężko będzie coś znaleźć w dobrym stanie ale co zrobisz, trzeba szukać.

  3. #3
    0lek
    Gość

    Domyślnie

    ON drozeje, zaraz bedzie drozsza niz benzyna. Awaryjnosc diesla z przebiegiem 300k + bedzie dosc duza.
    Lepiej juz chyba zalozyc LPG i kupic jakis prosty benzynowy motor.
    Przy nieduzych przebiegach diesel jest mało opłacalny. Zwłaszcza do jazdy po miescie głównie.
    Ja przez ostatnie 2 lata zrobilem 35k (małym dieslem) z czego ok 80-90% trasa (srednio 30 km w jedną strone), czasem dluzsze wypady po kilkaset km i w sumie sie zastanawiam nad sensem diesla przy takim przebiegu...

  4. #4
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Pod "ciekawy" dodałbym jeszcze Lancie Kappę, Rovera 45. Usterkowość - tak jak wyżej - zależy od stanu konkretnego egzemplarza - kupisz dbany, pojeździsz.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    mitsubishi carisma?

  6. #6
    Kris5200
    Gość

    Domyślnie

    Kieruję się głównie oszczędnością. Bardzo trudno teraz znaleźć auto ,które podpasuję pod daną osobę w 100% co nie jest tajemnicą. Benzyny w gazie nie chcę ,a zwykły benzyniak oszczędny raczej nie będzie ,stąd celuję w diesle (i od diesla mam możliwość odliczenia vat :] ) Chyba ,że wiecie w 100% ze dany model w benzynie jest oszczędny i żywotny, wtedy jestem śmiało otwarty na propozycje, rozważę każdą :-) No i jak benzyna to już nie koniecznie coś dużego ,lecz dalej komfortowego.

  7. #7
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris5200 Zobacz post
    Witam. Poszukuję przestronnego, wygodnego i ciekawego sedana. Zależy mi na niezawodności i komforcie. Silnik nie musi być demonem mocy i prędkości. Cena jaką mogę przeznaczyć na auto to max 12 tysięcy z małym haczykiem. Nie będę robił nim dużo kilometrów ,a jazda to 70% miasto 30% trasa. Koniecznie Diesel.
    obawiam się, że na rynku aut używanych taka konfiguracja w połączeniu z bezproblemową eksploatacją nie występuje. Po za tym ja nie pchałbym się w diesla. Jeśli go kupisz to w mojej opinii będziesz przeklinał dzień zakupu.

  8. #8
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawe zestawienie: duży, wygodny, ropniak, niezawdony i ... tani. Takie rzeczy to tylko w ...
    Jeśli ktoś kupił duże auto z dieslem to nim jeździ. Gdy sprzedaje za 12 tys zł, to raczej samochód jest wyeksploatowany. Nie wiem na co liczysz, albo to jakaś prowokacja - co wydaje mi sie najbardziej prawdopodobne.

    Duży, diesel, komfortowy to jest MB W124. Tylko jak kupisz taki za 12 tys zł, to nie będzie niezawodny. A jak kupisz niezawodny, to zapłacisz dwa razy tyle albo lepiej. A i wówczas nie masz pewności, ze czasem coś nie padnie. Auto będzie miało pół milonna kilometrów.

    A poza tym klasa "dużych i wygodnych diesli" kosztuje ponad 100 tys zł. Jeśli chcesz kupić za 12 tys zł, to niezależnie od marki - ile lat musi mieć samochód? 12? 14? A wtedy jaki przebieg? 12 x 40 tys = 480 tys km. Tylko mi nie mów, że przebieg 40 tys km rocznie w duzym i wygodnym dieslu to jest niespotykanie dużo. Przecież gdy ktoś jeździ mało to raczej niezbyt często ma ochotę wywalić 100 zł na kupno samochodu komfortowego. Za komfort jest sens płacić gdy jest wykorzystywany.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Spokojnie Panowie, dla każdego wielkość to co innego dla niektórych duży jest lanos a dla innych Scania lub ford F200.

    Jeśli podejść rozsądnie do tematu to niekoniecznie musi być to prowokacja, a dlaczego?Ano dlatego, że w tych pieniądzach da się znaleźć dobrego dieselka jeśli ruszy się głową. Np takiego http://otomoto.pl/fiat-marea-C20634598.html może najurokliwszy sedan nie jest, ale za to można go znaleźć w dobrym stanie, nie po taxi, flocie czy innych badziewiach. Będzie miał ABS, klimę, szyby w prądzie,2 lub 4 poduchy, *****isty gruby welurek, jest przestronny w środku i najzwyczajniej w świecie wygodny.Jak do tego dodać blachę w ocynku, trwały silnik diesla i tanie części to robi nam się mała propaganda, jednak jakże realna i prawdziwa. Miałem maryśkę w kombiaku, zrobiłem nią prawie 80 tyś, na wyjazd za granicę auto było szykowane tak-myjnia+dolewka płynu do spryskiwaczy,teraz szukam pomału kombiaka lub vana i szczerze mówiąc na liście widnieje znowu maryśka z końca produkcji.

  10. #10
    Kris5200
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję Ci carl23 za "normalne" podejście do tematu ,a nie szukanie na siłę "prowokacji"... Ten Fiacik trafia na moją listę pożądanych aut :-) Jeśli jednak ktoś ma inne propozycję to niech śmiało podaje, jak mówiłem, jestem otwarty na wszystko. Wiem też ,że wielu propozycji spodziewać się jednak nie mogę.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Akurat nie wiem czy ten co podesłałem będzie godzien zakupu, podałem go jako przykład.W tej cenie jeszcze weź pod uwagę alfę 156 i peugeota 406, skup się bardziej na stanie technicznym, a nie na roczniku, czasami lepiej kupić 2 lata starszy a cieszyć się jazdą niż młodszą padaczkę. Nie bój się w dieslu realnych przebiegów typu okolice 300 tyś bo niemalże każdy będzie z nich miał tyle, z tym, że wskazywanie licznika może być zgoła inne ze względu na cofkę.

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Marea to dość dobra propozycja, może jeszcze Focus 1.8 tddi albo Nissan almera 2.0 diesel 75KM? Turbo w niej nie poleci, bo go nie ma Chciałbym napisać jeszcze parę słów, ale w zasadzie carpasja ujął temat tak, że mogę się tylko przyłączyć. Naprawdę za tą cenę będziesz miał jeśli nie mocno tłuczony to z przebiegiem około 400tys km... Zdecydowanie radzę odpuścić sobie diesla w tym budżecie.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Słuchajcie, a nawet jak ma 400 tyś to co??Co to oznacza?Proszę wytłumaczcie mi, bo ja szybciej bym wziął 400 tyś z Niemiec i serwisowany niż PL z połową tego nalotu. Jeśli auto będzie miało blachy w porządku, silnik sprawdzi przed zakupem (ciśnienie turbo i choćby próba przelewowa), zawieszenie na OSKP i auto będzie ogólnie zadbane to kolejną stówę śmiga bez większych problemów. Czy auto mające 200 tyś realnego przebiegu jeżdżone po mieście na krótkich odcinkach, ciągle odpalane/gaszone, wsiadane/wysiadane -będzie w lepszym stanie techn?Nie sądzę...Wg mnie w aucie powyżej 10 lat przebieg jest sprawą dalszoplanową a liczy się stan techniczny przede wszystkim. Zresztą szwagier bodajże andrebara ma mietka co ma z 650 tyś i śmiga aż miło, opisany też na tym forum-czyli co powinien już zezłomować?Sprintery na trasie Lublin-Wawa (i nie tylko,podaję jako przykład bo naocznie widziałem) mają grubo ponad bańkę i codziennie śmigają 2x ta trasę.

  14. #14
    macreli
    Gość

    Domyślnie

    Skoda Octavia (najlepiej popularne 1.9 = dużo części, mało skomplikowana konstrukcja)
    Swoją drogą bardzo doceniane auto w Polsce i dziwię się, że nie padła propozycja.
    Może będzie trzeba lekko naruszyć haczyk poza 12tys. i będzie to też początek produkcji, nie mniej jednak nie skreśla to tej opcji.
    Ojciec mojego przyjaciela miał właśnie Octavie poleasingową, kupił ją jak miała 3 lata, z rocznika 2001, sprzedał jakiś czas temu,
    klienci jeżdżą zawodoleni cały czas.
    Mimo, że jest mechanikiem w 11 letnim aucie nie były wymieniane amortyzatory, a auto pływało po drodze. Oczywiście nie tylko amorki mają na to wpływ, ale jednak nie było takiej potrzeby
    Z tego co mi wiadomo auto nigdy nie sprawiło poważnego problemu.
    Jeśli się zdecydujesz to weź pod uwagę, że często były to auta używane jako firmowe, flotowe itp. Niekoniecznie jest to minusem, ale skłania ku większej czujności.
    Jeśli trafisz na zadbany egzemplarz to zrobisz nim i 500tys. bezproblemowo.
    Przykładowe ogłoszenie, chyba nawet całkiem niezłe:
    http://moto.allegro.pl/skoda-octavia...876962778.html
    Pozdrawiam i powodzenia!

  15. #15
    Kris5200
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawe macie propozycję, narazie moja uwagę przykuła skodzina i fiacik. A co myślicie o mercedesie w202? w silnikach 2.0D/2.2D/2.5D ? ew 2.5TD?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •