Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Jaki - rodzinny, zrywny, trwały benzyniak - w granicach 18 000 PLN

  1. #1
    Weelkoo
    Gość

    Question Jaki - rodzinny, zrywny, trwały benzyniak - w granicach 18 000 PLN

    Witam!

    Piszę z prośbą o opinie / radę. Straciłem samochód i muszę znaleźć coś na miejsce poprzedniego, tzn. Hyundaia Lantry w wersji kombi z silnikiem 2.0. Niestety poprzedni samochód był na tyle wredny, że przez 5 lat i 75kkm wymagał dwóch napraw - alternatora i rozrusznika. Ponadto oferował sporo miejsca w środku (kosztem bagażnika, który był jednak wystarczający) i bardzo fajne osiągi. Stąd wybór / zakup nowego samochodu przyprawia mnie o ciarki (mając w pamięci wojaże za samochodem dla teścia w zeszłym roku) ale kolejno...

    Wymagania są następujące - samochód ma mieć sporo miejsca w środku (tak aby cztery dorosłe osoby wygodnie podróżowały na dłuższej trasie, w Lantrze było OK), najchętniej benzyna wolnossąca potrafiąca samochód rozpędzić do "100" w czasie ok. 9~10s, bagażnik w przypadku kombi od 400l w górę, w przypadku hatchbacka czy sedana - ok. 500l (w przypadku kombi - chętniej mniejszy bagażnik kosztem większej ilości miejsca dla pasażerów niż odwrotnie, jak np. w Octavii). Oczywiście mile widziana jak najmniejsza usterkowość i rozsądne ceny ew. serwisu. Rocznik optymalnie od 2002 roku w górę / przebieg najchętniej poniżej 150 000km. Do tego dochodzą dodatkowe setki wymogów żony, podaję tylko jeden jednak - nie dłuższy niż 4.7m. Budżet - najchętniej ~18 000PLN, dodatkowy 1 czy 2 tysiące niechętnie ale mogę wyłożyć.

    Wstępnie upatrzyłem sobie Mitsubishi Lancera 2.0 Sport kombi z silnikiem 4G63 (konstrukcję bliźniaczą miałem w Lantrze, a byłem z niej bardzo zadowolony zarówno pod względem osiągów jak i niskiej awaryjności). Pasuje mi silnik, rozmiary (ilość miejsca w środku), wygląd oraz wyposażenie ale jest jeden poważny minus, samochodów niestety nie ma zbyt dużo w Polsce, sam nie mam zaś wśród znajomych nikogo kto pomógł by mi sprowadzając jakąś zadbaną sztukę zza Odry (we Francji samochód praktycznie nie występuje, z DE zwożą zaś tylko VAG'i).

    Czy możecie polecić ew. jakąś godną alternatywę? Przyznaję - założyłem od razu, że dysponuję za małą kwotą na rozsądny/zadbany egzemplarz Mazdy 6 2.0 (wersja nadwozia dowolna, 3 poza zasięgiem finansowym na pewno) lub np. Vectry C 2.2 (a do tego jeszcze w wersji HB jedynie) - a może się mylę? Panów z Carpasji prosiłbym o ew. wypowiedź w tym temacie, bo zgodnie z opinią tu z Forum jak i forum MazdaSpeed to chyba najlepsze źródło tego informacji w przypadku Mazdy. Rozważam niechętnie jeszcze Mondeo MK3 (ponownie tylko hb, kombi za duży dla małżonki a sedan ma niewielki otwór załadunkowy; chyba silnik 2.0 - niechętnie bo są już dwa MK3 w najbliższej rodzinie - na tym samym parkingu - a poza tym nie jest dla mnie do końca przekonujący, ale wydaje się realną i sensowną alternatywną w takiej kwocie).

    Przyznaję, że rozważałem ponadto kiedyś Alfę 156 po FL z silnikiem 2.0JTS ale sytuacja się zmieniła i do tematu muszę podchodzić bardziej zdroworozsądkowo (choć nie ukrywam, że liczy się dla mnie również frajda z jazdy danym samochodem oraz aspekt wizualny, choć w mniejszym stopniu). Nie wnikając w szczegóły - odpada Renault, VW, Skoda i Seat.

    Co wybrać jako alternatywę? A może po prostu trzymać się Lancera i szukać? A może ktoś zna jakąś sprawdzoną sztukę, która jest lub będzie na sprzedaż?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi, podpowiedzi i rady!

  2. #2
    robertnet
    Gość

    Domyślnie

    Co do Vectry C 2.2 w benzynie to za ok 18.000 raczej nie ma szans na coś zadbanego, w dodatku ten silnik nie uchodzi za bezawaryjny.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Z Lancerem 2002 za 18 tys też pewnie będzie problem. Może Mazda 626, nie to co 6 ale też trwała i rodzinna. Alfa raczej mało miejsca w środku ale 4 osoby niekoszykarskiego wzrostu wejdą
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #4
    stecko88
    Gość

    Domyślnie

    Lancia Lybra 2.0 155KM benzyna za tą kwotę kupisz napewno zadbany egzemplarz który da duzą frajdę z jazdy

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Najrozsądniej będzie szukać Forda Mondeo MKIII...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał stecko88 Zobacz post
    Lancia Lybra 2.0 155KM benzyna za tą kwotę kupisz napewno zadbany egzemplarz który da duzą frajdę z jazdy
    Ale o niskiej awaryjności nie ma mowy

    Może avensis 2.0 ben?

  7. #7
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    na mazdę 6 niestety budżet jest zbyt niski. nawet na wersję 1.8 będzie za mało. 626 można poszukać, ale znaleźć zdrowy niezardzewiały egzemplarz jest dość ciężko a zadbane i porządną historią serwisową osiągają kosmiczne jak na polskie realia ceny. alfa z silnikiem 2.0 jts to kiepskie rozwiązanie, niestety w tych autach jedyny motor to 1.9 i 2.4 diesel, benzyny są bardzo kapryśne i przy stosunkowo niedużych przebiegach potrafią się poważnie popsuć. Nie znam cen lancerów w de musiałbym spojrzeć. generalnie sprowadzenie aut w zakładnym przez ciebie budżecie jest ciężkie. koszty opłat rejestracyjnych i podróży pochłaniają nie małą część budżetu. Poszukałbym na twoim miejscu krajowej avensis liftbacka 1.8 albo kup to samo co miałeś.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Ale o niskiej awaryjności nie ma mowy
    Wypluj te słowa. Stereotyp.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  9. #9
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    http://forum.vectraklub.pl/index.php...m-sport-2003r/

    prosze bardzo, sprzedaje klubowicz VKP

    jezdze Signumem, wsrodku miejsca tyle ze mozna biegac

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    Wypluj te słowa. Stereotyp.
    Czyżbyś miał?
    Taaa akurat. Silniki te są delikatne i wrażliwe na wszystko, jak nie ma wszystkiego na czas i odpowiedniej jakości to będzie przysparzał problemu na każdym kroku zaczynając od falowania, nie działąniu na niektóre cylindry etc etc. A w naszych warunkach znaleźć taki silnik zadbany to wiadomo jak to wygląda...W porównaniu do jtd to ta benzynka wypada mierno, nie piszę tu czasem o osiągach bo jest czym polecieć. Na temat pozostałych podzespołów to nie wiem jak to wygląda w lancii, jedno jest pewne-będzie wygodnie.
    Ogólnie to sądzę że realne jest znaleźć ładną za granicą, ale wtedy cenowo wyjdzie tak, że trzeba autku będzie dać dożywocie u nas.

    Dalej upieram się przy avensis, ewentualnie Primera P11 z końca produkcji 2.0 czy 1.8 oba udane.

  11. #11
    Weelkoo
    Gość

    Domyślnie

    oj, przyznam że za Signum się rozglądałem bo mi się podoba bardziej niż Vectra ale 3.0CDTi go skreśla niestety, diesel przy moim użytkowaniu się nie sprawdzi - zapewne 10~15kkm rocznie, z czego ponad połowa to krótkie trasy 5~10km - szkoda turbiny i nerwów, tym bardziej że oszczędność na paliwie przy takich trasach i takim przebiegu rocznym będzie nieznacząca przy 3.0CDTi. A szkoda, bo Signum odrzuciłem ze względu na to, że nawet dokładając do tych 20~21k nikła szansa na coś zadbanego jest chyba.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Czyżbyś miał?
    Taaa akurat. Silniki te są delikatne i wrażliwe na wszystko, jak nie ma wszystkiego na czas i odpowiedniej jakości to będzie przysparzał problemu na każdym kroku zaczynając od falowania, nie działąniu na niektóre cylindry etc etc. A w naszych warunkach znaleźć taki silnik zadbany to wiadomo jak to wygląda....
    Jest jedna w rodzinie i na razie odpukać śmiga aż miło. Poza tym jak byłem na zakupie Alfy to temat Lybry dość dobrze poznałem, bo tez mi chodziła po głowie. Silniki benzynowe to nie jedna rodzina 1.6 i 1.8 są oparte na bloku fiata, tym samym co silniki T.S. w Alfa Romeo i rzeczywiście średnio udane jednostki. Jednak 2.0 - to stara dobra 5 cylindrówka z Kappy (była też chyba w Fiatach Coupe) i z nią nie ma problemów (o ile oczywiście była w miarę dbana). Minus to spalanie ale ponoć dobrze znosi gaz.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  13. #13
    Weelkoo
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, a mając wybór - Alfa 156 SW 1.9 JTD 140KM (po FL) albo Mondeo MK3 (liftback lub kombi) w benzynie po pierwszym FL, który rozsądniejszy? Serce mi mówi 156 ale rozum podpowiada Mondeo (ze względu na koszta serwisu - nie dość, że diesel to do tego Alfa - EGR, dwumasa, rozrządy, zawieszenie). Który z tych samochodów łatwiej dostać w DE w dobrym stanie w cenie ok. 4000€ (czy to w ogóle realne)?

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Witam,
    Zastanów się nad na Vectrą 1,8 benzyna -mimo wszystko Signum ma tylko 365 litrów poj. bagażnika

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •