Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Mercedes A-Klasa automat benzyna 190, 1999 r., 148 tys.

  1. #1
    wujek
    Gość

    Domyślnie Mercedes A-Klasa automat benzyna 190, 1999 r., 148 tys.

    Witam!

    Jeśli dodaję post w złej kategorii, proszę o poprawienie mnie i z góry przepraszam. Wiem, że jest dział "Sprzedam", gdzie trzeba mieć 50 postów, ale tu bardziej chcę poprosić o krytyczne spojrzenie na ogłoszenie. Mam takie pytanie - od kilku miesięcy próbuję sprzedać A-Klasę 190 automat z 1999 r., z przebiegiem dość niskim, bo 148 tys. Na przebieg mam dokumentację z Niemiec do 2006 r. gdzie przebieg był 90tys. Potem sprowadzone przez poprzednią właścicielkę, a po 2 latach kupiłem ja, oboje używaliśmy tylko po mieście.

    http://allegro.pl/mercedes-a-klasa-w...869046689.html

    Ogłoszenie przerabiałem już tysiąc razy pod różnymi kątami, ale zainteresowania nie ma. Obniżam też regularnie cenę i coraz bardziej mnie to irytuje, bo jak na przebieg silnik i automat ta cena na tle innych na allegro naprawdę nie jest duża. Wymieniłem wahacze, klimę, mam nowe opony zimowe. Wizualnie nie jest idealnie, bo ma sporo rys i lekko przyrdzewiały tylny błotnik, ale to jest kwestia kosmetyki. No i nieklepane, bezwypadkowe. Czytałem na forum, jak się testuje automaty i moim zdaniem wszystko jest ok, toczy się na Drive, przerzuca w porządku biegi.

    Proszę o jakieś sensowne rady (tak, wiem, jaką sławę ma A-Klasa i że to samochód dla kobiet etc. etc.), bo człowiek z komisu chciał go kupić za 10 tys., co też mi dało do myślenia, że obecna cena nie jest za wysoka.

  2. #2
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    - automat zaniża wartość auta, kupując takie auto należy mieć świadomość, że będzie trudno sprzedać
    - ludzie nie lubią A klasy, bo wygląda jak Matiz, dla przeciętnego Kowalskiego to żaden "merol"
    - benzyna a panuje u nas kult ropniaka
    - cena nie jest atrakcyjna dla przeciętnego Nowaka, który zaczyna filtrowanie od najtańszych ofert
    - opis ogłoszenia mało atrakcyjny

    To wszystko razem sprawia, że i zainteresowanie żadne.

  3. #3
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    pierwszy problem to moim zdaniem silnik, ludzie szukający aklasy myślą, że nie bedzie ekonomiczny, mało z nich zdaje sobie sprawę, że taki motor istnieje i z reguły nawet nie zaglądają na twoje ogłosznie. wiem coś o tym bo 3 lata temu sprzedawałem aklasę z takim silnikiem. U mnie zainteresowanie i decyzję zakupową klienta spowodowała obecność panoramicznego dachu. drugi problem to kolor. gdybyś miał srebrny lub czarny auto pewnie dawno byś sprzedał.

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o sam opis to:
    "Stan techniczny auta jest świetny i przygotowany pod sprzedaż" - jeśli masz naprawdę dobre auto to usuń "przygotowany pod sprzedaż" to się wyklucza z pierwszym członem w naszych realiach. Jeśli auto jest w oryginalnym lakierze to też to napisz. Przykro stwierdzić, ale będzie Ci ciężko sprzedać takie auto - to nie jest zbyt chodliwy model.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    wujek
    Gość

    Domyślnie

    Z tym przygotowaniem pod sprzedaż, to fakt, nie zauważyłem. Dzięki za pozostałe uwagi, chociaż niewielkie mam tu pole manewru, w każdym razie dalsze obniżanie ceny moim zdaniem może mi wyjść tylko na gorsze, bo ludzie będą jeszcze dodatkowo podejrzliwi...

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    zrob tez normalne zdjecia od tylu i przodu auta centralnie i z bokow

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dokładnie, usuń z opisu "przygotowany pod sprzedaż", zrób lepsze zdjęcia poza komisem, bo póki co to wygląda na sprzedaż przez handlarza
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Dominiccc
    Gość

    Domyślnie

    podgrzewaną tylną szybę miał nawet fiat 126p, chyba nie warto o tym pisać

  9. #9
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    mialem A160 z 2000 (historia rozbitka w innymi dziale)

    Mysle ze nie warto pisac o zaletach automatu a lepiej napisac po prostu sprawna automatyczna skrzynia biegow wygodna na trasie jak i w miescie
    Wydaje mi sie tez ze dobrze byloby wymienic wyposazenie ale tak dokladniej
    - elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka boczne
    - klimatyzacja polautomatyczna z systemem szybkiego osuszania wnetrza
    - elektryczne wspomananie kierownicy
    - 4 PP, ESP, ABS, BAS

    Cos dokladniej moze, jak masz szufladki pod fotelami to tez pokaz i schowaj balagan z bagaznika pod podloge
    Dodaj ze masz np 2 kluczyki z pilotem plus jeden serwisowy.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •