Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Co mam zrobić?

  1. #1
    Sebik
    Gość

    Domyślnie Co mam zrobić?

    Sprzedałem auto handlarzowi, ponieważ miało uszkodzona przednia belkę(wozek,sanki)i masę innych rzeczy w związku z czym nie przeszedł przeglądu, handlarz powiedział, że auto pójdzie na pocięcie a dobre części na sprzedaż. Jednak wystawił samochód na allegro jako auto w stanie bardzo dobrym. Pytanie jak mam ostrzec ludzi aby nie kupili tego samochodu?

  2. #2
    jakubbi
    Gość

    Domyślnie

    Napisz tutaj co to za auto, w odpowiednim kąciku.

  3. #3
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Jak możesz - podaj numer VIN, numer rejestracyjny, masz jakieś zdjęcia z uszkodzenia? Wycenę rzeczoznawcy?

  4. #4
    Sebik
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie chciałem wrzucić ale stwierdziłem, że poczekam i spytam się Was co zrobić, bo chodzi o to też, że samochód jest stary i sprzedany przez nas dużo poniżej wartości rynkowej. Wystawiony też jest nieco poniżej wartości rynkowej i raczej takiego samochodu nikt nie będzie za bardzo sprawdzał. Zadzwoniłem do tego handlarza, udając interesanta, szczególnie zainteresowanego stanem podwozia i tak pięknie mówił jakie to tam wszystko jest cacy, aż mu wypaliłem, że ja lepiej wiem w jakim stanie jest tam wszystko, bo 3 dni temu go ode mnie kupił.No a kupił ode mnie w piątek a wczoraj było wystawione ogłoszenie, raczej wątpię by dokonał naprawy belki. Zdjęć nie mam, prosto od diagnosty zadzwoniliśmy pod pierwsze lepsze telefony z gazety, aby zabrali wóz.


    Edit: Tak myślę czy nie można by było jakoś odstąpić od umowy kupna-sprzedaży? Chociaż już sprzedaż została zgłoszona w ubezpieczalni i wydziale komunikacji.
    Ostatnio edytowane przez Sebik ; 10-10-11 o 16:32

  5. #5
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Rozumiem że chcesz ostrzec przyszłego nabywce,,,,ale nie rozumiem dlaczego chcesz odstąpić od umowy kupna-sprzedaży.?? Coś tu nie pasuje.....

  6. #6
    Sebik
    Gość

    Domyślnie

    Tak sobie tylko myślę, jak bym odstąpił o ile w ogóle jest taka możliwość, aby tak zrobić i nie oddawał już żadnemu handlarzowi tylko oddał na złom.No a macie może jakiś pomysł, aby poinformować wcześniej kupujących? Niby to już nie powinna być moja broszka wszystko od mojej strony było zrobione zgodnie z prawem. Nie wiem sam co o tym myśleć, w końcu facet sprzedaje auto bez przeglądu więc i tak czy siak ktoś będzie musiał ten przegląd zrobić a wtedy się wyda, że belka uszkodzona. No chyba, że samochód kupi kolejny handlarz, który już faktycznie sprzeda samochód na części.

  7. #7
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    A jaki problem załatwić pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym? Żaden. 50zł na flaszkę i masz. A handlarze swoje układy mają.
    Co z tego, że uszkodzona belka? Jedna rzecz jest ważna - CENA. A wszyscy wiedzą, że Cena Cyni Cuda.
    Nie rozumiem, w czym problem, że sprzedałeś handlarzowi, skoro wszystko było zgodnie z prawem. Może moralnie masz kaca, ale teraz raczej musztarda po obiedzie.
    Możesz tu podać dane pojazdu, nr rej., VIN i jakieś info dodatkowe albo nawet link do ogłoszenia, o ile jest w sieci. To chyba jedyna forma ostrzeżenia.

  8. #8
    Sebik
    Gość

    Domyślnie

    No mam moralnego kaca, bo facet mnie okłamał, że samochód idzie na części, a sprzedaje w całości. No ale na to, że samochód miał iść na części nie mam papierów, po prostu zwykła umowa kupna-sprzedaży.

    Tu link do aukcji : http://moto.allegro.pl/zdrowy-seat-d...866906718.html

  9. #9
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Miałbyś pewność, gdybyś zezłomował. W ręku papier i czystość umysłu.
    Jak dla mnie Twoja postawa, czyli ostrzeżenie, jest jak najbardziej w porządku.
    Dziękuję, że wkleiłeś link

  10. #10
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebik Zobacz post
    No mam moralnego kaca, bo facet mnie okłamał, że samochód idzie na części, a sprzedaje w całości. No ale na to, że samochód miał iść na części nie mam papierów, po prostu zwykła umowa kupna-sprzedaży.

    Tu link do aukcji : http://moto.allegro.pl/zdrowy-seat-d...866906718.html
    a zdjęcie przed naprawa masz?
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 11-10-11 o 14:04

  11. #11
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Jak dobrze rozumiem auto nie było zewnętrznie uszkodzone. Po prostu pordzewiało od podwozia. Dlatego nie dostał przeglądu.

  12. #12
    Sebik
    Gość

    Domyślnie

    Niestety ale temat, chyba do zamknięcia. Właśnie się dowiedziałem, ze auto już ktoś kupił.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •