Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Kombi Ford, Opel rocznik 2005 za 13-15 zł na Pb+LPG. trasa > 50%

  1. #1
    Matixs
    Gość

    Domyślnie Kombi Ford, Opel rocznik 2005 za 13-15 zł na Pb+LPG. trasa > 50%

    Jakie auto kupić 10-15k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    Ford, Opel
    Budżet na zakup auta:
    13-15
    Preferowany rok produkcji:
    2005
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg:
    15000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2-3
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    Bez znaczenia
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Cześć. Powoli rozglądamy się za nowym samochodem jeśli uda sprzedać się obecny. Ja mam za zadanie sprzedać obecny samochód i znaleźć nowy, a głównym użytkownikiem samochodu będzie moja mama.
    Szukam nie dużego kombi bo czasami zdarza się coś przewieźć. No i generalnie jak do tej pory auta jakie bierzemy pod uwagę to Ford Focus MK2 oraz Opel Astra H. Czytałem już trochę o tych samochodach, ale chciałbym jeszcze zasięgnąć opinii u Was jaki silnik jest wart uwagi i na co zwracać uwagę.
    Zaznaczyłem LPG, ale z tego co się orientuję Focusa z gazem ciężko znaleźć i "podobno" słabo znosi gaz. W Astrze częściej można spotkać zagazowany egzemplarz, ale z tym też nie jest tak dobrze. Więc bierzemy pod uwagę również diesla.
    Co o tym myślicie? Moglibyście napisać który samochód lepiej wybrać?
    I chciałbym uprzedzić propozycję że nie bierzemy pod uwagę żadnego Francuza.

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jak odrzucasz francuzy to niestety musisz pogodzić się że te 12 letnie podane modele będą już raczej miały w jakimś stopniu korozję bo w ich przypadku jest bardziej normą niż przypadkiem
    Co do silników benzynowych to lepiej odrzucić z góry podstawowe 1.4 bo są zbyt słabe do kompaktów a zwłaszcza z nadwoziem kombi. W obydwu modelach jest spory wybór 1.6, rzadziej trafiają się i są droższe 1.8 oraz Focusy 2.0, bo przy podanych założeniach drogie i nieczęste Astry H z 2.0 Turbo można raczej wogóle pominąć
    Odnośnie diesli to popularność tych modeli wysokoprężnych we flotach powoduje ich znaczną nadpodaż rynkową i sporo niższe ceny w porównaniu do benzyniaków no ale niestety przeważnie też ich stan pozostawia wiele do życzenia

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W tym budżecie nie kupisz ładnego i zadbanego benzyniaka z w/w Za 15 jeszcze, jeszcze, z początku produkcji 2004-2005.
    Focus Mk2 dobrze znosi gaz - szczególnie 1.8 i 2.0
    W tym budżecie możesz jeszcze szukać starego A4 B5FL 1.8T lub Passata B5FL też 1.8T
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    Matixs
    Gość

    Domyślnie

    Niestety mam tego świadomość że ciężko będzie znaleźć coś zadbanego, ale jeśli samochód będzie serwisowany to nie powinno być tak źle. Najmniejszych silników nie bierzemy w ogóle pod uwagę bo tak jak powiedziałeś do takiego samochodu są za słabe.
    Odrzucam francuzy ponieważ teraz mamy Megane II i nie wiem do końca czy tylko nasz egzemplarz tak ma czy wszystkie, ale przez prawie 3 lata użytkowania zdarzyło się parę irytujących problemów elektrycznych, a skrzypienie plastików na każdej nie równości jest bardzo wkurzające.
    Co do Astry to znalazłem w swoim mieście taki egzemplarz: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...-ID6yQaSN.html
    Ale niestety do sprzedania jest teraz, a zanim sprzedamy obecny samochód to pewnie go już nie będzie.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Renault Megan - przez Meganki i Scenicki ludzie zrazaja siebdo francuzow
    Peugeot 307SW polift tez bedzie udany - bardzo dobry silnik 2.0 i dobrze znosi LPG. Czapaja lub bartek28 z forum ma czesto takie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Matixs
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo możliwe że tak jest no, ale trudno. Co do Peugeota to sąsiad ma, więc trochę nie bardzo
    Generalnie to jest samochód dla mojej mamy bo gdybym ja coś kupował to wolałbym właśnie kupić coś starszego typu Passat B5 FL, A6 C5, A4 B5, ale ona chce coś z 2005-2007r. No i generalnie najbardziej odpowiadają Astra i Focus.
    Warto rozważać zakup diesla w tych pieniądzach?
    Szkoda że Volvo V50 nie jest w tym przedziale cenowym bo właśnie ten samochód podoba nam się najbardziej.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Powiedz mamie, że im nowsze tym gorsze, bo projektują księgowi
    V50 to niestety wydatek w ok. 18tys zł i rocznik 2004-2005
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Kup historię i stan egzemplarza a nie markę. Subiektywnie - w Fordzie też będzie wszystko skrzypiało, jest również słabiej wygłuszony niż Opel.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  9. #9
    Matixs
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Powiedz mamie, że im nowsze tym gorsze, bo projektują księgowi
    V50 to niestety wydatek w ok. 18tys zł i rocznik 2004-2005
    Właśnie o tym wiem że zadbany egzemplarz to wydatek ok. 20tyś, ale volvo jest bez porównania jak dla mnie do Astry czy Focusa. Miałem okazję przejechać się V50 z silnikiem 2.0D i bardzo spodobał mi się ten samochód.

    Jakoob Rozumiem to. Generalnie na tą chwilę musimy sprzedać obecny samochód, a później prawdopodobnie będziemy szukać Astry. Bo to chyba moim zdaniem jest najlepszy kompromis między nie duży wydatkiem, a całkiem dobrym samochodem.
    Jeśli chodzi o diesla w Astrze to lepszy będzie 1.7 czy 1.9. Oczywiście najlepiej gdyby trafiło się coś w gazie, ale pewnie tak nie będzie.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •