Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 40

Temat: Kosmetyka Samochodowa - Jak prawidłowo dbać o stan wizualny samochodu

  1. #16
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Testowałem już chyba wszystko i z kosmetyków niskobudżetowych polecam Sonaxa - Duży wybór i dość dobre kosmetyki,a z droższych NIELSEN-a MEGS-a (kosmetyki do wnętrza i zabezpieczania lakieru) Meguiars według mnie nie sprawdza się w polerowaniu maszynowym ale o tym nie pisałem bo i po co???. Oczywiście jest dużo lepszych kosmetyków jak np: POORBOY'S ale kogo to tak naprawdę zainteresuje?? Staram się opisywać proste i skuteczne metody z użycie TANICH ogólnie dostępnych kosmetyków,a o Meguiarsie wspominam tak po prostu jak ktoś jednak chciał by czegoś więcej. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany woskami,politurami i innymi kosmetykami z "wyższej półki" to proszę pisać na PW chętnie doradzę

  2. #17
    Andre
    Gość

    Domyślnie

    Zymola też testowałeś ?

  3. #18
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Stosowałem ale nie każdy produkt. Jest strasznie drogi i ciężko go dostać (w Łodzi) nie spotkałem. Miałem zestaw wosków tej firmy i byłem bardzo zadowolony z efektu. Cena niestety powala na kolana ....
    Za małe opakowania (można by powiedzieć próbki) zapłaciłem z wysyłką prawie 550 zł.(taki mały prezent sobie zrobiłem)
    Generalnie do zabezpieczania lakieru używam Meguiars-a dla mnie wysoka jakość w przystępnej cenie. Inna para kaloszy jeżeli chodzi o korektę lakieru. Meg-s zostaje w tyle przy Menzernie, Scholl-u czy 3 M

    P.S
    Dla mojego dobrego kolegi chore jest,że mam całą szawkę kosmetyków do samochodu,że potrafię kupić małą puszkę wosku za 100 zł,a dla mnie nie zrozumiałe jest jak można 2 godziny łazić po sklepie zoologicznym i oglądać robaki,a później całą niedzielę siedzieć bez słowa i cieszyć się z małej płotki

    Każdy ma swoje "zboczenia"

  4. #19
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Z takich w cenie powiedzmy do 50zł za buteleczkę 500ml mogę polecić kosmetyki firmy CarPlan, zwłaszcza wosk i pastę - mleczko polerskie (nie ścierające). Używam i jestem zadowolony.

    Oprócz tego zapytam jeszcze jak z usuwaniem owadów z maski, lusterek, zderzaków itp. Próbowałem już kilku tańszych specyfików dostępnych na stacjach, jest trochę lepiej niż bez nich, natomiast nie idealnie, co zrozumiałe chociażby ze względu na niską cenę. Czy poleci ktoś preparat, najlepiej w sprayu i powie z ręką na sercu, że owady schodzą super, wręcz same spływają?
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #20
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Postów
    340
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    AutoGlym Bumber care - nie ma lepszego środka na czarne, nielakierowane plastiki, mega wydajny (1,5 roku temu kupiłem butelkę i jeszcze mam 20%).

  6. #21
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Jak długo utrzymywał się u Ciebie??? Mi bardzo szybko zlazł

  7. #22
    Użytkownik Avatar Camelus
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WRO
    Postów
    71
    Podziękowano Thanks Given 
    66
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Widzę, że się temat rozwija - w takim razie co polecicie na korektę niewielkich rysek na lakierze. Ktoś mi niedawno chyba drabiną po karoserii (dokładnie ten kawałek między dachem a drzwiami) przejechał i zostały dwa wgięcia oraz kilka rysek - część z nich jest niemal niewidoczna, ale ze 2-3 przydałoby się skorygować.
    Kupiłem białe Kizashi - i co mi zrobicie?

  8. #23
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Postów
    340
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Jak długo utrzymywał się u Ciebie??? Mi bardzo szybko zlazł
    Trzyma się całkiem dobrze - ale akurat dość regularnie go używam, jest dobry także do plastików w komorze silnika.

  9. #24
    Andre
    Gość

    Domyślnie

    Camelus jeśli chcesz je spolerować ręcznie to Ultimate Compound. Możesz też użyć Autoglym SRP lub innego podobnego produktu. Z nowych to Auto Finesse Tripple.
    Co do Bumper Care ja byłem zadowolony bo trzymał się dość długo na aucie które widziało tylko proszek na bezdotyku.

  10. #25
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Panowie jak grzyby po deszczu wyrastają ekologiczne myjnie parowe - jakie jest wasze zdanie na ich temat , powiem szczerze że dałem ostatnio na spróbowanie moją Vectre i na zewnątrz była naprawdę fajnie umyta , chyba że sam sobie to wmówiłem :-).
    Dodatkowo proszę o poradę - jaki środek do przywrócenia świetności plastików wewnątrz auta polecacie - mam prawie 30 letnie BMW , plastiki w środku nie są poniszczone ale ich wiek sprawił że nie wyglądają już najlepiej i chciał bym przywrócić im wygląd zbliżony do nowego ??.
    Pozdrawiam.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  11. #26
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Po roku regularnego mycia "parą" lakier będzie wyglądał jak po papierze ściernym... Zauważ,że para częściowo zmiękcza brud,a reszta przyjmowana jest na mikrofibrę.

    Każdy środek do plastików odświeży je na krótki czas. Do trwałego przywrócenia wyglądu możesz użyć opalarki, później na to jakiś dresing.

  12. #27
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ciekawy patent z tą opalarką :-) Kris a jaki środek polecasz do "wykończenia" dresing-u ????
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  13. #28
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnio firma z którą współpracuję wprowadziła do produkcji środek do zabezpieczenia elementów plastikowych o nazwie MAMUT COCPIT.
    Daje delikatny połysk (efekt satyny). Wcześniej używałem niemieckiego Perloplastu - w mojej opinii biję na głowę konkurencję.W PL już nie osiągalny w DE udało mi się go kupić za jakieś 7e na stacji.

  14. #29
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Opalarki?W jaki sposób-podgrzać plastik i polerka czy jak?

    Kolejna sprawa-Panowie a czym i jak usunąć przyklejone kawałki asfaltu do lakieru?Żonie naprzylepiało się na całej długości drzwi (gdzieś na remontach) no i myjka nie ściągnęła tego, jak wziąłem paluchem to dość mocno przyklejone i ch..o wygląda na złotej, poobijanej strzale żony

  15. #30
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Takim sposobem 'opalają' plastiki:
    http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-...omoca-opalarki
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •