Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: Auto-komis autostrada - zna ktoś?

  1. #1
    a5421188
    Gość

    Domyślnie Auto-komis autostrada - zna ktoś?

    http://autostrada.otomoto.pl/

    Wg opisu na każde auto udzielają rocznej pisemnej gwarancji co jest nie ukrywam dość zachęcające. Pytanie tylko jak to wygląda w praktyce

    Czy ktoś z Was miał do czynienia, słyszał coś, bądź zna ten komis i może coś o tym powiedzieć?

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    98% aut w tym komisie nie przekracza magicznej bariery 200tys km normalnie niezle dojscia maja
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 28-09-11 o 10:43

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Patrząc po niektórych ofertach to też lubią patrzeć przez różowe okulary. Podaję przykład:

    http://autostrada.otomoto.pl/renault...C20785744.html
    - auto z 2001 roku (napis na klapie Renault tylko w 2001 był montowany, licznik z 2001, klimatronik z 2001 roku - to tylko wyłapie osoba, która orientuje się w modelu) ale dopiero na samym końcu opisane, że RP to 2001... kombinują,
    - ma 6 poduszek powietrznych (czyli 8 znaczków air bag - bo dwa znaczki przychodzą na jedną kurtynę ),
    - co do ESP to nie jestem w stanie stwierdzić bo nie ma zdjęcia zrobionego od strony drzwi kierowcy,
    - "elektryczna regulacja wysokości świateł przód" (powinno być autopoziomowanie skoro ma xenony ),
    - wersja wyposażenia Authentique - najbiedniejsza w ofercie ale trochę doposażona.

    http://autostrada.otomoto.pl/renault...C20217501.html
    - "4 x poduszka powietrzna (AIR BAG)" (czyżby dwie ktoś już wypalił? ).
    - "podgrzewana przednia szyba" (w żadnej jeszcze tego nie widziałem, jest tylko osuszacz i się go włącza w panelu klimatronika).
    - brak sensoru deszczu (o sensor zmierzchu się nie wypowiadam bo tego nie mam i nie wiem jak to wygląda),

  4. #4
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Może winni zmienić nazwę swego przedsiębiorstwa na "Magia i Czary" tudzież "Przebieg do ustalenia"

  5. #5
    pr24
    Gość

    Domyślnie

    Roczna pisemna gwarancja to tylko sam sobie robisz kuku - polecam artykuł http://www.auto-swiat.pl/1-10-najcze...kaja-jelenia/5

  6. #6
    a5421188
    Gość

    Domyślnie

    Przejrzałem ten artykuł - na czytanie całego dziś nie mam czasu ale nic tam nie znalazłem o gwarancji pisemnej oferowanej przez komis. Jeśli na piśmie zapewnią, że naprawią auto w ciągu roku i podpiszą się pod tym to nie mogę się przecież od tego odwołać bo takiej (ewentualnej) sprawy w sądzie nie wygrają. Pytanie tylko jakie warunki ma taka gwarancja bo może być tak, że warunki postawione w niej są takie, że i tak nie opłaca się z niej korzystać...

    Druga rzecz - wiecie może ile może kosztować dokładne sprzwdzenie auta w serwisie i czy w każdym wynik takiego sprawdzania dostajemy na piśmie i serwis się pod tym podpisuje - to ważne bo później w razie gdyby coś zataili bo np. są znajomymi jakiegoś komisu w pobliżu to można byłoby się z takim serwisem sądzić by wypłacili odszkodowanie

  7. #7
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Z każdego serwisu autoryzowanego po przeglądzie dostajesz jedynie kartkę z wypisanymi rzeczami do wymiany.Jeżeli wszystko jest sprawne to przynajmniej moim klientom nigdy nie udało się wyciągnąć żadnego pisma. Z reguły kończy się to słowami "Wszystko jest sprawne nie stwierdziliśmy rzeczy do NATYCHMIASTOWEJ wymiany". Wystawiana była faktura i wsio. Nikt nie napiszę Ci,że auto jest SUPER IGŁA i będziesz 10 lat jeździł bezawaryjnie.
    Zastanów się na spokojnie jak oni to robią,że ceny mają dość atrakcyjnie wszystkie samochody to igły i jeszcze z gwarancją. Pamiętam jak na początku ich działalności ogłaszali się na Giełdzie Łódzkie przez megafon " PRZY ZAKUPIE KAŻDEGO SAMOCHODU WYMIANA ROZRZĄDU OLEJU ORAZ FILTRÓW GRATIS" - Teraz doszło już do dawania gwarancji... Na nowy chyba jest 3 lata a tu na 10 letnie aż rok Normalnie magia....

  8. #8
    a5421188
    Gość

    Domyślnie

    Wydawało mi się, że są jakieś "punkty kontrolne" i dostajemy na piśmie listę tych punktów z zaznaczeniem czy test dla danego przeszedł pomyślnie czy nie. Jeśli jest tak jak piszesz to wystarczy, że pracownicy pobliskiego ASO będą dobrymi znajomymi danego komisu i już w tym momencie sprawdzanie auta w takim serwisie będzie niewiarygodne.

    A takie sprawdzanie auta to jakiego rzędu koszty?

  9. #9
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Zależy od ASO. Przegląd zawieszenia (dla mnie bez sensowny bo na podnośniku) badanie lakieru, komputer.
    Czasami lepiej jechać na OSKP i za 50 zł masz jak by nie było komputerowe badanie amortyzatorów i siły hamowania.
    Do ASO raczej polecam zabrać auto na pomiar lakieru i komputer jeżeli kupujesz samochód w obcym mieście. W swoim miejscu zamieszkania prawie każdy ma jakiegoś swojego Kazia czy Henia
    Ostatnio edytowane przez Kris ; 29-09-11 o 01:36

  10. #10
    a5421188
    Gość

    Domyślnie

    Czyli w ASO polecasz tylko pomiar lakieru i podpięcie pod komputer by sprawdzić błędy? Ile taka "przyjemność" może kosztować? Każde ASO ma czujnik grubości lakieru?

  11. #11
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdzanie zawieszenia na podnośniku nie ma najmniejszego sensu bo:
    1. Auto jest nie obciążone a co za tym idzie mniejsze luzy np: układu kierowniczego będą niewyczuwalne
    2. Stan podzespołów sprawdzany jest wzrokowo i "ręcznie" - Amortyzatory mogą mieć po 30% skuteczności,a nie będzie na nich widać śladów oleju i dla ASO jest OK.
    3. Na OSKP nawet jak sprzedawca będzie rodzonym bratem to i tak sam na monitorze zobaczysz wynik z pomiaru zbieżności,hamowania,amorów.
    Podłączenie komputera w ASO to koszt z reguły 120-200 zł max. Osobiście kilka razy zdarzyło mi podczas wizyty z klientem w ASO który nie życzył sobie pełnego przeglądu,a jedynie pomiar lakieru,że kierownik/szef/osoba przyjmująca auta do serwisu - wyszedł na parking pomacał samochód i nie chciał nawet złotówki....

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o gwarancje to wydaje mi się ze większość komisów, auto-handli udziela takiej fwarancji, http://www.autoprotect.com.pl/ wykupuje się to chyba i ponoć udzielają wtedy jakiejś gwarancji ale uważam ze to można obić se o kant d..., ale dokładnie nie wiem, więc tylko wyrażam swoją opinie, nigdy się tym nie interesowałem, a gwarancja na auto używane to raczej jakaś farsa kolejny dodatkowy koszt ukryty w cenie auta.

  13. #13
    driftlask
    Gość

    Domyślnie

    Komis cały czas ogłasza się w radio na łódzkiej giełdzie i wystawia tam także swoje samochody. Z tego co pamiętam na poprzednim forum, ktoś był oglądać tam auto i opis z neta odbiegał od stanu realnego. Sprawdzanie auta we własnym serwisie.

  14. #14
    grzywka
    Gość

    Domyślnie

    ....oooo "znajome kłamczuszki jeszcze z poprzedniego Forum .......i te ich - "wyselekcjonowane auta z niemieckiego rynku...""" (tak się m.in. reklamują na łodzkiej giełdzie sam.) no ale to najprawdziwsza PRAWDA z tą selekcją ....bo wyselekcjonowane to one są pod względem najbardziej atrakcyjnych cen złomu z kilku zaprzyjaźnionych szrot-placów z Chemnitz - hurtem. a potem to już tylko zaprzyjaźniony koleś z laptopikiem i przydomowe kowalstwo artystyczne

    nic w sumie nadzwyczajnego a nawet można rzec - że standart jeśli chodzi o tego typu placówki .....ale nazwa bardziej by tu pasowała "Auto-strata ".....ciekawe czy już zmienił się właściciel .....

    Z mojej wiedzy prawdą są napewno podawane w opisie przez nich przybliżone kolory aut .....
    reszta to norma opisowej ściemy , picu , wabienia. i walenia w rogi jakie niestety stosuje większość im podobnych . Tak więc nie widzę różnicy między Auto-stratą a Gniezno-stratą
    FSD-stratą ....itd itp . ....czyli - oczy szeroko otwarte i uruchamiamy pozostałe do tej pory nie wykorzystywane szare komórki skupione między uszami . wrrr :/

  15. #15
    mex
    Gość

    Domyślnie

    ale teraz maja drobne kłopoty te kłamczuszki. PG zabrała im autko z placu - klonik był - i teraz trzeba ustalić co i jak...
    jak ktoś fajnie zauważył to mają całkiem fajne auta z "niewielkim" przebiegiem, pierwszy z brzegu przykład - wystawiony jest taki grand scenic ze szklanym szyberdachem - na zegarku 175000 a w salonie renault mówią, że miał jedyne 270000 w 2009 roku.
    taka mała skucha - nic tylko kupić i .................

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •