Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Temat: Niewielki samochód do 10tys zł???

  1. #1
    Mark86
    Gość

    Question Niewielki samochód do 10tys zł???

    Witam, sprawa niby prosta ale ciężko coś sensownego wybrać Maksymalnie mogę wydać 10tys zł na sam samochód, nie wliczając w tą kwotę OC i pakietu startowego Zacznę od tego że z kupnem mi się absolutnie nie spieszy jednak chciałbym skupić się na konkretnych modelach i spokojnie czekać na zadbany egzemplarz. Jak łatwo wywnioskować z nicku mam 24 lata ale nie w głowie mi szpan i osiągi, nic z tych rzeczy. Szukam niewielkiego ekonomicznego samochodu jednak takiego żeby jako tako wyglądał Zazwyczaj będę jeździł sam lub dwie osoby ale chciałbym żeby w razie czego dało się te 5 osób przewieść. Samochód nie będzie robił długich tras. Pierwszym kryterium jest wiek, chciałbym aby auto było już z tego stulecia, najlepiej dwudrzwiowy hatchback. Ze względu na opłaty i ekonomiczność silnik o pojemności 1.0 - 1.4 raczej w benzynie. Wyposażenie nie gra większej roli ale bezwzględnie musi być poduszka i co najmniej 3 gwiazdki w testach NCAP, wspomaganie by sie przydało ale jak nie będzie to płakać nie będę Bardzo ważne dla mniej jest dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Wolałbym aby samochód był krajowy, najlepiej od 1 właściciela. Jeśli chodzi o moje poprzednie samochody to było to: 126p , Renault 19 i Fiat Bravo, absolutnie nie mam syndromu aut na "F" i bez obaw kupie kolejne Najbardziej odpowiadają mi: Peugeot 206, Punto II, Opel Corsa C ale chciałbym poznać jak najwięcej różnych propozycji

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Weź też pod rozwagę almerę,ibizę- chociaż tutaj to zabezpieczenie antykorozyjne może nie być na najwyższym poziomie, ale skoro nie masz syndromu aut na F (ja też nie mam) to myślę, że jeszcze xara byłaby niezłym wyborem w stosunku do komfortu/bezpieczeństwa/zabezpieczenia antykorozyjnego (ocynk).
    I nie kupowałbym w tych pieniądzach auta bez wspomagania, choćby nawet na trudniejszą potem odsprzedaż, a i komfort przy parkowaniu lepszy.

  3. #3
    Mark86
    Gość

    Domyślnie

    Almera w wersji N16 całkiem ładna ale za 10tys zł ciężko o zadbany krajowy egzemplarz. Ibizę II FL też biorę pod uwagę ale w drugiej kolejności. Co do Citroena Xsary to faktycznie ciekawa propozycja

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Xsarę 1.4 z 2000 r, (186.000) z bólem serca sprzedawałem w lutym tego roku.
    Auto bardzo tanie w codziennej eksploatacji. Ma swoje "kaprysy" -- jednak zawsze będę każdemu polecał.
    Nastaw się, że pocisk to nie jest i spalanie ma na poziomie wersji 1.6 -- ale za ok. 8.500,00 powinieneś znaleźć auto od pierwszego właściciela w kraju.
    Ostatnio edytowane przez PathLiner ; 16-10-10 o 20:53

  5. #5
    Mark86
    Gość

    Domyślnie

    Xsara podoba mi sie ale tylko po lifcie czyli od 2001 a to już raczej większe pieniądze, po drugie jest całkiem spora a z racji niewielkiego garażu chce jednak samochód trochę mniejszy.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Z priorytetów które wymieniłeś będzie Ci cieżko znależć coś "uczciwie dobrego" ( w tej kwocie i z tego stulecia) choć wydaje się na pierwszy rzut oka spora podaż tych ofert . Tak naprawdę 10Tzł to suma za duża na byle co ale za mała aby znależć coś dobrego z tych aut co podajesz...o dobrej Corsie "C" - zapomniij ; 206 - raczej też ; najbliższe zasięgu byłoby Punto 2 .

    Przemyśl zakup niedocenianego ale dobrego i w sumie oszczędnego auta jakim jest Hyundai - Accent : ... po lifcie w 2000r np;
    http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=vsdcn3rmcxwu
    ...jest zapewne jeszcze kilka marek i modeli , którym warto się bliżej przyjrzeć ..np; .KIA

  7. #7
    Mark86
    Gość

    Domyślnie

    I właśnie to jest w tym najgorsze że niby za 10tys zł można przebierać wśród 206 i Corsy C ale pewnie zdecydowana większość tych ofert nie jest warta uwagi. Co do samochodów koreańskich nie mam również żadnych uprzędzeń ale akurat Hyundai Accent wizualnie zdecydowanie mi się nie podoba i zabezpieczenie przed korozją jest raczej na słabym poziomie (zwłaszcza tylne błotniki) Jeśli chodzi o KIA to nie ma odpowiadającego mi modelu bo Piccanto jest dużo droższe a Rio z tego co wiem nie występuje w wersji hatchback. Podoba mi się jeszcze Chevrolet Aveo czyli w rzeczywistości Daewoo ale za tą kwotę również nie ma co liczyć na dobry egzemplarz.

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mark86 Zobacz post
    Xsara podoba mi sie ale tylko po lifcie czyli od 2001 a to już raczej większe pieniądze, po drugie jest całkiem spora a z racji niewielkiego garażu chce jednak samochód trochę mniejszy.
    Ja sprzedawałem te auto "po lifcie" (hatchback 5D, końcówka 2000 r.) -- za ok. 8.000,00 (nie pamiętam teraz dokładnie czy to bylo 8.000 czy 8.500, wywoławcza stała 8.950,00). Za 8.500,00 znajdziesz inne auto tej marki. Spokojnie. Szukaj auta za 9.200-10.000 i targuj. Większość Ci spuści z ceny.

  9. #9
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    z 10 tysięcy mało kto zejdzie ci do 8000 na to nie licz. 20% rabatu jest w tej branży mało realne nawet przy zakupie nowego auta.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Może Alfa 145? Z końca serii silnik 1.4. Najlepiej szukać krajowej unikniesz przystanków z Włoch czy Szwajcarii. Samochód ma swoje kaprysy ale z dobrej ręki może się odwdzięczyć. Silnik mało ekonomiczny co prawda ale zawieszenie tanie (Fiat Tipo). Kwestia gustu, wg mnie jak na 10 latka to ładnie jeszcze wyglądają.

  11. #11
    Mark86
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    Może Alfa 145? Z końca serii silnik 1.4. Najlepiej szukać krajowej unikniesz przystanków z Włoch czy Szwajcarii. Samochód ma swoje kaprysy ale z dobrej ręki może się odwdzięczyć. Silnik mało ekonomiczny co prawda ale zawieszenie tanie (Fiat Tipo). Kwestia gustu, wg mnie jak na 10 latka to ładnie jeszcze wyglądają.
    Właśnie ekonomia jest dla mnie bardzo ważna, samochód nie ma palić dużo i żeby części oraz serwis były w miarę tanie. Chyba w tej kwestii liderem będzie Punto II 1.2 60KM, wizualnie podoba mi się jednak najbardziej Peugeot 206 i nic na to nie poradzę Tyle czy jest szansa kupić dobre 206 za 10tys zł??

  12. #12
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mark86 Zobacz post
    Tyle czy jest szansa kupić dobre 206 za 10tys zł??
    Nie, a przynajmniej nie tak żeby było to auto ekonomiczne w użytkowaniu. Lepiej zacisnąć zęby zejść trochę z wymagań na początku niż potem płacić. Takie moje zdanie.

  13. #13
    damian_rm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mark86 Zobacz post
    Tyle czy jest szansa kupić dobre 206 za 10tys zł??
    A ja powiem, że tak. Bo:
    na początku roku sprzedałem pięciodrzwiowego P206 z dosyć bogatym wyposażeniem 1,9diesel z końcówki 2001r. za 12 tys. zł. Zatem sądzę, że uboższa, starsza benzynka do 10 tys. powinna się znaleźć. BTW. Gorąco polecam to autko, naprawdę fajne.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @Mark86- a brałeś pod rozwagę swifta?Bądź baleno w wersji hatchback, chociaż to mniej popularne.

  15. #15
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mark86 Zobacz post
    a Rio z tego co wiem nie występuje w wersji hatchback.
    http://www.auto-pare-soleil.com/imag...02005-2007.jpg

    bardzo duzy bagaznik i bardzo fajne autko a z slinikiem 1.3 nawet dosc ekonomiczne

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •