Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 32

Temat: Niewielki samochód do 10tys zł???

  1. #16
    Mark86
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    @Mark86- a brałeś pod rozwagę swifta?Bądź baleno w wersji hatchback, chociaż to mniej popularne.
    Suzuki Swift oraz Baleno to już starsze konstrukcje (zwłaszcza Swift) Oba samochody nie należą do bezpiecznych a zabezpieczanie przed korozją jest również słabe. Chciałbym samochód bardziej "świeży"

    Co do KIA Rio to już całkiem spory samochód, za długi dla mnie. Nie potrzebuje tyle miejsca bo będę w 80% jeździł sam a miejsce w garażu mam również ograniczone

  2. #17
    robson
    Gość

    Domyślnie

    A co powiesz na Rovera 25, 1.4 benzyna - niewielki, tani w zakupie, dobrze wyposażony, dobra dostępność (w związku z importem rozbitków z Anglii) używanych części zamiennych, wystarczające wg mnie zabezpieczenie antykorozyjne. Największym problemem może być jednak znalezienie zadbanego egzemplarza - raczej trzeba by liczyć na auto sprowadzane.

  3. #18
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    za stara konstrukcja będzie a teraz poważnie...@Mark86 z tego co napisałeś, to rzeczywiście zostaje Ci Punto II i 206-ka, skup się teraz na poszukiwaniach zadbanego egzemplarza i po sprawie.

  4. #19
    romusw29
    Gość

    Domyślnie

    Ja ze swej strony serdecznie polecam Nissana Almerę N15. Sprzedałem w tym roku, miałem 2 lata i przejechałem 40k km. Przez ten czas poza wymianą filtrów, oleju, szyby czołowej, opon i nabicia klimy nie wsadziłem ani złotówki więcej. Rewelacyjne auto w dodatku mało paliło. Wadą jedynie była bardzo delikatna korozja progów no i z lekka nudnawe wnętrze.

    Z mniejszych polecałbym zadbane Punto II, łatwo znaleźć egzemplarz od pierwszego właściciela.

  5. #20
    dziurzyk
    Gość

    Domyślnie

    Obecnie ujeżdżam Peugeot'a 206 z silnikiem 1.4 z 1999 roku. Jako auto mogę go szczerze polecić. Silnik o mocy 75KM daje sobie radę z nadwoziem o wadze lekko przekraczającej 1000kg. Średnie spalanie na poziomie 6,5l/100km. Jak na auto segmentu B bardzo pakowny w przedziale pasażerskim. Bagażnik już szału nie robi i w 4 osoby na długie wakacje ciężko byłoby się zmieścić. Auto dosyć proste w konstrukcji i wbrew obiegowym opiniom ceny części nie rujnują choć warto inwestować w części markowe. Zawieszenie dosyć komfortowe. Uwagę należy zwrócić na stan belki tylnej(prędzej czy później będzie wymagała regeneracji-w polecanym przez 206club.net warsztacie koszt wynosi 660,- i jest możliwość kupna belki poprzez internet). Drugi ważny punkt zawieszenia to przednie wahacze i wybijające się sworznie zwrotnicze, które niestety nie są częścią wymienną(jeden wahacz TRW ok. 170,-). Słaby punkt silnika to możliwość wycieku oleju spod uszczelki głowicy i uszczelki pokrywy zaworów.
    Wnętrze dosyć wygodne i obszerne. Plastiki trochę trzeszczą ale tragedii nie ma.
    Za cenę około 10 tys. można znaleźć 206 z dwoma poduszkami, abs-em oraz klimatyzacją z okolic 1999-2001 roku. Nadwozie nie powinno korodować(z wyjątkiem tylnej klapy-pod szybą tylną po lewej stronie-wada fabryczna wczesnych roczników oraz tylnych nadkoli, które są niedostatecznie osłonięte od wewnętrznej strony).
    Materiały eksploatacyjne typu filtry bardzo tanie.
    Ja ze swojej strony mogę polecić jednak auto może wymagać dofinansowania przez pierwszy okres użytkowania.

  6. #21
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    A za Yarisa 1.0 w miarę zadbanego ile trzeba by wyłożyć ?

  7. #22
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Już bardziej ogólnego pytania być nie mogło
    Doprecyzuj .....rocznik ? , kraj ? , zagranica? itp

  8. #23
    satanek
    Gość

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że za ok 10K o których pisałeś wcześniej to raczej nie da rady... traktując pytanie ogólnie bez doprecyzowania to jakies 15K trzeba by mieć na coś z początku produkcji , żeby to się kupy trzymało... chyba, że totalny golas z polskiego salonu to pewnie trochę mniej, ale z tego co widziałem a sam się mocno zastanawiałem nad tym autem to trzymają cenę, chyba że miały jakieś ciekawe przygody albo są zajeżdzone na amen.

  9. #24
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    za 10 tysi? Lanos+LPG...jazda za darmo, części za półdarmo

  10. #25
    dziurzyk
    Gość

    Domyślnie

    Yarisa z 1998 roku widziałem za 10,5tys ale miał bok do zrobienia. Nic strasznego. Co innego jakie opinie na temat spalania słyszałem od użytkownika. W trasie potrafi pociągnąć 8,5l/100km.

  11. #26
    Mark86
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapaja Zobacz post
    za 10 tysi? Lanos+LPG...jazda za darmo, części za półdarmo
    Wiesz że też o tym myślałem, za tą kasę Lanos byłby całkiem dobrze wyposażony, to bardzo udany samochód a znaczek na masce mi nie przeszkadza Myślę też o Skodzie Felicji, mój ojciec ma taką od nowości z silnikiem 1.3 przez 12 lat użytkowania do wymiany był tylko termostat i łożysko tylnego koła. Tylko ciężko o poduszkę powietrzną w tym modelu i tylne błotniki ruda lubi wyjątkowo, ale za 10tys miałbym samochodzik w idealnym stanie

  12. #27
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Dołuż Tacie kasę na mowe auto dla niego .....a sam weż sprawdzone od niego .

    ...przemyśl zanim wywalisz kasiorkę na ...byle nie to samo co ma Tata

  13. #28
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mark86 Zobacz post
    Wiesz że też o tym myślałem, za tą kasę Lanos byłby całkiem dobrze wyposażony, to bardzo udany samochód a znaczek na masce mi nie przeszkadza Myślę też o Skodzie Felicji, mój ojciec ma taką od nowości z silnikiem 1.3 przez 12 lat użytkowania do wymiany był tylko termostat i łożysko tylnego koła. Tylko ciężko o poduszkę powietrzną w tym modelu i tylne błotniki ruda lubi wyjątkowo, ale za 10tys miałbym samochodzik w idealnym stanie
    Kolega też ma felicję po tacie (od nowości w rodzinie) i nie narzeka. Rozrząd na łańcuchu, wszadził niedawno gaz i śmiga....duży minus to blacha. Tylna klapa i nadkola to masakra...

  14. #29
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    No i felcia do podróży dalszych nie bardzo się nadaje, przynajmniej nie zbyt często, ojciec ma felcię i kilka razy kiedyś byłem zmuszony jej pożyczyć, no i skrzynia w 1.3 jest za krótka, powyżej 90 jest głośno, choć wiem że to Polska dozwolona prędkość poza zabudowanym...fotele też średnie, w lanosie jest sporo lepiej, a silnik 1.6 oprócz ekonomiczności tej samej co 1.4 pozwala całkiem żwawo się poruszać. No i lanos na pewno będzie lepiej wyposażony, można znaleźć nawet z klimą w tych pieniądzach. Niezaprzeczalną prawda jednak jest to co mówi andrebar, że sztuką jest znaleźć coś przyzwoitego pośród szrotu.

  15. #30
    Mark86
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrebar Zobacz post
    Dołuż Tacie kasę na mowe auto dla niego .....a sam weż sprawdzone od niego .

    ...przemyśl zanim wywalisz kasiorkę na ...byle nie to samo co ma Tata
    Felicja taty łatwego życia nie miała...mimo że żadnego wypadku nie doznała to i tak sporo przeszła, swoje przepracowała ale i tak ma już u nas wyrok dożywocia bo nie warto jej sprzedać gdyż jest warta 3-4tys zł

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •