Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: VW Polo 9n3 - zgrzytający wsteczny

  1. #1
    MarcelR
    Gość

    Domyślnie VW Polo 9n3 - zgrzytający wsteczny

    Nie znalazłem (lub słabo szukałem) na forum przypadku, o który chciałbym zapytać, więc zakładam nowy temat. Na innych forach ilu piszących, tyle opinii, a być może ktoś tutaj miał identyczny przypadek.
    Niedawno moja polówka zaczęła zgrzytać przy wbijaniu wstecznego biegu. Problem nie występuje przy zimnym silniku, dopiero jak się rozrusza. Próbowałem sztuczek w stylu "policz do 3/ najpierw wbij jedynkę" i to nie działa. Czasami ciężko też wbić pierwszy bieg (wchodzi jakby do połowy i trzeba poprawić), ale to podobno typowa przypadłość skrzyni VAGa i generalnie tak było, więc to mi nie wadzi. Przeszkadza problem przy wstecznym, gdy słychać i czuć trący o siebie metal. Zaprzyjaźniony mechanik podejrzewa wysprzęglik, który nie wysprzęgla (wybaczcie tautologię) dobrze biegu.
    Pytanie czy któryś z użytkowników miał podobne objawy i co to było.
    Polówka i tak idzie na warsztat, bo nie chcę wskutek zignorowania potencjalnego drobiazgu zostać z poważną usterką, chodzi mi jedynie czego mogę się spodziewać.
    Z góry dziękuję za każdą sugestię.

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Zacznij od odpowietrzenia sprzęgła i przepłukania nowym płynem hamulcowym.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    W skrzyniach manualnych tez sprawdza sie stan i wymienia olej. I to druga rzecz jaką bym zrobił przed ściganiem i wyminą wyprzęgnika

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Zacząć od oleju (wymiany). Jak nie pomoże to wysprzęglik/sprzęgło lub wybierak/łożysko.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    MarcelR
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Olej i tak pójdzie nowy (bo nie zaszkodzi), ale zwrócimy uwagę również na pozostałe wskazówki.

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Zacznijcie od odpowietrzenia bo to kosztuje kilkanaście złotych, trwa parę minut i nic nie trzeba ściągać. Jak jest zapowietrzone to nowy olej nie pomoże.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    MarcelR
    Gość

    Domyślnie

    Rozmawiałem z mechanikiem i taki właśnie plan zaproponował, żeby zacząć od spraw najprostszych (i najtańszych). Jeszcze raz wielkie dzięki!

  8. #8
    MarcelR
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję za wszystkie porady, a żeby zamknąć temat (na pewno nikt nie mógł spać po nocach z emocji), bo być może komuś się przyda: problemem był siłownik hydrauliczny, vel wysprzęglik. Odpowietrzenie czy próby regulacji nic nie dały. Następnym krokiek był właśnie wysprzęglik, który był pierwszym podejrzanym, ale znajomy zaczął od rzeczy tańszych i szybszych. I faktycznie był w fatalnym stanie. Cała akcja nie kosztowała nawet 200zł, co bardzo cieszy, bo nieuczciwy mechanik pewnie by mi wmówił przy okazji tarczę i docisk, po czym skasował 800zł albo i lepiej. Po wymianie siłownika biegi chodzą jak marzenie, wszystko wróciło do normy.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •