Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Prawdopodobnie VW Golf IV

  1. #1
    Krzysztof_01
    Gość

    Domyślnie Prawdopodobnie VW Golf IV

    Witam Wszystkich

    Rodzaj
    Hatchback
    Preferowana marka
    Większość znajomych mówi, że VW Golf IV
    Budżet na zakup auta:
    między 8000 a 10000 zł
    Preferowany rok produkcji:
    2000 do 2005
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1,4 do 1,6
    Preferowany rodzaj paliwa:

    Benzyna

    Planowany
    roczny przebieg:
    Ciężko powiedzieć
    Segment/typ/wielkość auta:
    C
    Charakter użytkowania :
    Stanie na parkingu
    Ilość pasażerów, bagażu:
    Tylko ja
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    Krajowy lub import
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:

    Witajcie. Jestem operatorem ciężkich maszyn budowlanych (kopary, ładowary, żurawie wieżowe itp.) i cały dzień auto stoi na parkingu przed placem budowy i po robocie jadę nim do aktualnej kwatery i praktycznie tyle jest z jego jeżdżenia po mieście (wiadomo czasami ewentualnie po zakupy lub do kina) Jedynie w weekendy zawsze ruszam w dalsze trasy powyżej 100 KM.

    Czy faktycznie Golf IV będzie dobrym wyborem???

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Będzie tak samo dobrym wyborem jak Fiat Stilo, Honda Civic, Ford Focus i każda inna marka i model, zależy co Ci się podoba. Znajomi mówią czysto subiektywnie bo im się podoba, bo mają/mieli. Samochód będzie dla Ciebie więc wybierz to co Ci się podoba, dobierz odpowiedni dla Ciebie silnik i szukaj

  3. #3
    Krzysztof_01
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie tak myślałem, że coś jest nie tak, bo większość jeździ VW różnych modeli albo jeździło i teraz mają inne marki samochodów i narzekają. Dzięki za te typy, posprawdzam po kolei wszystkie te modele i zobaczymy jak wyjdzie.

    Jak by ktoś mógł jeszcze podać inne typy podobnych marek i modeli, to byłbym niezmiernie zobowiązany, ponieważ z przykrością muszę stwierdzić, że moja wiedza na ten temat w ostatnich latach kompletnie zubożała.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof_01 ; 17-03-17 o 20:26

  4. #4
    Krzysztof_01
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję Muniek1310 za Twoją wskazówkę. Dla mnie była niesłychanie cenna. Chyba przez tydzień wertowałem wszystkie najbardziej popularne marki i modele aut w Polsce tak od 8 tyś do maks 12 tyś. zł. i wyszło, że dla mnie najlepszym wyborem będą benzynowe (bo zawsze jest teoretyczna możliwość instalacji gazu) poniższe modele.

    Fiat Stilo
    Ford Fiesta
    Ford Fusion
    Hyundai Getz
    Honda Jazz

    Golfa w życiu nie wezmę, bo się okazało, że to są modele z najczęściej kręconymi licznikami. Niemcy są krajem motoryzacyjnym, lubią jeździć, a wiadomo że diesel służy raczej do ciągłych wypraw w dłuższe trasy. No nie jestem w stanie uwierzyć aukcjom, gdzie sprowadzony z Niemiec Golf 4 z 2001r. ma przebieg 120 tyś km i to jeszcze jest w stanie oczywiście idealnym, nie wymagającym żadnego wkładu własnego. W mojej ocenie powinien mieć min. 250 tyś. km. i zrobiony porządny przegląd z oceną, na co należy się przygotować z wymianą i kosztami.

    Zacząłem powoli poszukiwania i się przeraziłem, jak komisiarze mają nas w głębokim poważaniu. Był fajny Ford Fusion z 2006 roku za 12 tyś. zł z przebiegiem ok. 150 tyś. km. Zostawiłem sobie link do aukcji, wchodzę na nią po kilku dniach, bo zdecydowałem, że warto zadzwonić i go sprawdzić, a tu ogromne zdziwienie i aż szczeka mi opadła. Samochód już kosztował 13 tyś. zł. a przebieg miał już tylko ok. 115 tyś. km. Zrobiłem tylko facepalm i zacząłem szukać dalej poszczególnych modeli.

    Z tego co zauważyłem, to poszukiwania będą trochę trwały.

    Pozdrawiam Wszystkich.

  5. #5
    Liquir
    Gość

    Domyślnie

    Fiat Stilo bogata bardzo awaryjna elektryka miałem z nim styczność też myślałem nad nim bo ładnie sportowo wygląda rocznik 2005 na luzie dostaniesz do 10k ale jednak stwierdziłem nie. Kumpel ma do dziś już z 5 lat i tragedia tam się wszystko chrzani co jest w elektryce.. masakra. Ja mam golfa IV i poczciwe autko mam je od 8 miesiecy na razie tylko wymieniłem KYB amory z przodu bo bujało nim jak statkiem na fali okazało się że kupiłem z wylanym jednym amorem. Ale na razie spisuje się świetnie mam zrobionego swapa z 1.4 na 1.6 nie bierz 1.4 żadnej werjsi te silniki się strasznie pier... bierz 1.6 a jak dostaniesz to 1.8 mi się nie udało wyrwać niestety a szkoda. Jak jeździsz trasy to 1.9TDI wiadomka najelpszy silnik ja jeżdże po mieście to diesel nie dla mnie. Pali mi 8-9 w mieście trasa 6-7 różnie. Focus mk3 też bym brał pod uwagę ja wybierając autko 8 miechów temu też brałem ale zdecydowałem na golfa

    Mówisz że kręcą, zdarzają się jak i każdy model ja kupiłem swojego 98 rocznik to miał 270 tys przebiegu. Kręcony czy nie ważne że jeździ i nie wymaga naprawy bo przegladach itp częsci są w dobrej kondycji.

  6. #6
    Melokosia
    Gość

    Domyślnie

    Kolego zależy czego oczekujesz. Na pewno golf jest bardzo dobrym autem. Niezawodny, łatwo dostępne części. Niestety jednak jest bardzo nudny w środku, a z zewnątrz jest opatrzony. Jeśli jednak to akceptujesz to lepszego auta nie znajdziesz!

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •