Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Nowe internetowe ******wo przy sprzedaży części

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Exclamation Nowe internetowe ******wo przy sprzedaży części

    Dostałem informację, że ktoś wpadł na "genialny" pomysł naciągania ludzi przy zakupie części.

    Przekręt wydaje się wyglądać następująco:
    1) Ktoś zamieszcza info na forum, że poszukuje części
    2) Kontaktuje się z nim "sprzedawca", oferuje pożądaną część i prosi o wpłatę zaliczki
    3) Paczka nie dociera
    3a) Wspomniany "sprzedawca" zamawia część u kogoś innego, a zaliczkę zatrzymuje dla siebie

    Z tego co zauważyłem, to oszukani są na różnych forach:
    http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewt...f=336&t=122151
    http://www.a6klub.pl/uwaga-na-uzytko...ki-vt38277.htm
    http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=109512
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 21-09-11 o 14:32
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=109512
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes...ce_2000_a.html

    Dane ktorymi sie m.in poslugiwal:

    Kod:

    Adam N. firma miesci sie w Warszawie przy ulicy Zagórnej ( podobno ).

    Adam Nawrocki
    Ul.Zagórna 14 Warszawa
    Nr konta 78 2130 004 3001 0541 0410 0001
    Volkswagen Bank

    Numer telefou tego czlowieka - 797 806 710

    Kod:

    Adam Kuznicki
    ul. Batorego 18 Warszawa
    Nr konta to 78213000043001054104100001
    Walniety jestem na 550 zł qrcze.
    Telefon gościa to:
    514869302

    w ktorym to jest kilka słow dot login-ow (głównie adamczesci, bracharskie, blacharskieczesci i wiele podobnych) i sposobu postepowania tego pana(namiary ktore to w/w ****** podaje do przelewania $$). Ów sprawca wykolegowal juz kilka osob na innych forach (m.in alfy,audi)

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    W normalnym Kraju jest to zwyczajowa usługa .........( bynajmniej do czasu kiedy opanują ją cygano-polako -rumuni ) .w POmrocznej na pewno zbierają żniwo - i wszędzie tam gdzie bieda jest powiązana z chęcią kupna "po taniości" ....
    .... - przysłowiowa - "cegła" .......

    PS;
    ciekaw jestem kto co komu zrobi ......jak nawet udowodni......,,,,,,,,,,,,,,śmiałp - wybory idą - !!!! ...
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  4. #4
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    o co ci chodzi z tą zwyczajową usługą, bo dostałem pomroczności i nie qmam

  5. #5
    maciej1212
    Gość

    Domyślnie

    Andrebar myślałem,że to forum motoryzacyjne a ty tu politykować zaczynasz.Zapomniałeś podnieść na tym forum jeszcze sprawę Smoleńska,tak jak to robi twój wódz

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Coraz więcej jest udowodnionych "krętów" ...i co? ....ano jakoś nic .....za pieniądze otrzymujesz przysłowiową "cegłę" .
    Internet staje się narzędziem do wyłudzania pieniędzy ....w innych Krajach posiadających bardziej rozgarnięte społeczeństwa skala owego oszu.stwa nie rozplenia się aż w tak dużym stopniu jak ma to miejsce na podatnym gruncie jakim jest POmroczna..........
    Wirtualny towar to i wirtualna dostawa .....ale utracone pieniądze pozostają rzeczywiste. ,,,,,,,,,,,,,
    ,,,,,,,,,,tak lepiej - bardziej zrozumiale ?
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #7
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    jakoś nie zauważyłem różnicy. przekręty typu zaliczka na auto płacone przez wu - sam miałem do czynienia wiele razy za granicą. jedynie zakupy są bardziej pewne, gdyż nie ma wysyłek za pobraniem. szeroko działa paypal zintegrowany z ebayem co oznacza, że: jest wpłata jest wysyłka, sprawa czysta. ale cegłę zawsze możesz dostać, nawet jak zgłosić do obsługi paypala a sprzedający ma dowód nadania to kasy i tak nie dostaniesz zuruck, bo nie jesteś w stanie udowodnić, że dostałeś cegłę a nie wylicytowany przedmiot.
    pobranie nie jest bezpieczne jak się to wydaje kupującym. wiele razy mi mówią ludzie, że chcą za pobraniem bo będą pewni, że im cegły nie wyślę. gdybym chciał to i tak bym wysłał a za pobraniem tak samo łatwo to zrobić jak i po wpłacie na konto. tyle, że wpłata na konto jest akurat bezpieczniejsza bo jest ślad w postaci druczku czy wydruku przelewu z danymi. przy paczce masz tylko niezbyt czytelny druczek z paczki.
    u nas handel w necie nie funkcjonuje tak długo jak za granicą bo i dostęp do netu nie był aż tak powszechny jeszcze 10 lat temu. wszystko dopiero startowało i się rozwijało, cena abonamentu była astronomiczna więc dopiero dochodzimy do poziomu z krajów bogatszych. ale pomimo tego rozsądek trzeba mieć jakiś. nie kupować od ludzi, którzy obiecują coś tylko przez telefon i tylko przez telefon jest z nimi kontakt. jeśli mają konto na aledrogo sprawdzajmy komentarze. jeśli mają stronę www z wieloma odsłonami też są bardziej wiarygodni niż koleś, który ma tylko numer telefonu. starter kosztuje 5 zł w prawie każdym kiosku.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    - netymark - ......ładnie to ująłeś i wytłumaczyłeś -dzięki ........ALE myślę ( przynajmniej ja tak rozumuję) , że założycielowi tematu -mpDante- chodziło bardziej o SPOSÓB POZYSKIWANIA "jelenia" .......bo troszke co innego ogło ogólne w sieci a ZUPEŁNIE co innego szukanie i wabienie w "wysublimowanym środowisku " .....,,,,,.podobny sposób (ale kradzieży aut) opisałem na Forum prawie rok temu ......no ale jak zwykle - po co czytać ....mając "pigułkę wszechwiedzy" z neta
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    andrebar, mój post był odpowiedzią na twój z tą 'zwyczajową usługą' po prostu nie zaqmałem o co ci biega. może wiesz jak jest w heidelbergu, może nie ma przekrętów w tym policyjnym państwie, tego nie wiem więc się nie wypowiadam. wiem jak jest w innych i o tym napisałem.

    Cytat Napisał andrebar Zobacz post
    ..no ale jak zwykle - po co czytać ....mając "pigułkę wszechwiedzy" z neta
    myślałem, że to forum jest do wymiany opinii, doświadczeń i spostrzeżeń a nie szczuciem i dogryzaniem. widocznie się przeliczyłem, szkoda.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    ...." myślałem, że to forum jest do wymiany opinii, doświadczeń i spostrzeżeń " ......
    i tu się zgadzam - przynajmniej tak powinno być

    ......"a nie szczuciem i dogryzaniem. widocznie się przeliczyłem, szkoda." .....
    .nie wiem jak to się ma w odniesieniu do Twojego niedawnego wpisu w temacie kolegi -Jakoob- "Pomysł na nowe zajęcie...."

    Widać każdy czyta jak chce i interpretuje jak mu wygodniej .............ostatnie linijki tekstu (które cytujesz) odebrałeś niepotrzebnie jako skierowane do Ciebie ....a nie były ... ,,,,"policyjne państwo" pominę bo zawsze jest tak , że jednemu pasi a drugi grymasi

    Zeby nie było OT
    .....internetowe markety są i będą pewnie się rozwijać jak i internetowe oszu.stwa czy zwykłe naciągactwa dlatego ważną rolą jest wzajemne się ostrzeganie i owe wymiany opinii doświadczeń i spostrzeżeń i to niekoniecznie tylko z motoryzacyjnego rynku

    w sumie to może warto pozbierać te tematy w jedną całość i "zapakować" pod jednym szyldem np; - Sposoby oszu.stw -
    bo to nie tylko "zaliczki przez WU" "sposób na wnuczka 1 i 2 " "okradziony przedst handl" "pomoc na drodze" "kupię Twoje auto" czy też ów temat. ( w chwili obecnej dość luźno jest to porozrzucane i niekoniecznie pod tymi tytułami)

    Może kogoś to uchroni przed naciągaczami ........
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #11
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    no widzisz kolega jakoob jest dla mnie pełen sprzeczności, bo najpierw rozważa otworzenie sklepiku osiedlowego a poźniej pisze, że będzie magisterkę robił. po co? w czym mu to pomoże? nie wiem.
    mam trochę ciotecznego rodzeństwa, porobili na siłę studia, płatne zresztą, i poszli na zasiłek. po co? nie wiem.
    żona ukończyła zaoczne i nigdy nie poszła do pracy w zawodzie. po co wydali tyle kasy? nie wiem.
    sam z trudem ukończyłem dzienne mgr bo za dużo jednocześnie pracowałem, nigdy nic nie wykorzystałem (no może raz przy pisaniu biznesplanu firmy) a papierek włożony w segregator. po co? tu akurat wiem, zaspokoić ambicje tatusia. jak byłem w podstawówce, technikum, na studiach, zawsze wiedziałem, że będę się zajmował autami. tatuś nie mógł się długo z tym pogodzić. teraz chce robić ze mną bo u niego jakoś cienko.
    kilkanaście lat temu nie umiałem zmienić oleju. dziś jak mi ludzie auta zostawiają do naprawy to o mgr się nie pytają.
    próbowałem kolesiowi napisać, że do otwarcia sklepu studia nie są potrzebne,szkoda czasu i kasy, lepiej w coś innego zainwestować. nic o mnie nie wiedząc odpisał, że z cwaniaczkami nie na poziomie, którzy się dorobili gadać nie będzie. ale to przecież ja mu dogryzłem, nie no spoko, luz.
    ale skoro już poszedł na te studia i rozmawiał z kimś w centrum finansowym to mogę mu tylko napisać, żeby chodził do nich tak ze 2 razy w tygodniu się dopytywać. do upadłego aż go będą w końcu mieli dość i będą znali go już z daleka. niech poznaje ludzi, interesuje się tym co robią, może dadzą mu kiedyś coś zrobić, błyśnie pomysłem i ktoś go zauważy. wtedy rzeczywiście go przyjmą a studia, kasa i czas nie pójdą na marne bo nie zginie w tysiącu innych identycznych podań o stanowisko.
    Ostatnio edytowane przez netymark ; 25-09-11 o 15:03

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •