Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Temat: Sedan / Liftback Ford, Honda, Peugeot i inne rocznik 2007 za 28000 zł na Pb+LPG.

  1. #16
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Laguna całkiem niezły pomysł. Trochę przesadzasz z tym bluetoothem i wielofunkcyjną kierownicą zważywszy, że szukasz 10 latka.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  2. #17
    mexx
    Gość

    Domyślnie

    Cieszy mnie tak liczny odzew z Waszej strony, każdą opinię sobie cenię. Popatrzyłem sobie też na oferty z mobil.de i w przypadku Mondeo MK4 ofert do 28 tys, jest trochę, ale nie też jakoś przesadnie dużo. Co innego w przypadku Lagun, ich do 28 tys zł. jest sporo, oczywiście biorę pod uwagę pewien bufor kwotowy, na który składa się transport pojazdu i zarobek handlarza, co w efekcie tworzy cenę na rynku polskim, nie mniej jednak, nawet z uwzględnieniem tych elementów uważam kwotę 28tys w przypadku Laguny za taką która daje szanse znalezienie ciekawego egzemplarza. Może i z bluetoothem może być ciężko, ale popatrz Jakoob, że w przypadku 407, Accord, Mondeo czy Laguny wielofunkcyjna kierownica stanowiła już chyba element standardowego wyposażenia. Generalnie chciałem przez te kryteria oddać by auto było w miarę nowoczesne z pewnymi gadżetami. Jakby ktoś podsunął jeszcze jakiś model z chęcią rozważę.

  3. #18
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jest trochę na mobile.de ? Całe 3 sztuki
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...AGE_UNREPAIRED

    Do tego bez skóry itd. Tylko z bluetooth i kierownicą wielofunkcyjną.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #19
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapaja Zobacz post
    Ja tam widzę budżet 28.
    to i tak nierealne za ACCORDA polifta, nawet z 2006 roku, a tu jeszcze ksienony i inne :O

    Weź po uwagę fakt, że w "Mondele" siedzi Mazdowski 2.0, a ten silnik lub zacząć chlapac oliwę przy zasilaniu LPG, dodatkowo regulacja zaworów jest dość kłopotliwa, bo ani nie ma hydrauliki, ani śrub regulujących, jak np. w Accordzie.

    Napisz jeszcze jakie nadwozie Cię interesuje, bo w niektórych markach to robi różnicę


    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Jest trochę na mobile.de ? Całe 3 sztuki
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...AGE_UNREPAIRED

    Do tego bez skóry itd. Tylko z bluetooth i kierownicą wielofunkcyjną.

    a teraz policzmy tego najtańszego, zakładamy, że bierzemy go za 6patoli: 6*4,35=26100+ transport 1500PLN + akcyza, tłumaczenia 900PLN=28500PLN...no moze znajdzie się na forum jakiś wolontariusz?
    Ostatnio edytowane przez thomas ; 11-02-17 o 11:16

  5. #20
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -thomas- szkoda rąk do gadania bo mało kto kuma iż handlarz weźmie tylko to na czym może przerobić .....na powyższym przykładzie wychodzi na to ,ze musi nabyć coś co na aukcji wyrwie za max 4700e.no może w porywie wiatru 5300e ...tylko jeszcze trzeba znać prawidła . które rządzą się tymi aukcjami bo tam żaden sprzedawca nie wystawi auta na które sam może dać gwarancję i je sprzedać z własnej sieci .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  6. #21
    mexx
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, może doprecyzuje, gdy patrzyłem na mobil.de już darowałem sobie bluetooth choćby z prostego powodu, że nie każdy to zaznacza, nie zakreślałem limitu km. do 150tys tak jak w linku, zaznaczyłem też auta z gazem, no i od rocznika 2007 przez co miałem 41 ofert, w tym wskoczyło chyba z 5 MK3. Prosty przykład Panowie, każde Mondeo miało w standardzie wielofunkcyjna kierownicę, ale jak się zaznaczy w kryteriach ileś ofert odpada. Ja doskonale mam świadomość, że jeżeli w PL te auta są w cenach mocno poniżej tych wartości to coś muszą mieć za sobą. Kwestia tego jak bardzo. Na razie zamierzam zamówić inspekcję wśród jednego z polecanych na forum specjalistów i się okaże, co i jak. W kryteriach wpisałem najbardziej oczekiwane wyposażenie, ale żeby była jasność, jeżeli auto nie będzie miało bluetootha czy tam ksenonów, a będzie w przyzwoitym stanie to bez wątpienia je kupię. To nie jest tak, że brak jakiegoś z elementów wyposażenia przekreśla auto, tylko wiadomo wolałbym tam pewne rzeczy mieć niż nie mieć. Podobnie z rocznikiem, dałem 2007, ale jeśli będzie auto godne uwagi z 2006 to także wezmę je pod uwagę. Co do silnika 2.0 w Mondeo to zaniepokoiłeś mnie trochę thomas z tymi problemami, Ty byś przekreślał ten silnik jeśli chodzi o LPG? Co do nadwozia to sedan, liftback, hatchback, kombi wchodzi w grę w przypadku mondeo i laguny.

  7. #22
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    -thomas- szkoda rąk do gadania bo mało kto kuma iż handlarz weźmie tylko to na czym może przerobić .....na powyższym przykładzie wychodzi na to ,ze musi nabyć coś co na aukcji wyrwie za max 4700e.no może w porywie wiatru 5300e ...tylko jeszcze trzeba znać prawidła . które rządzą się tymi aukcjami bo tam żaden sprzedawca nie wystawi auta na które sam może dać gwarancję i je sprzedać z własnej sieci .
    Andrzejku sporo jest aukcji np. z Dello z Opla gdzie najpierw szukaja.frajerow tfu srki chetnych na Vectre C za 8tys Euro, a na aukcji gonia za 6tys
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #23
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Nie wiem -Tradelux- czy to trafione porównanie gdyż już czas jakiś temu pisałeś o wyrwanym Oplu bodajże Astrze 2.0Turbo w iście podobnych warunkach ( u Dealera cena dla głupich a z aukcji poszło sporo taniej )

    Niedługo potem jakiś klient co nabył od Ciebie owego Opla napisał bez mała doktorat z remontu silnika na jakimś forum Opla - pamiętasz ?

    Raz jeszcze Ci podkreślam ,że aukcje czy różnego rodzaju przetargi znam od wczesnych lat 90-tych gdy jeszcze internetu nie było - zasady wszędzie podobne jak i auta tam trafiające .
    A dziś w dobie internetu gdzie możesz być na kilku aukcjach jednocześnie to i tak kupisz tylko to na co inne "tradeluxy" Ci pozwolą - czyt. dla nich będzie nieopłacalne.

    Co do założyciela tematu - skoro taki owczy pęd do benzyn i koniunktura sprawia ,ze za podobną kasę można dostać kilka lat młodsze auto równie dobrze doposażone tylko w dieslu to może warto to przeanalizować
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #24
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Andrzejku jakbyś doczytał to chciałem wtedy przyjąć auto z powrotem i oddać pieniądze, ale właściciel stwierdził, że auto kupił bardzo tanio (jak na tamte czasy tak 8tys zł taniej), a że przebieg pewny i bezwypadkowe to sobie doprowadzi do stanu. Dwa olej zaczęło mu brać po zrobieniu płukania silnika - co po 200tys przy tym silniku jest normalne (poczytaj sobie o uszczelaniaczach w Z20xxx w Astrach/Zafirach)
    To jest tylko mechanika obarczona mniej lub bardziej awaryjnością. Mnie śmieszy jak ktoś się cieszy i mówi, że super auto bo mu się nic nie zepsuło przez x lat, a jak ma wymienić sprzęgło, UPG czy coś podobnego to już lament i że awaria i płacz.
    Człowiek też się starzeje i po lekarzach musi biegać, bo np. rzepka w kolanie mu się zetrze

    Wracając do tematu to jak autor chce Pb to na siłę nie ma mu co diesla wpychać.
    Możesz Andrzej mu sprowadzić jest fajna benzyna, 2 komp. kół, TUV do 01/2018
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...er=1&fnai=next

    Mexx: masz namiary do Andrzeja: http://andrebar.pl/kontakt/
    Przywiezie Ci ładne auto z Niemiec od prywatnego właściciela, które spełni wszystkie Twoje założenia - bluetooth, xenon, nawigacja itd.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #25
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mexx Zobacz post
    Co do silnika 2.0 w Mondeo to zaniepokoiłeś mnie trochę thomas z tymi problemami, Ty byś przekreślał ten silnik jeśli chodzi o LPG? Co do nadwozia to sedan, liftback, hatchback, kombi wchodzi w grę w przypadku mondeo i laguny.
    Po prostu ryzyko jest znacznie większe...zresztą, przynajmniej w Mazdach 5 i 6...niejednokrotnie trafiałem na kopciucha, mimo braku LPG, coś jest na rzeczy z tymi silnikami, sąsiad w swojej M5 2.0 też zmieniał pierścienie, kolega 1.8 120KM w M6, również...dobrze gaz znosi K20A6 z Accorda, wiem bo jeżdżę i znam wiele innych egzemplarzy, które turlają się bezproblemowo. Odnośnie auta francuskich nie wypowiadam się, ponieważ nie mam z nimi żadnego doświadczenia.

    a tym BT to daj sobie spokój, zainwestuj w dobry zestaw Jabra z nadajnikiem FM i będzie działał podobnie:

    http://allegro.pl/outlet-zestaw-jabr...712950466.html

  11. #26
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W 2.0 benzynie w Fordzie/Mazdzie (to ten sam silnik) są dość cienkie pierścienie i przez to, że wymiany przez producenta są przewidziane na 20/30tys km to się zapiekają. Koszt zrobienia tego to ok. 1200-1500zł
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #27
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    tak, o tym pisałem, ten sam silnik L8...nawet wymiana oleju co 15tys, niewiele pomaga, osobiście nie spotkałem się z udokumentowanymi interwałami wymiany co 30tys...a 20 bardzo rzadko...Problemem nie jest raczej grubość pierścieni, a zapiekanie, nagar (kto widział tłok po wyjeciu ten powierdzi), podobnie jak w 1.8VVTi Toyoty do 07/2005. Koszt zrobienia, który podajesz to w mniejszej mieścinie, Jaksa koledze powiedział 5 patoli(!) i nie dawał gwarancji, że to rozwiąże problem...

  13. #28
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nie w malej bo Chrzanow/Jaworzno. 5tys? Tyle znajomy placil za kapitalny remont silnika w ASO w Renault po zerwaniu lancucha
    Cena kosmos. Nagar sie.robi i sa cienkie. Jak sie wyplucza to pozniej pije olej.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #29
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    no rzeczywiście, potężne aglomeracje też mu powiedziałem...5tys? co on bredzi? choć Jaksa to przyjemny facet, to trochę go poniosło

  15. #30
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jaworzno ok. 120-150tys mieszkancow, woj. slaskie - GOP gdzie ludzi jest kilka mln
    Jaksa za to jest w.dużym mieście
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •