Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Na co zwracać uwagę podczas zakupu auta do zagazowania?

  1. #1
    miszczu
    Gość

    Domyślnie Na co zwracać uwagę podczas zakupu auta do zagazowania?

    Witam, planuje kupić samochód ale im więcej czytam tym mam większy problem, co kupić...
    Planuje zagazować samochód, czy mógłby ktoś napisać jakie są szacowane koszty przy zagazowaniu kilku niżej podanych modeli aut?

    Corsa D 1.4 90km
    Astra H 1.4 90km
    Astra H 1.6 105km
    Astra H 1.6 115km
    Astra H 1.8 125km
    Astra H 1.8 140km
    Zafira 1.8 140km

    Fiesta mk6 1.6 90km
    Focus mk2 1.6 100km
    Focus mk2 1.8 125km
    Focus mk2 2,0 145km
    Focus CMAX 1 1.6 100km
    Focus CMAX 1 2.0 140km

    Fabia 1 2,0 8V 115km
    Octavia 1 1.6 102km

    Grande Punto 1.4 95km
    Linea 1.4 120km
    Croma 2 2.2 125km

    Clio 3 1.6 88km?

    Chevrolet Aveo 1.4 16V

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Koszty.....czego? Jeśli spalania to http://www.motostat.pl/ i http://www.autocentrum.pl/spalanie/

    Swoją drogą piękny rozrzut I powiedz mi jakie mogą być różnice np. przy Astra H 1.8 125km - Astra H 1.8 140km?

  3. #3
    miszczu
    Gość

    Domyślnie

    Koszt założenia instalacji gazowej. Nie wiem jakie mogą być, dlatego pytam... Wymieniłem interesujące mnie samochody wraz z silnikami.

  4. #4
    tonymontana123
    Gość

    Domyślnie

    wez octavie 1.6 102km lub 2.0 115km sa to idealne auto do LPG , bardzo tanie w uzytkowaniu i maja niskie ryzyko kradziezy

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Czapaja, jesli chodzi o montaż instalacji, to miedzy Z18XE 125KM a Z18XER 140KM różnica jest zasadnicza. Drugi do gazu jest przeciętny.
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Kumaty gazownik nie ma problemu z tym silnikiem Myślałem, że autorowi chodzi o spalanie dlatego zestawiłem te dwa silniki ze sobą. Co do kosztów instalacji na Stagu to mniej więcej 3k.

  7. #7
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Zależy jak dużą tolerancję masz na niedoskonałość instalacji. Jeśli podchodzisz na zasadzie byle jechało to dobra sekwencja załatwi sprawę, jeśli wymagasz żeby to funkcjonowało jak na benzynie to po prostu nie wierzę, że znajdziesz kogoś kto zdoła ogarnąć temat bez "ale". Gaz to straszna papranina
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #8
    certino
    Gość

    Domyślnie

    Z18XER (mam na myśli astrę h) czyli wersja 140 KM różni się od wersji 125 tym, że ma KZFR (koła zmiennych faz rozrządu) ale nie ma hydraulicznej kompensacji luzu zaworowego co generuje dodatkowy koszt bo trzeba kontrolować luzy. Jest kilku gazowników w Polsce, który ogarną ten silnik aby użytkownik nie widział różnicy na jaki paliwie jedzie.

  9. #9
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał VectorOPC Zobacz post
    Czapaja, jesli chodzi o montaż instalacji, to miedzy Z18XE 125KM a Z18XER 140KM różnica jest zasadnicza. Drugi do gazu jest przeciętny.
    Oba silniki się nadają pod LPG, ten mocniejszy ma zmienne fazy ,i przez to kilka KM więcej , silniki stosunkowo proste, sekwencję przyjmują bez oporów te silniki nie są jakimś tam szczytem inżynierii warunek muszą być sprawne

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    LPG zakłada sie w celu generowania oszczędności. Szklankowa regulacja luzów potrafi mocno te oszczędności zaburzyć. Jesli ktoś chce bez większych problemów jeździć tym silnikiem zasilając go lpg, musi bardzo dbać o instalacje, filtry i układ zapłonowy. Dodatkowo pilnować luzów. Wielu ludzi to przerasta. Swiece wymieniają w momencie występowania wypadania zapłonów, filtry co 30 000km, a później płacz - luzy poleciały po 40kkm na gazie. Nie mówiąc juz o odpowiednim montażu i regulacji. Szczytem inżynierii nie są, ale są ciekawe.
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  11. #11
    pabis
    Gość

    Domyślnie

    nie jestem może specem od instalacji lpg ale też się zgodzę że po to się właśnie montuje instalację, wiele zależy od montera i lepiej wybrać tego ogarniętego, mam kumpla który jeździ astrą H, tym diabłem 200konnym z instalacją lpg optima i jest zadowolony, bez instalacji koszt paliwa był w tym aucie nie do przyjęcia, ten samochód chla

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •