Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Inne Audi rocznik 2000 za 20000 zł na Pb. trasa < 50%

  1. #1
    Banano78
    Gość

    Domyślnie Inne Audi rocznik 2000 za 20000 zł na Pb. trasa < 50%

    Jakie auto kupić 15-20k
    Rodzaj
    Inne
    Preferowana marka
    Audi
    Budżet na zakup auta:
    20000
    Preferowany rok produkcji:
    2000
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    180/km
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    5000
    Segment/typ/wielkość auta:
    Coupe/cabrio
    Charakter użytkowania :
    trasa < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam kolegów po dość długim czasie bezczynności na forum. Wkraczam powoli w taki wiek że dojrzewa we mnie myśl aby nabyć coś do zabawy z zadatkami na youngtimera i z czasem może przekazać "dziedzicowi". Jako, że blisko mi do grupy VW (zaplecze serwisowe itp) myśli moje kierują się ku TTce. Bardziej na spokojniejszy wariant FWD 180KM. Samochód w moich rękach bedzie raczej weekendowym wozidłem w sezonie wiosna-jesień. Proszę o info od bardziej ode nie zorientowanych userów jak wygląda sytuacja na innych rynkach, proprytetem jest stan samochodu i jak najbliżej serii (niestety sporo tego jest porobione na Słomczyn style). Ponieważ temat dopiero raczkuje więc każda sugestia dot coupe/cabrio jest cenna i będzie wzięta pod uwagę. Japończyki raczej odpadają ze względu na blacharkę, która będzie pewnie wymagała ingerencji. Swego czasu byłam bliski nabycia w tym celu Saaba Cabrio ale pojawił się "dziedzic" i zabrakło czasu na jeżdżenie i szukanie ale...
    Proszę o sugestie i wiem, że budżet może nie powala ale będzie to 4 auto. Proszę też o wyrozumiałość gdyż będę mógł odpowiadać na Wasze sugestie tylko późnym wieczorem

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Poszukaj sobie Mazdy MX-5 - większy fun, niż z TTki
    Blacha w 20letnim Audi też będzie wymagała jakiejś ingerencji
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -Koval- Coś nawet chyba blisko Tradeluxa - może by "rzucił okiem"

    Moim zdaniem jeśli już A-TT to idź w stronę tych 224 kuce .
    Bo skoro chcesz kiedyś mieć to jako "old" i ma bawić zarówno Ciebie ( tak myslę) jak i Syna oraz kiedyś w razie "W" jakoś to sprzedać to ta wersja będzie chyba bardziej poszukiwana niż te 179KM .

    A dziś jeszcze z tych 224KM można coś "wyszarpać" w budżecie o którym wspominasz .

    Takie moje zdanie
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #5
    Banano78
    Gość

    Domyślnie

    Koval, dziękuję, MX5 to kultowe auto szczególnie w poprzedniej wersji. Znajomy miał tej generacji jak z ogłoszenia i niestety ciągle walczył z korozją (taka ich przypadłość) czego chciałbym uniknąć. Wszystkie zabiegi robione sporym nakładem środków wystarczały na góra 2-3 lata. Tylko ten fakt skreśla te Mazdy z mojej jeszcze nieokreślonej finalnie listy samochodów. I może coś jeszcze co trudno wyjaśnić ale jeżdżąc tą Mazdą mimo że wszystko było w porządku to brakowało mi "czegoś". Wiem, fani MX-5 będą oburzeni.

    Adrebar, myślałem o wersji 224KM, lepsze osiągi i trakcja (quattro było chyba w serii?). Jednak mam/miałem wrażenie, że mogą być bardziej narażone na ostre traktowanie. Pytanie jeszcze bo przeglądając ogłoszenia zauważałem, że wersja 180KM FWD wystepwała zarówno z "piątką" jak i z "szóstką" skrzynią, zgadza się?

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Civic Type-R ma dobra blache jest kultowym autem i tez wiekszy fun, niz w TT. Ewentualnie szedlbym w Merca R129

    P.S. TTka to troche taki gejowoz, wiec nie wiem czy chcesz synowi robic przykrosc
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    Banano78
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=P.S. TTka to troche taki gejowoz, wiec nie wiem czy chcesz synowi robic przykrosc [/QUOTE]

    Słyszałem ale i tak mniej zalatuje niż np SLK . Gdybym chciał mu zrobić krzywdę celowałbym w to: http://moto.gratka.pl/tresc/21078731.htmlhttp://

    Raczej celuje w model, który jest w pewnym sensie autonomiczny a nie szybszą wersją popularnego kompakta, mimo całego szacunku dla aut typu "GTI".
    Temat koledzy dopiero raczkuję, chciałbym przy waszej pomocy ewentualnie zweryfikiwać i określić ramy "poszukiwań".

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Nie to chcesz przeczytać i zaraz ktoś powie, że trzaskam stereotypami, jednak moje zdanie jest takie - 17 letnie auto sportowe to będzie dramat, pod każdym względem i Twoje obawy są słuszne. Pomyśl tylko przez ile rąk młodych-gniewnych to przeszło, co się z tymi autami działo, jak były męczone, jak bardzo nie mieli pojęcia o prawidłowej eksploatacji, o zdarzeniach drogowych nie będę się rozpisywał nawet a do tego całości dopełniają łapska handlarzy, których było co najmniej kilku. To się nie może udać

    Oczywiście życzę spełnienia motoryzacyjnych marzeń i ustrzelenia czegoś, z czego będziesz zadowolony
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Chcesz youngtimera, ale TTka nigdy tym autem nie bedzie, bo nie zachwycala i nie zachwyca niczym.
    Ani wlasciwosci jezdne, ani designe za tym autem nie przemawiaja.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •