Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 42

Temat: VOLVO v40 1.9 Diesel - co sądzicie o tej sztuce ?

  1. #16
    lukof
    Gość

    Domyślnie

    Środek będzie zadbany i nie zniszczony. Moje ma +-ok 250 tyś i naprawdę zero śladów wewnątrz. To nie skoda( choć nie mam nic do tej marki) że przy 60 tyś kierownica i miejsca przycisków do szyb wyglądają jakby kura dziobała kiera wytarta. Auto wg mnie godne. Do ASO i jak ok to brać.

  2. #17
    Metaverse
    Gość

    Domyślnie

    Jakoś Skoda Fabia mojego taty ma około 50 tyś km i jakoś kierownica jest jak nowa przyciski wszystkie też więc nie wiem skąd takie przypuszczenia co do Skody? Zasada jest taka, że jak dbasz tak masz

  3. #18
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak sprawdzales, ze lakier oryginalny?
    Tylko miernikiem czy moze sprawdzal jakis obeznany strukturze lakieru i blacharce lakiernik?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #19
    lukof
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Metaverse Zobacz post
    Jakoś Skoda Fabia mojego taty ma około 50 tyś km i jakoś kierownica jest jak nowa przyciski wszystkie też więc nie wiem skąd takie przypuszczenia co do Skody? Zasada jest taka, że jak dbasz tak masz
    To prawda. Kolega śmiga Octavią ma ok60 tyś i kiera wytarta niemiłosiernie.

  5. #20
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeśli ma od nowości to musi mieć papier ścierny zamiast skóry na dłoniach bo kolega fabię sprzedawał niecałe 100 tyś miała i kiera była w bdb stanie.

  6. #21
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekigor Zobacz post
    Dziękuję za wszystkie sugestie.
    Tak, może są i w takich cenach za granicą, ale jeśli kupujesz "od chłopa" jedną sztukę.
    Wiem, że auta które przywożą oni z Belgii są kupowane w salonach, gdzie ktoś bierze inne i zostawia stare w rozliczeniu.
    I jeżeli bierzesz 10 samochodów praktycznie co tydzień przez kilka lat, to ceny można mieć naprawdę dobre.
    Oczywiście nie bronię tutaj nikogo i nie usprawiedliwiam i nie mówię że to SUPER PEWNY SPRZEDAJĄCY, tylko piszę co o nich wiem.

    Po drugie, patrząc ceny na allegro i otomoto są w granicach nawet od 15tys do około 23 tys. Wiem że te najtańsze pewnie nic nie warte i żadnej z nich nie oglądałem, bo nie jeżdzę po najtańszych okazjach, ale droższe od 23 tys można policzyć na palcach, więc cena myślę jest normalna. Gdyby wystawił za np.27 to by i pewnie zainteresowania nie było.

    Dziś oglądałem samochód ze znajomym dobrym mechanikiem. Autko w środku jest bardzo ładne, nic nie pourywane, nie porysowane, wszystko działa.
    Silnik nie myty. Zawieszenie ok, jedynie opony do tej zimy i do wyrzucenia. Pozatym nie ma się do czego przyczepić.
    Sprzęgło bierze w połowie, dwumasa się nie odzywa.
    Nie wiem jak wygląda takie volvo po 300tys bo nigdy tej marki nie posiadałem, ale ten środek jest nie powycierany, skóra nie popękana, kierownica nie wytarta.
    Mój mechanik powiedział, że auto jest naprawdę ładne i warto go kupić.

    Muszę się z tym przespać i być może jutro dam za nie zaliczkę


    aha... hak jest, ale nie używany, samochód nie został okradziony z kluczy fabrycznych, podnosnika, gasnicy i dywaników
    Jak to czytam to mi ręce opadają. Człowieku średnia cena samochodów na szrotomoto i alledrogo ma się nijak do rzeczywistości. Skoro to taki SUPER PEWNY SPRZEDAJĄCY to po co Ci dodatkowe porady i sugestie? Za 27 tysi nie było by chętnych? No oczywiście, że nie! Bo dla Polaka autko musi ładnie się świecić być powyżej 2000 roku, w dieslu i ze 150 tysiami na szafce. Jest popyt jest i podaż. Wg mnie to auto jeśli naprawdę jest bezwypadkowe to ma skręcany licznik. Nie uwierzę, że handlarzyk to św. Mikołaj i za darmo auto oddaje...Tak mnie naszło teraz:może sprawdź czy nie jest z 2 złożony:] Obym się mylił kolego.....

  7. #22
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2011
    Skąd
    Małopolska
    Postów
    228
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Jak sprawdzales, ze lakier oryginalny?
    Tylko miernikiem czy moze sprawdzal jakis obeznany strukturze lakieru i blacharce lakiernik?


    sprawdzał lakiernik

  8. #23
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2011
    Skąd
    Małopolska
    Postów
    228
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapaja Zobacz post
    Jak to czytam to mi ręce opadają. Człowieku średnia cena samochodów na szrotomoto i alledrogo ma się nijak do rzeczywistości. Skoro to taki SUPER PEWNY SPRZEDAJĄCY to po co Ci dodatkowe porady i sugestie? Za 27 tysi nie było by chętnych? No oczywiście, że nie! Bo dla Polaka autko musi ładnie się świecić być powyżej 2000 roku, w dieslu i ze 150 tysiami na szafce.

    Czy sprzedawałeś kiedyś samochód ? ja sprzedałem w ***j i trochę. I powiem Ci tak:
    ceny na allegro są jakie są. jedź na giełdę - jeszcze taniej znajdziesz. wejdź na gratka.pl też jeszcze tańsze znajdziesz.
    jeśli masz auto bezwypadkowe i zadbane i wystawisz za maksymalną cenę jaka jest w internecie plus 20% wiecej bo wiesz co masz i że nie kombinowane,
    to zainteresowanie będzie (przy popularnej marce) 1 telefon na tydzień.
    Każdy zainteresuje się tymi tańszymi od twojego i z ładnym przebiegiem poniżej 200.
    Ceny mają się nijak do rzeczyistości ? Droższego jak 23tys nie widziałem. Ile wg Ciebie te 8 letnie już auta są warte ? 30 ? 35 tysięcy?
    Powiedziałbym raczej, że ich stany mają się nijak do opisów.

    Swoją drogą sporo cwaniaków na tym forum. Kazdy tu jest o coś podejrzewany, nawet ja, szukający samochodu jestem podejrzany o reklamę danego egzemplarza


    Prosiłem krótko i na temat, po przeglądnięciu ogłoszenia, co się komu rzuciło w oczy, co kto myśli i tyle. Dziękuję
    Ostatnio edytowane przez marekigor ; 14-09-11 o 14:14

  9. #24
    podem
    Gość

    Domyślnie

    link nie jest już aktywny.

  10. #25
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2011
    Skąd
    Małopolska
    Postów
    228
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    zapłaciłem zaliczkę, temat do zamknięcia. Dzięki dla pomocnych


    jeszcze jedno, nie bronię nikogo, nie usprawiedliwiam chamów, *******i, nieuczciwych sprzedawców. Ale spójrzcie też co niektórzy z innej strony,
    czy KAŻDY wypowiadający się na tym forum sprzedawał samochód i mówił samą prawdę i nie próbował nic ukryć? jestem pewien że nie.

    Nie można też wrzucać wszystkich "do jednego worka". Są jeszcze może i nieliczni ale ludzie uczciwi.
    Tak samo są też za granicą samochody kilku i kilkunastoletnie z przebiegiem nie przekraczającym 200tys i tyle mają w rzeczywistości. A z nimi co się dzieje? przecież też część z nich trafia do Polski i się sprzedają, nie ma potrzeby nic cofać

    Pozatym sam za tydzień będę jechał po 2 samochody do Austrii. Oba Diesle, kombi roczniki 98. Przebiegi ? jeden 207tys a drugi 220 tys.
    Wiem, że nie cofane i nie bite. Nikt w to nie musi mi wierzyć, ale ja wiem, że takie są.
    Właściciela znam lata. Jeszcze da mi przyjechać na swoich tablicach
    I co ? umyję je, odkurzę i wystawię na internet, po czym odnajdę się tutaj jako ****** i ******** ? "bo cofnął z 200 tysiecy na bank!"
    "stary diesel i jeszcze kombi i 207tyś ?! napewno ma 500 i był bity i od turka !"


    To tyle...bo zaraz będę posądzony znowu o reklamę

    P.S. Volvo już stoi mi w garażu. Pozdro dla tych, którzy konkretnie i na temat się wypowiedzieli
    Ostatnio edytowane przez marekigor ; 14-09-11 o 14:35

  11. #26
    lukof
    Gość

    Domyślnie

    Gratuluję zakupu, oby bezawaryjnie. Pozdrowienia

  12. #27
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tylko co do tej uczciwości 100% to mi fakty nie pasowały czyli sprowadzenie tu i zarobek+zakup auta niższe niż auta tam. Śpiewki o układach ma każdy i w salonie za granicą chyba nigdy kolego nie byłeś, bop byś wiedział, że ceny są wyższe niż u osób prywatnych, a ceny najniższe są w szemranych komisikach, co z boku jest garaż i 3-4 mechaniorów zatrudnionych by auta jakoś wyglądały-takie są realia.
    2 l temu szukałem auta po prostu, by wrócić z wakacji z Niemiec i nie tłuc się samolotem (nie lubię) i kupiłem focusa tdci z 2001r za 3200eur (3400 ceniony był)-miał 217 tys najechane, po objazdach miałem na celowniku 2002r serwisowany biały po firmowy za 2500eur z 340000 na blacie (ja przebiegu dużego się nie boję),ale zarezerwowany był już przez polaka, w ciemno jechał po niego-myślisz, że listując później ogłoszenia w PL był jakikolwiek co miał więcej niż 220 000 najechane-NIE, a ceny niziutkie,niziutkie, ja swojego chcąc sprzedać po powrocie miałbym bez żadnego zarobku w cenie wyższej-średniej stawki za rocznik, ale masz rację ONI mają układy śmiech mnie ogarnia niesamowity jak czytam takie durnoty. Układem jest nie cena, tylko np cynk że dobre auto jest, bo dobrego w innych państwach półdarmo ludzie nie oddają. Ale w PL oczywiście łyka się takie bajki jak bocian żaby. Stan licznika w volviaku udokumentowany był? Nie sądzę...

    Co wcale nie znaczy, że to auto jest bee i oby służyło jak najwięcej, tylko drażniące jest że potem ludziska piszą po forach, że w volvo pada np silnik po 220 tyś, a on ma ponad 400 (dotyczy to każdej marki). Drażniące jest to, że kupujący nigdy nie widzieli na oczy aut co mają 300-400 tyś rzeczywistego przebiegu i nie maja pkt odniesienia jak powinno wyglądać auto przy takim przebiegu i przy połowę niższym.

    I zastanawia mnie skoro jedziesz po pewniaki i to 2 szt do Austrii to po co sobie dupę zawracałeś i szukałeś po komisach?
    Kłóci się to z moim postrzeganiem świata...

  13. #28
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2011
    Skąd
    Małopolska
    Postów
    228
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    I zastanawia mnie skoro jedziesz po pewniaki i to 2 szt do Austrii to po co sobie dupę zawracałeś i szukałeś po komisach?
    Kłóci się to z moim postrzeganiem świata...

    Wiem na czym rzecz polega. Sam raz na jakiś czas coś sprowadzałem, czasami dla znajomych, dla siebie , czasem na spzedaż.
    Kupno samochodu nie było mi pilne bo mam czym jeździć. Nie szukałem aut w ogłoszeniach i nie jeździłem później oglądać. I nie zawracałem sobie DUPY jak to napisałeś bo kupiłem auto bez specjalnych poszukiwań.
    Samochody dopiero co były przywiezione. Akurat wtedy przejeżdzałem. Zobaczyłem ładny egzemplarz, oglądnąłem pobieżnie. Lakier, wyposażenie itp. Na drugi dzień pojechałem z mechanikiem, na jazdę próbną i na serwis.
    Dziś auto stoi u mnie w garażu.
    Na jazdę za granicę nie mam czasu, tym bardziej nie szukałem za granicą przy dzisiejszej cenie euro.
    Prawda, jadę po pewniaki do Austrii, to zaledwie 550km, ale mnie te samochody nie interesują. Nie będę porównywał volvo 2003 r do cordoby 98.

    Ja nie wypisuję złych opini na temat samochodów, a miałem ich trochę już i może więcej niż Ty, w tym takie z przebiegiem 350tys i 300 tys i sprzedałem je bez cofania. jakoś jeszcze nie narzekałem, więc nie wysuwaj zbyt pochopnej opinii, bo nie jestem takim ciemniakiem za jakiego mnie masz. pozdrawiam

  14. #29
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2011
    Skąd
    Małopolska
    Postów
    228
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    2 l temu szukałem auta po prostu, by wrócić z wakacji z Niemiec i nie tłuc się samolotem (nie lubię) i kupiłem focusa tdci z 2001r za 3200eur (3400 ceniony był)-miał 217 tys najechane, po objazdach miałem na celowniku 2002r serwisowany biały po firmowy za 2500eur z 340000 na blacie (ja przebiegu dużego się nie boję)
    2 lata temu, ja sprowadziłem focusa 1.8TDDI kombi, z klimą, 2000r, przebieg coś pod 200, ile naprawdę nie wiadomo, za 1650e od handlarza. Cena początkowa była 2600. Nie miałem tyle, bo kupiłem wcześniej już inny samochód. Wyłożylem mu na stól tyle ile mogłem zaoferować 1600e, jak zobaczył kasę, po chwili pisaliśmy umowę.
    I co? kupił sąsiad na drugi dzień. Sam przyszedł jak zobaczył że przywiozłem Focusa, bo okazało się że akurat szuka.
    Dziś jest już 2 lata. Często się z nim widuję i złego słowa na samochód nie powiedział. Da się.

  15. #30
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @marekigregor-nie mam Cię za ciemniaka, absolutnie daleki jestem od obrażania Ciebie, tylko, że dla mnie to Twoje wpisy są po prostu nie klejące się i grubymi nićmi szyte, jak Ty przyprowadziłeś w tym czasie ładną fokę za połowę ceny co wtedy chodziły w de targując przy tym 950 eur to dla mnie Ty byznesmen jesteś i nic tylko brać Cię na zakupy jak 1/3 auta potrafisz u handlarza wytargować. Myślę, że na tym poziomie powinniśmy zakończyć tą rozmowę, Ty masz układy za granicą i wierzysz, że inni mają (patrz tanie volvo co kupiłeś), ja mam doświadczenie z tego co się dzieje u nas i w jakich cenach mamy auta u sąsiadów i nie jest to wiedza tylko portalowa, dlatego napisałem wcześniej, że to się kłóci z moim postrzeganiem świata, a Ty tu normalnie o czarach opowiadasz (taniutkie auta w super stanie z przebiegiem przed 200 w dieslu kilkunastoletnie) a od czarów to my tu mamy Czarodzieja.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •